Вітамінно-мінеральні комплекси

Купити вітаміни та мінерали для спортсменів в Україні 2023

Вітаміни та мінерали є основною для повноцінного існування нашого організму, аби усі наші органи та системи могли налагоджено виконувати свою роботу. Прийом вітамінів та мінералів дозволяє зміцнити наш імунітет, підтримати нормальну роботу нервової системи, мозку та серця, особливо актуальні дані добавки актуальні для спортсменів та людей, які ведуть активний спосіб життя, оскільки допомагають їм значно легше переносити різного роду спортивні навантаження, а також сприяють кращому відновленню організму.
 
Для прийому вітамінів та мінералів не існує загальних обмежень, тому їх можуть спокійно вживати чоловіки та жінки, дорослі та діти, відмінності будуть полягати лише у концентрації та наборі активних компонентів у комплексах. Зокрема, комплекси, а також окремі вітаміни, мінерали, омега 3, мелатонін, магній та ще багато іншого ви можете з легкістю відшукати у магазин спортивного харчування в Україні Mega-mass.

ТОП-10 кращих вітамінів та мінералів в Україні в Липні 2023

Додатковий прийому вітамінів може значною мірою покращити ваше загальне самопочуття та якість життя, проте обираючи їх варто відштовхуватися від потреб організму, рівня стресу чи фізичної активності, аби вам було простіше визначитися з потрібною позицією, команда експертів Мега масс сформувала перелік з найкращими позиціями у даній категорії.

Назва продукту

Підкатегорія вітамінів та мінералів

Особливості від прийому

Ціна, грн

Universal Animal Pak

Вітамінно-мінеральні комплекси

Вітамінно-мінеральний комплекс у підвищених дозуваннях для тих у кого надмірні фізичні навантаження

2099

Vp Lab Ultra Men’s Sport

Вітамінно-мінеральні комплекси

Комплекс вітамінів та мінералів у високих дозуваннях та з домішками амінокислот та екстрактів для кращого відновлення після тренувань для чоловіків

685

Vplab Ultra Women’s

Вітамінно-мінеральні комплекси

Комплекс вітамінів та мінералів у високих дозуваннях та з домішками екстрактів, додаткових поєднань для покращення стану шкіри та кращого відновлення після тренувань жінок

685

ActivLab Vitality Complex

Вітамінно-мінеральні комплекси

Денна норма вітамінів та мінералів для підтримки основних потреб організму

240

Carlson Super Omega 3

Омега 3 

Омега 3 жирні кислоти у високому дозуванні з найкращої сировини від преміального виробника

1,185

Puritan’s Pride Triple Strength Omega 3 

Омега 3

Концентрована омега 3, для покриття потреб організму достатньо 1 капсули

505-860

KAL Magnesium Taurate+

Магній

Магній для вираженої підтримки роботи серця у високому дозуванні з вітаміном В6 від виробника преміум якості

650

Solaray Vitamin D3+K2

Вітамін D

Поєднання високого дозування вітаміну D3 у поєднанні з К2 для повноцінного засвоєння

565

NOW C-500 Calcium Ascorbate

Вітамін С

Відчутне дозування вітаміну С у формі аскорбату кальцію - не підвищує кислотність шлунку, тому чудово підійде людям з хворобами ШКТ

395-565

Solgar Zinc Picolinate

Цинк

Цинк високої біодоступності від преміального виробника у високому дозуванні

465

Кращі вітаміни та мінерали по категоріям - ТОП від Mega-mass Україна

Якщо ж у вас виникло бажання купити вітаміни в Україні аби отримати максимум користі для вашого здоров’я після вживання, підвищити запас сил та енергії протягом дня, або ж покращити відновлення після виснажливих тренувань варто звертати увагу лише на якісні та перевірені позиції. Сьогодні вітамінів та мінералів існує чимало варіацій від безлічі виробників, однак, аби зробити дійсно правильний вибір, рекомендуємо звернути у першу чергу на переможців номінацій на думку команди Мега масс.

Номінація

Бренд

Кращі спортивні вітаміни

VpLab

Самий дієвий вітамін D 

Solaray

Високоякісний магній

KAL

ТОП підтримка кісток

NOW

Кращий цинк з легким засвоєнням

NOW

Значення і роль вітамінів та мінералів для організма 

Якщо у вас виникло бажання купити мінерали або ж вітаміни, але ви не знаєте що варто обрати у першу чергу, аби підтримати власний організм, здоров’я чи роботу нервової системи радимо звернути Вашу увагу ТОП-5 добавок, вживання яких може відчутно покращити ваше загальне самопочуття.

 • Life Extension Two per Day - вітамінно-мінеральний комплекс у підвищених дозуваннях з активною формою вітамінів групи В та частиною мінералів, додасть вам енергії протягом дня, зміцнить імунітет та підтримає роботу нервової системи.
 • Olimp Vita-Min Multiple Sport - вітаміни у середніх по концентрації дозуваннях з поєднанням рослинних екстрактів для більшого заряду енергією у першій половині дня, комплекс розділений на вітамінне та окремо мінеральне поєднання, для людей, які схильні до активного способу життя.
 • ActivLab Multivit for Man / ActivLab Multivit for Women - базове поєднання вітамінів та мінералів, відповідно до денної потреби організму з домішками рослинних екстрактів для додаткової енергії або ж покращення стану шкіри.
 • BioTechUSA One a Day - вітаміни та мінерали наближені до денних норм з невеликим запасом, хто веде помірну фізичну активність.

 • Universal Daily Formula - вітаміни денної норми, для покриття основних потреб вашого організму, дозволять зберігати сили та активність під час виконання побутових справ.

Огляд вітамінів для здоров’я та спорту

Заняття спортом та додаткова фізична активність спрямована аби зміцнити наше здоров’я, покращити загальне самопочуття, проте у поєднанні з прийомом вітамінів та мінералів можна дещо примножити отриманий ефект. В тому числі, додатковий прийом вітамінів покращує відновлення після фізичних навантажень, тому для тих хто веде активний спосіб життя є досить важливим. Нижче ми представляємо вам позиції, які будуть особливо актуальні, якщо ви займаєтеся спортом.
 
 1. VpLab Ultra Men’s Sport - чоловічі спортивні вітаміни для тих, хто веде активні тренування, для кращого відновлення, додатковий вміст амінокислот та рослинних екстрактів для кращого відновлення.
 2. VpLab Ultra Women's - вітамінно-мінеральний комплекс для активних жінок та дівчат, для легшого перенесення фізичних навантажень, з домішками екстрактів та поєднань для кращого живлення шкіри та волосся.
 3. NOW B-50 - комплекс вітамінів групи В у підвищених дозуваннях, для нормалізації роботи нервової системи та кращого процесу травлення і засвоєння їжі.
 4. Carlson Super Omega 3 - омега 3 жирні кислоти у підвищених дозуваннях з високоякісних сортів норвезької риби з додаванням вітаміну Е, покращують живлення шкіри та волосся, позитивно вплинуть на роботу серця та мозку.
 5. NOW Omega 3 - омега 3 у стандартних дозуваннях, додатковий прийом добавки зменшує рівень поганого холестерину, підтримує роботу серця та мозку.

Правильні комплекси для максимально ефективного тренування

Прогрес у залі, щодо росту м’язів та силових досягається не лише коректними тренуваннями, правильним харчування і відпочинком, але й раціонально підібраними вітамінами та добавками, які доповнюють ваш раціон та максимізують ефект від занять спортом. Правильний підбір важливий добавок дуже важливий аби ви отримали дійсно належний результат та не переплатили, тому пропонуємо вашій увазі 5 позицій які варто включити для здобуття кращих результатів у спорті.
 
 1. Universal Animal Pak - найкращий вітамінно-мінеральний комплекс з додатковими амінокислотами, екстрактами та ферментами, який надасть вашому організму всі необхідні поживні елементи для відновлення та прогресу.
 2. Solaray Magnesium Citrate - магній з гарною біодоступністю для розвантаження нервової системи, запобігання спазмів м’язів та легшого відновлення організму після виснажливих тренувань.
 3. Puritan’s Pride Coenzyme Q10 - вітаміни для серця, потужний антиоксидант, аби подарувати вашому серцю довголіття, а вам на тренуванні більше енергії та швидше відновлення.
 4. NOW C-1000 - вітамін для зміцнення імунітету, а також з потужними антиоксидантними властивостями, що дозволить призупинити процес старіння організму та захистити його від окислювального стресу.
 5. Solaray D3+K2 - вітамін для здорових кісток, гарного настрою і самопочуття, а також значно легшого перенесення важких фізичних навантажень, поєднання з вітаміном К2, покращить загальне засвоєння вітаміну D3 у вашому організмі.

Як обрати вітаміни та мінерали для спорту в Україні

Купити вітаміни для спортсменів або є звичайних людей є не надто складним завданням, проте є певні фактори, які обов’язково варто взяти до уваги, аби купити позицію, яка на 100% принесе вам бажаний результат після вживання. Тому, для більш простішого та правильного вибору, команда експертів Mega mass підготувала наступні критерії вибору вітамінів для зміцнення здоров’я та повноцінного відновлення при заняттях спортом.
 
 1. Визначення потреби та цілі – купуючи комплекс вітамінів та мінералів варто спочатку зрозуміти потребу вашого організму, якщо ви зіштовхнулися з надмірною млявістю, постійною передчасною втомою, частими стресами або ж активно тренуєтеся і націлені на певний результат, то ваш вибір однозначно має зупинитися на спортивних вітамінах. Саме висококонцентровані або ж спортивні вітаміни здатні забезпечити потреби організму з запас при фізичних навантаженнях, або якщо людина зіштовхнулася з авітамінозом. Проте, якщо у вас лише побутова активність, задовільне самопочуття та робота в офісі, найбільш оптимальним буде вибір вітамінів денної норми.
 2. Вивчення різних типів вітамінно-мінеральних комплексів – сьогодні обираючи вітаміни можна зіштовхнутися з величезною кількістю варіацій комплексів. Зокрема, це можуть бути, вітаміни денної норми, вітаміни помірних концентрацій, спортивні вітаміни, дитячі або ж вітаміни для вікових людей. Тому враховуючи власні потреби організму та вік проводиться підбір потрібного вітамінно-мінерального комплексу.
 3. Перевірка складу та дозувань, розмір порції – купуючи вітаміни варто переглядати склад особливо уважно, оскільки різні позиції можуть містити певних вітамінів чи мінералів більше, або ж менше, також є комплекси, які взагалі не містять заліза у складі, що може бути критичним для деяких людей. Також важливо порівнювати загальну концентрацію до розміру порцій, оскільки сьогодні можна зустріти комплекси у яких, порція припадає від 1 до 11 таблеток, що може теж бути не дуже зручним для частини людей.
 4. Врахування індивідуальних особливостей – купуючи вітами потрібно враховувати особливості вашого організму, поточний стан здоров’я. Оскільки, людям з підвищеною кислотністю варто звертати аби вітамін С у комплексах був у формі аскорбату кальцію, або буває що класичні форми вітамінів В дуже погано сприймаються, тому купуючи комплекси варто звертати увагу на ті, де використовується активна форма даних вітамінів.
 5. Розгляд можливих побічних ефектів – вітаміни та мінерали є основою для нормального функціонування нашого організму, тому побічні ефекти можуть виникати лише від надмірного вживання, саме тому обирати комплекси варто відштовхуючись від потреб власного організму.
 6. Порівняння вартості та брендів – найдорожче не завжди буде означати найкраще, тому при виборі вітамінів варто порівнювати не лише по відомості позиції, але й чи склад дійсно відповідає ціні продукту, аби не переплатити зайві кошти, коли є можливість взяти не менш якісний аналог.
 7. Перегляд відгуків та рекомендації – аби купити дійсно працюючі та якісні вітаміни варто також враховувати кількість позитивних відгуків по конкретній позиції, можливі рекомендації знайомих, які теж пили дані вітаміни. Таким чином у вас буде більш повноцінна картина, щодо можливого ефекту від прийому конкретного товару.
 8. Консультація із фахівцем – якщо ж вам не просто визначитися самим, щодо того, які вітаміни обрати краще, ви завжди можете попросити допомогу у експертів у даній галузі, зокрема консультантів нашого сайту, це дозволить максимально швидко підібрати найбільш актуальний варіант під ваші потреби та цілі.

Плюси та мінуси вітамінів та мінералів в спортивному харчуванні в Україні

Вітамінно-мінеральний комплекс - це не чудодійна таблетка, однак збалансований прийом може суттєво покращити якість вашого життя, додати більше сил та енергії протягом дня. Але як і будь який продукт, вітаміни та мінерали мають свої сильні та слабкі сторони, зокрема детальніше можете переглянути у таблиці.

Плюси

Мінуси

Зміцнення імунної системи, за рахунок вищої концентрації вітаміну С, D, а також цинку

Безконтрольне надмірне вживання комплексів може викликати надлишок частини вітамінів та мінералів, що може призвести до негативних симптомів

Позитивний вплив на стан шкіри, волосся та нігтів

Сумнівна якість не перевірених брендів

Нормалізація процесу травлення та краще засвоєння їжі

Можлива взаємодія з частиною лікарських препаратів, що може підвищити ризик побічних ефектів

Покращення роботи нервової системи

Висока ціна частини комплексів

Підтримка стану кісток та зубів

 

Додатковий заряда енергіх та сил протягом дня

 

Види вітамінів та мінералів у спортивному харчуванні

Перейшовши у категорію вітаміни та мінерали, можна помітити значну кількість найменувань та різновидів вітамінів та мінералів, у вигляді окремих добавок, або ж комплексних поєднань. Далі ми розглянемо самі популярні варіанти вітамінів та мінералів серед спортивного харчування, які точно вартують вашої уваги.

Комплекси вітамінів та мінералів

Вітамінно-мінеральні комплекси включають у собі відповідне поєднання необхідних нашому організму вітамінів та мінералів для забезпечення основних потреб для підтримки ключових процесів, зокрема роботи нервової системи, мозку, нормалізація травлення та підтримка імунітету та кісток, а також ще багато іншого. Зокрема купуючи комплекс вітамінів і мінералів, варто обирати серед:

 • денної норми - для забезпечення базових потреб організму;
 • для спортсменів - аби відчутніше підтримати роботу нервової та травної системи, покращити процеси відновлення;
 • для літніх людей - з більшим вмістом мінералів, частини вітамінів та додаткових рослинних екстрактів для підтримки гормональної системи;
 • дитячі - концентрація та вміст розрахований з потреба організму, який росте та розвивається.

Саме кожна позиція відповідає конкретним цілям та потребам організму. 

Омега 3

Вітаміни Омега 3 відносяться до поліненасичених жирних кислот, які виконують багато корисних функцій для нашого організму, зокрема це зменшення рівня поганого холестерину, зменшення в’язкості крові та підтримка серцево-судинної системи. Додатковий прийом омега 3 покращує стан шкіри, волосся та нігтів, надаючи їм потрібного зволоження. Корисна омега 3 для повноцінної роботи мозку та зору, а також, при запальних процесах, оскільки допомагає їх побороти.
 
Омега 3 надходить з жирних сортів риб, тому якщо у раціоні харчування їх немає, то на допомогу може прийти добавка. Омега 3 буде корисна для усіх - дітей, дорослих, літніх людей, а також вагітних жінок.
 
Асортимент Омега 3 є надзвичайно великий, проте при вибору добавки варто звертати увагу на дозування активних жирних кислот - ЕПК та ДГК, їх має бути в сумі близько 1000 мг на добу, а також поєднання жирів риб, мікс з дорожчими сортами, буде дещо краще сприйматися в організмі.

Вітаміни групи В

Вітаміни групи В - це надзвичайно багатофункціональна добавка, дані вітаміни є надзвичайно важливими для нашого організму, аби він справно виконував усі свої основні функції. Особливо важливі вітаміни групи В для спортсменів, оскільки дозволяють тримати в належному тонусі нервову систему аби вона не перенавантажувалася при виснажливих тренуваннях, а також аби їжа, яку споживає атлет легко та повноцінно засвоювалася.
 
Разом з тим В-комплекси користуються попитом і серед звичайних людей з помірною, або ж взагалі мінімальною фізичною активністю, проте, у житті яких присутні часті стресові ситуації, або ж вони зіштовхнулися з станом знесилення організму. Частина вітамінів групи В відповідають за нормальну роботу мозку, а також процеси кровотворення. Існує ще багато інших позитивних ефектів від прийому даної добавки, тому періодично її є сенс вживати всім, відрізняють комплекси по концентрації, однак, найбільш популярні це В-50 та В-100.

Вітамін А

Вітамін А або ж іншими словами ретинол є дуже важливим для організму кожної людини, оскільки задіяний у багатьох процесах. Досить часто вітамін А дають додатково дітям, оскільки вживання вітаміну здатне підтримати зір, покращити гостроту зору та забезпечити краще кольоросприйняття. Разом з тим вітамін А нормалізує ріст кісток та розвиток організму, що дозволяє запобігти виникненню рахіту.
 
Для спортсменів та людей, які ведуть активний спосіб життя, нехтувати вітаміном А не варто, оскільки додатковий прийом покращує виробленню ряду статевих та стероїдних гормонів, що корисно не лише для контролю гормонального балансу, але й кращого відновлення та прогресу. 
 
Неможливо обійтися без вітаміну А й дівчатам, а також людям з проблемами шкіри, оскільки він покращує процеси регенерації шкіри, її зволоження та блокує надмірну активність потовосальних залоз.

Вітамін С

Вітамін С відноситься до одного з найбільш відомих та популярних вітамінів, у першу чергу це пов’язано з його позитивними властивостями для нашого організму. Вітамін С є дуже потужним антиоксидантом, який бореться з вільними радикалами, які можуть викликати окислювальний стрес, руйнування клітин, що провокує передчасне старіння організму, а також давати поштовх до розвитку хронічних захворювань. Особливо важливий даний вітамін буде спортсменам за рахунок підвищених наватажень, аби запобігати надлишковій кількості вільних радикалів.
 
Корисним прийом вітаміну С буде для зміцнення імунітету, оскільки він покращує вироблення у нашому організму антитіл до різних вірусів. Вживання даного вітаміну покращує засвоєння, а також синтез колагену у нашому організмі, що позитивно впливає на стан шкіри, а також серцево-судинної системи. Не можна забувати про користь вітаміну С для жінок, так як він, покращує засвоєння заліза, що особливо важливо для нормального процесу кровотворення.

Вітамін D

Вітамін D або ж всім відомий як “вітамін сонця” є жиророзчинним, тобто для засвоєння потрібно обов’язково наявність жирів у раціоні, а також він може накопичуватися в організмі, тому з підбором дозування при вживанні аби не отримати побічний ефект від прийому. 
 
Вітамін D відповідає за повноцінне засвоєння кальцію та фосфору в організмі, відповідно підтримує здоров’я наших кісток, забезпечує їхню міцність та швидше відновлення при переломах. Додаткове вживання вітаміну D може суттєво зміцнити імунітет, оскільки, рецептори, які сприймають даний вітамін знаходиться по всьому тілу, відповідно, даний вітамін запускає імунну відповідь нашого організму, зменшує запальні процеси в організмі.
 
Додаткове вживання вітаміну D покращує роботу нервової системи та впливає на настрій, покращуючи вироблення серотоніну у нашому організмі, що дозволяє з легкістю позбутися від осінньої депресії. 

Вітамін Е

Вітамін Е називають вітаміном молодості та краси, що не дарма за рахунок його позитивних властивостей для нашого організму. Зокрема, якщо ви займаєтеся спортом, то вживання вітаміну Е додасть вашому організму додаткового антиоксидантного захисту, для збереження активного довголіття.
 
Додатковий прийом вітаміну Е покращує зволоження шкіри, вона стає більш еластичною, що відчутно впливає на збереження природної краси та молодості. Разом з тим вживання даного вітаміну помірно розріджує кров, покращує еластичність судин та зменшує у них запальні процеси, що відчутно покращиться стан серцево-судинної системи. Вітамін Е відчутним чином впливає на репродуктивну систему нашого організму, покращуючи вироблення тестостерону, сперматогенез та функції яєчників, що стане у нагоді абсолютно кожному у період планування вагітності.

Мелатонін

Мелатонін або гормон сну, виробляється у нашому організмі самостійно, однак, по ряду причин його синтез може погіршуватися, саме тоді на допомогу для вирішення проблем зі сном приходить дана добавка.
 
У першу чергу додатковий прийом мелатоніну полегшує процес засинання, а також регулює режим сну та бадьорості, таким чином ми прокидаємось більш виспаними та відпочившими. Однак, аби ефект був повноцінний після прийому варто уникати яскравого освітлення, аби не порушувати подальше вироблення мелатоніну у нашому організмі.
 
Мелатонін нормалізує й інші важливі біоритми у нашому організмі, зокрема і вироблення гормонів, частина з який синтезується у темну пору доби, під час сну.

Магній

Магній - це один з основних мінералів, який задіяний у численній кількості різноманітних процесів у нашому організмі та є надзвичайно важливий для гарного самопочуття. При його дефіциті ми починаємо відчувати передчасну надмірну втому, стаємо більш чутливими до стресів. 
 
Додатковий прийом магнію розслабляє нашу нервову систему, знімає зайве напруження та полегшує засинання, до того ж, протягом дня ми стаємо значно менш чутливими до стресових ситуацій. Магній підтримує роботу серця, нормалізує частоту серцевих скорочень, а також діє як електроліт, покращуючи зволеження організму та запобігає появі судом, особливо у літній період, коли ми потіємо значно частіше.
 
Важливе вживання магнію при проблемах з кістками або ж віковим людям, оскільки, даний мінерал покращує процес накопичення кальцію у кістках.

Цинк

Цинк - це мінерал, який за рахунок своїх позитивних властивостей набув значної популярності серед людей, зокрема через значний вплив на роботу імунної системи, захищаючи клітини від проникнення вірусів у клітини, а також стимулювання залози для вироблення антитіл. 
 
Надзвичайно актуальний цинк для спортсменів, оскільки він буде захищати нервову систему від надмірного перенапруження, а також покращувати вироблення тестостерону для повноцінного відновлення після виснажливих тренувань.
 
Додаткове вживання цинку принесе свої плюси і для дівчат та жінок, оскільки зменшує прояви розтяжок, а також можливі висипання у вигляді акне за рахунок своїх протизапальних властивостей. Повноцінна доза цинку дозволить підтримати ваш зір та зменшить напруження на зір, при частій роботі за комп’ютером.

Вітаміни та мінерали підходять для чоловіків та жінок

Вітаміни та мінерали є життєво необхідним елементом для повноцінного функціонування нашого організму, тому їх варто вживати як чоловікам, так і жінкам. Відмінності можуть полягати лише у концентрації ряду компонентів, зокрема, загальної кількості вітамінів групи В, цинку, заліза, вітаміну А. Однак, якщо брати дорожчі та доповнені комплекси, то там теж можна знайти окремі бленди рослин чи інших елементів, які направлені на покращення стану шкіри чи вироблення ряду гормонів.

Чоловічі вітаміни

Чоловічому організму не обійтися без ряду вітамінів та мінералів, тому їх варто періодично вживати, аби підтримувати гарне самопочуття. В тому числі, обираючи вітаміни, чоловікам варто брати до уваги поточні потреби власного організму, відштовхуючись від рівня побутової активності, стресових ситуацій, а також присутності додаткових фізичних навантажень.
 
Якщо ж у вашому житті присутня мінімальна активність, ви ведете більш пасивний спосіб життя, офісна робота, то найбільш оптимальним вибором для вас будуть звичайні вітаміни денної норми, які нададуть вашому організму необхідний мінімум для підтримки ключових функцій вашого організму. 
 
Однак вітаміни для спортсменів, атлетів чи просто досить активних чоловіків будуть дещо відрізнятися, додаткові навантаження сильніше знесилюють наш організм, завдають більший рівень стресу, тому потреба у частині вітамінів та мінералів помітно зростає. Саме тому, для таких чоловік найбільш раціонально обирати спортивні або ж концентровані вітаміни, у яких значно вища концентрація вітамінів групи В, цинку, вітаміну А,С та D - це дасть більш суттєвий поштовх організму для кращого відновлення. 

Жіночі вітаміни

Нестача вітамінів досить негативно впливає на самопочуття, може з’явитися передчасна втома, знесилення організму, надмірна чутливість нервової системи, а також ослабнути імунний захист організму, зокрема це все може відбуватися й у жінок. Саме тому прийом вітамінів для них є дуже важливим, аби тримати свій організм у необхідному тонусі.
 
Проте вибір вітамінів для жінок залежить від потреб організму, загального самопочуття, додаткової фізичної активності, а також поточного раціону харчування.
 
Якщо протягом для ви виконуєте побутові справи, у вас сидяча робота з мінімальною фізичною активністю ідеальним вибором стануть вітаміни денної норми. Саме вони наситить організм необхідною кількістю вітамінів та мінералів аби зберігати достатню активність протягом дня.
 
Однак, якщо дівчина або жінка любить ходити в тренажерний зал, зайнятися додатковою фізичною активністю чи протягом дня часто зіштовхується зі стресовими ситуаціями, то значно краще будуть працювати та доповнювати саме спортивні вітаміни, за рахунок більших дозувань вітаміну С та D, йоду, селену, особливо заліза, аби покращувати виробництво крові в організмі, відповідно легше переносити навантаження.

Порівняння плюсів та мінусів вітамінів проти мінералів

Вживання вітамінів та мінералів може принести багато позитивних моментів для нашого організму, вплинути на самопочуття, додати нам більше бадьорості та енергії. Без них неможливе нормальне травлення, правильна робота мозку і нервової системи, а також ще багато інших важливих функцій. Проте, відчутна користь від прийому, не означає, що потрібно вітаміни та мінерали вживати без міри, оскільки це може принести замість користі, навпаки шкоду. Далі ми розглянемо сильні та слабкі сторони вітамінів у порівнянні з мінералами детальніше.

Вітаміни

Вітаміни - це одна з позицій, які купують найчастіше і це не дарма, оскільки додаткове вживання може впливати на значну частину аспектів нашого життя, проте з ними варто бути дещо обережними, оскільки дана добавка має свої плюси та мінуси, особливо у порівнянні з мінерали.

Плюси

Мінуси

Покращують роботу нервової системи та мозку, зміцнюють імунітет

Частина вітамінів накопичується в організмі, тому варто бути обережним, аби уникнути надлишку та побічних ефектів.

Покращують гостроту зору та підтримують його

Не всі вітаміни легко сприймають, варто підбирати форму

Багато вітамінів надають нашому організму антиоксидантний захист, аби він не швидко старів

Частина вітамінів конфліктують один з одним за засвоєння, при вживанні у великих дозуваннях, варто розподіляти прийом протягом дня

Ряд вітамінів корисний для живлення шкіри, регулювання потово-сальних залоз, зменшення акне

Якісні комплекси мають дещо вищу вартість

Необхідні для розвитку плоду та подальшого росту нашого організму

 

Мінерали

Мінерали теж як і вітаміни задіяні у частині процесів нашого організму, проте разом з тим мають свої особливості відносно можливого ефекту, засвоєння та дії на наш організм. Водночас їм притаманні ряд сильних та слабких сторін.

Плюси

Мінуси

Контролюють водно-сольовий баланс, що дозволяє залишатися довгий час активним та зменшує прояви судом

Більша частина не може накопичуватися у нашому організмі на тривалий період, тому їх варто постійно вживати

Заспокоюють нервову систему, збільшують стресостійкість 

Погане засвоєння - варто звертати особливу увагу на форму мінералів, аби отримати необхідну кількість для організму

Підтримують роботу серця та допомагають нормалізувати тиск

Деякі конфліктують один з одним, при надмірному вживанні деяких мінералів можуть вимиватися з організму інші

Зміцнюють кістки, допомагають швидше відновитися при переломах

Безконтрольне вживання у великих обсягах може нашкодити організму

Частина мінералів зміцнює імунітет, а також нормалізує обмін речовин

 

ТОП-10 брендів виробників вітамінів та мінералів у 2023

Бажаючи придбати добавки для здоров’я багато хто шукає саме американські вітаміни, оскільки позиції від даних виробників давно на ринку та мають за собою численні відгуки щодо результатів від вживання. Проте варто довіряти не суто американському виробнику, а добавці, яка виготовляється з кращим складників, такі позиції дедалі частіше можуть запропонувати і європейські бренди теж. Аби не потрапити в пастку маркетингу пропонуємо Вашій увазі найкращих виробників, яким варто довіряти.

Бренд

Якість продукції, сертифікація

Репутація бренду

Ціна, грн

NOW 

Висока, наявна вся необхідна сертифікація виробництва

Дуже популярний

220-1200

Puritan’s Pride

Добра, наявна основна необхідна сертифікація виробництва

Популярний

150-860

Solaray 

Висока, наявна вся необхідна сертифікація виробництва

Популярний

435-565

KAL 

Висока, наявна вся необхідна сертифікація виробництва

Популярний

650

Solgar

Висока, наявна вся необхідна сертифікація виробництва

Дуже популярний

285-940

ActivLab

Добра, наявна основна необхідна сертифікація виробництва

Відомий

115-385

Life Extension 

Висока, наявна вся необхідна сертифікація виробництва

Дуже популярний

499-575

Natrol 

Висока, наявна вся необхідна сертифікація виробництва

Дуже популярний

435-535

VpLab 

Висока, наявна вся необхідна сертифікація виробництва

Популярний

685

Universal 

Висока, наявна основна необхідна сертифікація виробництва

Дуже популярний

335-2099

Де купити вітаміни та мінерали в інтернет-магазинів в Україні 

Якщо у вас є потреба купити вітаміни для спортсменів або ж для звичайних людей по помірній ціні радимо перейти в онлайн-магазин, проте сьогодні подібних ресурсів є чимало в інтернеті. Проте присутня проблема, коли на сайті є неповноцінний перелік, або ж частина найменувань для вас не відомі і ви не знаєте, який вітамінно-мінеральний комплекс купити. Обрати капсули чи таблетки, які концентрації будуть більш актуальні саме для вас. Аби не мучитися у пошуках відповідей на дані запитання рекомендуємо перейти на сайт mega-mass.ua, де наявний великий асортимент вітамінів та мінералів, для різного віку та потреб, а також професійні консультанти, які допоможуть вам у виборі.
 
Купуючи в нас ви отримуєте:
 
 1. Гарантія якості – всі вітаміни та мінерали отримуються від перевірених постачальників та є оригінальною від виробників, які зарекомендували свою продукцію як високоякісну та дієву для вирішення конкретних проблем;
 2. Умови повернення – ми працюємо в правовому полі, саме тому кожен покупець при потребі може повернути придбаний товар, згідно виконання ряду вимог;
 3. Способи доставки – отримати товар швидко можна кількома способами:
  • Методом самовивозу з одного з наших офлайн магазинів;
  • Адресна доставка від Нової пошти;
  • Будь яке працююче відділення Нової пошти.
 4. Методи оплата максимально прості та включають:
  • Накладений платіж від Нової пошти, при отриманні посилки;
  • Банківський переказ на розрахунковий рахунок.

Поради та рекомендації від експертів Мега масс

Якщо ж у вас виникло бажання купити вітаміни українського виробника, або ж імпортний варіант варто обирати ретельно, щоб отримати дійсно якісний продукт, який підійде для досягнення вашої мети. Однак, аби ви під час купівлі вітамінів та мінералів зробили дійсно правильний вибір, команда експертів Мега масс рекомендує враховувати критерії наведені нижче.
 
 1. Стан самопочуття. Досить важливий аспект при виборі, оскільки поточний рівень втомлюваності, часті простудні захворювання, або ж підвищена нервовість може свідчити про відчутний дефіцит вітамінів. Саме у подібному випадку обмежитися вітамінами денної норми не вдасться, аби суттєво покращити загальне самопочуття. У періоди після одужання від хвороб теж є сенс вживати вітаміни та мінерали у дещо вищих дозуваннях, аби відновити їхній вміст в організмі.
 2. Рівень фізичної активності. Якщо ви працюєте в офісі, ведете малорухомий спосіб життя, з мінімальною фізичною активністю, то для покриття потреб вашого організму цілком може бути достатньо вітамінів денної норми. Однак, якщо ж ви часто тренуєтесь, також додаєте різного роду фізичну активність чи просто фізично працюєте, то для повноцінного покриття потреб вашого організму є сенс взяти більш концентрований комплекс, або ж взагалі спортивні вітаміни.
 3. Концентрація та склад. При виборі вітамінів особливої уваги заслуговує склад комплексу, оскільки важливо звертати уваги, аби при виборі ви купували повноцінний набір основних вітамінів та мінералів для вашого організму. До того ж важливо враховувати дозування, наприклад спортсменам та людям, які ведуть активний спосіб життя потрібні більші концентрації усіх компонентів. Також не забувати про форму вітаміну та мінералу, оскільки, виробник може використовувати великі дозування але дешеві форми, які не дуже повноцінно будуть засвоюватися у нашому організмі.
 4. Ціна. Вибір вітамінів та мінералів має відповідати вашому бюджету, не потрібно віддавати останні гроші за дороговартісний комплекс, варто пам’ятати, що дана добавка є лише доповненням вашого раціону, тому збалансоване харчування ще ніхто не відміняв. Обирайте оптимальний продукт, аби якість та склад відповідав ціні.
 5. Бренд. Вибір виробника вітамінів та мінералів не має викликати сумнівів, сьогодні можна зустріти багато різних цікавих позицій серед комплексів та окремих добавок, проте є якісні виробники, але й можна зустріти такі варіанти, склад яких дещо не дотягує до їхньої ціни. Тому робіть виважений вибір. 
 6. Відгуки та рекомендації. Значна кількість позитивних відгуків розвіює сумніви щодо правильності вибору, тому якщо ви купуєте комплекс про який є багато позитивних відгуків, або ж його рекомендує значна частина людей, чи експерт у даній справі, то можете бути певні щодо подальшого позитивного впливу від вживання.

Протипоказання та особливості правильного прийому вітамінів та мінералів 

Вживання вітамінно-мінеральних комплексів, а також окремих добавок може принести відчутну користь нашому організму, покращити загальне самопочуття, нормалізувати сон та ще багато чого іншого. Однак, аби отримати усі плюси важливо приймати вітаміни та мінерали правильно, а також враховувати що вони можуть мати певного роду застереження, що може вплинути на період вживання чи вибір самої добавки.

Коли не можна приймати вітаміни та мінерали

Потрібно розуміти, що у більшості випадках вживання вітамінів та мінералів можуть бути корисні для вашого організму та можуть принести чимало плюсів, проте існують поодинокі ситуації, коли з окремими вітамінами чи мінералами, або ж взагалі комплексами варто бути обережними, аби не нашкодити власному організму. Сюди можна віднести наступні ситуації.
 
 • Алергічні реакції на окремі вітаміни чи інгредієнти, які можуть бути присутні у складі комплексів. Це може бути надмірна чутливість до конкретного вітаміну, його форми, або ж можливих витяжок чи рослинних екстрактів. Тому обираючи комплекс враховуйте особливості вашого організму.
 • Передозування окремими вітамінами, особливо вітамінами A, D, E, K – дані вітаміни є жиророзчинними та можуть накопичуватися у організмі, що може спровокувати їх надлишок в організмі, тому замість користі ми отримаємо шкоду. Також варто бути обережними з великими концентраціями таких мінералів як цинк, кальцій, селен, оскільки у великій концентрації вони можуть бути далеко не корисними.
 • Вживання ліків – сьогодні існує значна частина лікарських препаратів, які не бажано поєднувати з одночасним прийомом вітамінів, оскільки це може спровокувати розвиток алергічних реакцій, або ж надмірно підсилити ефект від прийому медикаментів.
 • Вагітність та період грудного вигодовування – у даний період прийом додаткових добавок, вітамінів та мінералів має погоджуватися з лікарем, на основі поточного дефіциту та потреб організму. У першу чергу рекомендуємо звертати увагу на окремі комплекси розроблені спеціально для вагітних. 

Як досягти максимальної ефективності вітамінів та мінералів

Вітаміни та мінерали для отримання належного ефекту варто приймати правильно, це допоможе повноцінно засвоїти усі компоненти, а також принесе дещо відчутний ефект для нашого організму. Аби отримати максимальний ефект від прийому вітамінно-мінеральних комплексів, а також окремих позицій рекомендуємо дотримуватися ряду рекомендацій підготовленого експертами Мега масс.
 
 1. Вживання вітамінно-мінеральних комплексів після або під час їжі, зокрема такі вітаміни як A, D, E, K є жиророзчинними, тобто для кращого засвоєння їм необхідні жири, які з легкістю ми можемо отримати з продуктів харчування. В тому числі прийом їжі може допомогти уникнути можливого дискомфорту від ряду мінералів, наприклад нудоти від цинку.
 2. Вживайте повноцінну порцію – частина вітамінних комплексів за рахунок високих дозувань або ж великої кількості компонентів може бути розбита на кілька таблеток чи капсул, однак деякі люди задля економії вживають лише частину від порції в надії розтягнути банку на довший період. При такій ситуації порушується співвідношення вітамінів та мінералів, тому в кінцевому підсумку ми не отримуємо необхідну кількість усіх корисних елементів, відповідно і ефект не повноцінний.
 3. Вживайте комплекс регулярно, тобто аби відчути усі переваги від прийому вітамінів та мінералів їх потрібно вживати без перерви протягом фіксованого періоду часу, наприклад 1-2 місяці.
 4. Дотримуйтеся принципів збалансованого харчування – вітаміни, це лише доповнення вашого раціону, тому аби ефект дійсно відчувався повноцінно про звичайну їжу забувати не варто.

Як правильно приймати вітаміни та мінерали?

Комплекси чи окремі позиції вживаємо відповідно до порції визначеної виробником, якщо ж немає інших рекомендацій від лікаря, після або під час їжі, аби покращити засвоєння та уникнути можливого дискомфорту.

Як поєднувати вітаміни та мінерали?

Коли краще приймати вітаміни та мінерали?

Які вітаміни та мінерали потрібні спортсменам?

Які вітаміни слід пити при фізичних навантаженнях?

Olimp Vita-Min multiple Sport 40+ 60 caps, image Olimp Vita-Min multiple Sport 40+ 60 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011222
В наявності
550 грн.
БрендOlimp Країна виробникПольща ЦільЗагальна підтримка організму
Solgar Female Multiple 60 tabs, image Solgar Female Multiple 60 tabs, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011705
В наявності
935 грн.
БрендSolgar Країна виробникСША ЦільЗагальна підтримка організму
Solgar Formula VM-75 60 tabs, image Solgar Formula VM-75 60 tabs, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011907
В наявності
825 грн.
БрендSolgar Країна виробникСША ЦільЗагальна підтримка організму
Puritan's Pride Mega Vita Min For Seniors 100 tabs, image Puritan's Pride Mega Vita Min For Seniors 100 tabs, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011457
В наявності
490 грн.
БрендPuritan’s Pride Країна виробникСША ЦільЗміцнення імунітету
Applied Nutrition Multi - Vitamin Complex 90 caps, image Applied Nutrition Multi - Vitamin Complex 90 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011723
В наявності
525 грн.
БрендApplied Nutrition Країна виробникВеликобританія ЦільЗміцнення імунітету
NOW Special Two 120 caps, image NOW Special Two 120 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000002286
В наявності
745 грн.
БрендNow Країна виробникСША ЦільЗагальна підтримка організму
Life Extension BioActive Complete B-Complex 60 caps, image Life Extension BioActive Complete B-Complex 60 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000010084
3
В наявності
495 грн.
БрендLife Extension Країна виробникСША ЦільВідновлення ЦНС
Solgar Prenatal Nutrients 120 tabs, image Solgar Prenatal Nutrients 120 tabs, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
Зберегти 8%
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000010585
В наявності
745 грн. 685 грн.
Ви економите: 60 грн.
БрендSolgar Країна виробникСША ЦільЗагальна підтримка організму
21 Century Mega Multi for Men 90 Tablets, image 21 Century Mega Multi for Men 90 Tablets, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000010695
1
В наявності
535 грн.
Бренд21st Century Країна виробникСША
NOW Niacinamide 500 mg 100 caps, image NOW Niacinamide 500 mg 100 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000010671
В наявності
375 грн.
БрендNow Країна виробникСША
Puritan's Pride Biotin 5000 mcg 60 caps, image Puritan's Pride Biotin 5000 mcg 60 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000000108
2
В наявності
210 грн.
БрендPuritan’s Pride Країна виробникСША
Показати ще 12 товарів
Ціна
Бренд
  Показати все (33)
Тип
Країна виробник
Наявність
Хіти продажу