Як нормалізувати роботу нервової системи? Покращуємо стресостійкість, що з добавок можна вживати?

22/04/2021

Все частіше ми починаємо чути про такі речі як депресія, стрес, нервові зриви, від чого це може траплятися? Основний фактор це наша нервова система, яка не лише забезпечує роботу фізіологічних процесів. Від її коректної роботи залежить наше загальне самопочуття, продуктивність протягом усього робочого дня.

Доволі часто ми самі того не розуміючи погіршуємо стан нашої нервової системи. У даній статті ми розглянемо, що може погіршувати стан нервової системи та що можна зробити аби її покращити. Чи варто додатково вживати добавки для підтримки роботу нервової системи та що краще обрати.

Що може зношувати нашу нервову систему?

Міцна нервова система відповідає за наше гарне самопочуття, нормальний сон, відпочинок, а також доволі високу продуктивність. Однак у нашому житті можуть статися ряд факторів, які будуть погіршувати емоційний стан, поступово виснажувати нервову систему, накопичувати стрес з подальшим нервовим зривом.

Зокрема це може бути наявний доволі швидкий ритм нашого життя, при якому у нас присутні часті недосипи чи доволі переривчасте харчування, що буде підривати здоров’я нервової системи.

Беручи до уваги той самий сон, при його нестачі – менше 6 годин, наш організм не може повноцінно відновитися, мозкові клітини при таких недосипах більше підвладні руйнуванню. 

При систематичних таких «недосипах» наш організм потрапляє у стан хронічної втоми, з’являється підвищена нервозність, загальна розбитість.

Відносно поганого харчування, то для нормального функціонування всіх систем нашого організму, зокрема і нервової системи необхідно отримання усіх необхідних мікро- та мікроелементів та нутрієнтів. В іншому ж випадку при недоотриманні того самого магнію, цинку, вітамінів групи В організм може почати накопичувати втому та впадати у стресовий стан.

Крім вищезгаданих факторів погіршувати стан нервової системи можуть також наявність шкідливих звичок – алкоголь та тютюнопаління і збої у роботі ендокринної системи. Однак обидва фактори можна виправити зміною способу життя або ж візитом до лікаря.

Як покращити стан нервової системи?

Аби вирішити наявні проблеми з нервовою системою насамперед варто переглянути власний спосіб життя. Це стосується зміни раціону харчування, насичення його необхідними поживними речовинами, вітамінами та мінералами. Це допоможе підтримувати стан ваших внутрішніх систем організму у належному стані. Як альтернатива, якщо бачите та розумієте, що вам не вдається добрати усі необхідні вітаміни та мінерали з їжі, у якості альтернативи можна використати БАДи, для доповнення одного або групи мікро- та макронутрієнтів.

Крім того, варто також додати фізичну активність в щотижневий графік роботи. Фізичні вправи допоможуть тримати ваш організм в тонусі, покращить стан серцево-судинної системи, а також зніме зайве напруження з нервової системи.

Варто спробувати відкинути шкідливі звички, які по суті лише шкодять вашому організму не приносячи ніякої користі.

Головне пам’ятати про повноцінний відпочинок та сон. Якщо ви постійно працюєте понаднормово, любите посидіти допізна, то будьте готові до проблем з боку нервової системи. Якщо навпаки бажаєте їх уникнути, то сном точно нехтувати не варто.

Які добавки можна використовувати для підтримки нервової системи?

Далеко не завжди все у повному обсязі можна отримати з звичайної їжі, за рахунок сезонності деяких продуктів, неповноцінного харчування, або ж недостатньої якості самої їжі. У цьому випадку на допомогу можуть прийти різного роду біологічно активні добавки.

Розпочнемо з самого основного – магній, мінерал, якому притаманно чимало позитивних властивостей, одна з яких це регулювання водно-сольового балансу, детальніше про те, що це таке та що на нього впливає можете ознайомитися тут. Крім того магній важливий для нормалізації енергетичного обміну та для засвоєння поживних речовин. З боку ж нервової системи нестача магнію може провокувати підвищену роздратованість, втома, яка ж часом переходить у хронічну форму, а також можуть розпочатися проблеми зі сном. Саме тому, якщо ви бажаєтеся попіклуватися про вашу нервову систему, підвищити стресостійкість та покращити загальне самопочуття варто потурбуватися аби мінералу щодня надходило 270-500 мг.

Поки говоримо про мінерали, то згадаймо ще й цинк, довго на ньому зупинятися не будемо, оскільки неодноразово згадували про його користь на гормональну систему, імунітет. Тому лише наголосимо, що даний мінерал захищає нервові клітини від пошкоджень, підвищує стресостійкість, покращує настрій та когнітивні функції – пам’ять, увагу тощо. Щодо того, який краще обрати цинк, рекомендуємо переглянути дану статтю.

Наступні на черзі вітаміни групи В, яким притаманно чимало властивостей у нашому організмі. Вони покращують стан шкіри, волосся та нігтів, беруть участь в обміні речовин, процесах кровотворення, формування плоду дитини. Позитивно дана група вітамінім впливає також на імунні властивості нашого організму. Однак ще одним безумовним плюсом у їхньому використанні є підтримка роботи нервової системи, сприяння відновлення клітин ЦНС. Разом з тим, дана група вітамінів відноситься до водорозчинних, тобто їхній надлишок з легкістю виводиться з нашого організму.

Гліцин та таурін – амінокислоти, яка є доволі потужними нейротрансмісерами ЦНС. Таурін покращує нервову провідність та підтримує роботу нервової системи, у той час як гліцин буде особливо доцільний при значних психологічних навантаженнях, а також покращує когнітивні функції – пам’яті, уваги, концентрації, здатний поліпшити настрій. Є сенс вживати гліцин перед сном, оскільки він покращує процес засинання та дасть вам міцний та глибокий сон.

5–НТР – амінокислота, яка є попередником гормону щастя – серотоніну, що у свою чергу покращує настрій. Доволі часто, у багатьох країнах, використовують як легкий  антидепресант. Прийом добавки буде знову ж таки доволі ефективний при порушенні сну, головних болях хронічного типу. Разом з тим прийом даної добавки допомагає контролювати апетит, що актуально при зміні раціону харчування чи просто під час схуднення.

Але основне це пам’ятати, що насамперед варто відкоригувати власний спосіб життя та використовувати добавки при необхідності як звичайне доповнення того чого вам не вистачає.

 

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук
Інші корисні статті
Популярні товари
Інші корисні статті


Інформація, яка міститься в даному блозі не є джерелом для складання діагнозів, проведення лікувальних процедур і отримання лікарських порад або консультації фахівця. Всі статті та публікації розміщені виключно для отримання загальної інформації. При підозрі на будь-які симптоми і поганому самопочутті звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою. Представлені в даних матеріалах описи товарів не носять підтверджувальний лікувальний характер і не можуть бути підставою для визначення діагнозів і лікування хвороб