Протеїн

Протеїн: Шлях до сили та м'язової маси

Протеїни є одним із найважливіших компонентів для досягнення оптимальних результатів у спорті. Він сприяє прискореному росту м'язів, збільшенню сили та витривалості, а також забезпечує швидке відновлення після інтенсивних тренувань. Протеїн - це не просто харчова добавка, це необхідний інструмент для кожного, хто прагне успіху в спорті. У цій статті ми розглянемо різні види протеїну, їхні переваги та найкращі протеїнові добавки на ринку, які можуть допомогти в досягненні бажаних результатів. Ми постараємося надати корисні поради для тих, хто хоче вибрати найкращий протеїн для своїх цілей і досягти максимальної ефективності в тренуваннях.

Що таке Протеїн і чому він такий популярний?

Протеїн або іншими словами білок - це добавка натурального походження, яка являє собою з'єднання всіх замінних і незамінних амінокислот і є основним будівельним матеріалом для наших м'язів.

Зростає важливість протеїну для людей, які вживають білка недостатньо протягом дня. Для спортсменів і людей, що займаються бодібілдингом, додаткове вживання протеїну дає змогу зупинити процеси катаболізму м'язів, а вживання порції одразу після тренування запускає процес синтезу білка для подальшого відновлення та зростання.

Протеїн можна порівняти зі спортивним харчуванням через те, що його використовують спортсмени та бодібілдери. Що стосується вживання, досить легко і повноцінно засвоюється 30 г продукту, по 1-2 порцій протягом дня.

Детальніша інформація про товарний асортимент спортивних добавок для початківців і професійних спортсменів на сайті інтернет магазину спорт харчування

Види протеїну та білкових добавок

Станом на сьогоднішній день існує чимало різновидів протеїну, причому їх можна класифікувати не тільки за брендами, а й за сировиною, від цього критерію залежатиме безпосередня якість продукту, а також його швидкість засвоєння. Серед наявних позицій слід виділити такі:

 • Сироватковий протеїн - виготовляється із сироватки молока, буде досить оптимальним для доповнення раціону білком, легко і повноцінно засвоюється, а також найбільш популярний у наш час.
 • Яловичий протеїн - представлений гідролізатом білка, отриманого з м'яса, теж повноцінно і легко засвоюється, може вживатися людьми з непереносимістю лактози, проте притаманний специфічний присмак.
 • Казеїн - у широкому сенсі нічний протеїн, оскільки засвоюється тривалий час, його оптимально вживати ввечері для відновлення та запобігання катаболізму.
 • Комплексний протеїн являє собою поєднання різних джерел білка, здебільшого сироваткового, яєчного та казеїнового білків, є досить поживним і дає ситість на тривалий час.

 

Спортивне харчування інтернет магазин Україна

Сироватковий протеїн

Сироватковий протеїн отримав свою назву від сировини, з якої його виготовляють - сироватки молока. Існує 3 основні різновиди: концентрат, ізолят і гідролізат, що відрізняються ступенем очищення і швидкістю засвоєння протеїну.

Найпопулярнішим є концентрат сироваткового білка, що містить у собі весь спектр необхідних для повноцінного відновлення амінокислот, має досить непогану швидкість засвоєння організмом, а також допустимий вміст білка. Менш популярний за рахунок більш високої вартості, проте більш якісний - вищий вміст білка і швидкість засвоєння - ізолят сироваткового білка.

Бажаєте купити сироватковий протеїн , тоді пропонуємо вам такий список:

ТОП-5 найкращих виробників сироваткового протеїну

 1. Optimum Nutrition;
 2. Rule One;
 3. Kevin Levrone;
 4. Scitec Nutrition;
 5. Real Pharm.

Комплексний протеїн

Цей різновид протеїну отримав свою назву за рахунок особливостей у складі, тобто комплексный протеин - це поєднання кількох видів сировини білка, зокрема тут можуть бути присутніми сироваткові протеїни, казеїн, а також яєчний білок.

За рахунок такого поєднання такий протеїн засвоюється в нашому шлунку дещо довше, тим самим досить ефективно вберігає наші м'язи від катаболізму, а також додає тривалої ситності, щоб нам не хотілося їсти. Його оптимально вживати для доповнення раціону білком, коли люди загалом харчуються збалансовано, проте в неї можуть зміщуватися за часом прийоми їжі.

Топ-3 виробників комплексних протеїнів

 1. BSN Syntha-6;
 2. Syntrax Matrix;
 3. Syntrax Trophix.

Казеїновий протеїн

Казеїновий протеїн або ж іншими словами "нічний" протеїн, який отримують із молока, цей білок для засвоєння потребує дещо довше, тому його найоптимальніше вживати, коли людина тривалий час не їстиме, наприклад на ніч.

Тривалий час засвоєння казеїну має свої переваги, зокрема поступове вивільнення амінокислот, які впродовж кількох годин постійно надходять у кров, захищаючи наші м'язи від руйнування, а також надає організму необхідний матеріал для повноцінного відновлення та росту.

Цей вид протеїну абсолютно універсальний і може підійти як чоловікам, так і жінкам, навіть як низькокалорійна вечеря.

Топ-5 рекомендованих брендів казеїнових протеїнів

 1. Optimum Nutrition Gold Standard 100% Casein;
 2. Rule One Casein;
 3. SAN 100% Casein Fusion;
 4. My Protein Casein;
 5. Real Pharm Real Casein.

Соєвий протеїн

Соєвий протеїн - це рослинний білок, який отримають із сої та може спокійно вживатися для доповнення раціону людьми, які не вживають білок тваринного походження, або як альтернатива людям із непереносимістю лактози. Якщо порівнювати соєвий протеїн з іншими аналогами тваринного походження, то перший дещо програє за складом амінокислот, тобто в ньому міститься неповноцінний перелік, необхідний нашому організму. Ще одним із недоліків є дещо гірший ступінь засвоєння, тож щоб надолужити те, що ми недоотримаємо, є сенс вживати дещо більше даного білка, а також доповнювати свій раціон додатковими амінокислотами. Однак, соєвий протеїн доступний за ціною для більшості, тому на нього є частковий попит.

Одним із найкращих брендів соєвого протеїну на нашу думку є: ActivLab Soja Pro

Концентрат

До найпопулярнішого протеїну серед можливих на полицях магазинів спортивного харчування можна спокійно віднести концентрат сироваткового білка . Саме цей вид найчастіше купують, оскільки він повністю допомагає закрити питання щодо норми білка на день, легко засвоюється та й ціна на нього ще відносно помірна. Єдиним можливим недоліком для концентрату є наявність у складі трохи молочних жирів і лактози, тому тим, хто погано її сприймає, має дискомфорт після вживання, краще обрати інший вид протеїну.

Топ-5 найкращих виробників концентрованих білків

 1. Kevin Levrone Gold Whey;
 2. Syntrax Whey Shake;
 3. Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional;
 4. ActivLab 100% Whey Premium;
 5. Real Pharm Real Whey.

Ізолят

Ізолят сироваткового білка - один з найкращих видів протеїну для доповнення вашого раціону білком. Відмінною особливістю цього протеїну є його очищення від домішок молочного цукру і жирів, тим самим роблячи його менш калорійним, а також зменшуючи час для засвоєння. Ізолят стане оптимальним доповненням на дієті, оскільки підвищений вміст очищеного білка вбереже ваші м'язи від надмірного руйнування, а також оптимізує процеси відновлення.

Топ-5 виробників найкращих ізолятів сироваткового білка

 1. Ultimate Nutrition Iso Sensation;
 2. Kevin Levrone Gold Iso;
 3. Redcone 1 Isotope;
 4. BioTechUsa Iso Whey Zero;
 5. Scitec Nutrition Isolate.

Гідролізат

Гідролізат протеїну - це найвища форма очищення білка, за якої він частково розкладений до стану амінокислот, отже, такий протеїн має надзвичайно високу швидкість і якість засвоєння. Існує гідролізат з яловичого, а також сироваткового білка, останній аналогічно проходить максимальний ступінь очищення, таким чином ви не знайдете в ньому домішок жиру або лактози. Завдяки швидкому засвоєнню та вивільненню амінокислот одразу в кров, гідролізат доволі часто застосовується професійними спортсменами для своєчасного надходження необхідних поживних речовин для відновлення та запобігання процесам катаболізму.

Один із найякісніших і найперевіреніших виробників гідролізату є один із найякісніших і найперевіреніших виробників гідролізату: Kevin Levrone Hi Pro

Яловичий протеїн

Яловичий протеїн є дещо специфічним різновидом білка, хоча й має відмінний склад за необхідними амінокислотами та надзвичайно високу біодоступність. Здебільшого цей протеїн представлений саме у вигляді гідролізату, тому ціна на нього є дещо вищою, зокрема за рахунок дорожчої сировини та складнішого процесу виробництва. Деяких людей може дещо відштовхнути легкий після смак яловичини після вживання протеїну. Однак яловичий протеїн може стати чудовим рішенням для людей, які активно тренуються, потребують додаткового білка, проте не можуть вживати молочну продукцію.

Один із найкращих виробників яловичого протеїну: Kevin Levrone Hi Pro

Актуальні Ціни на Протеїн від мережі магазинів Mega-Mass в Квітні 2023

Ціна на протеїн у наш час залежить від ряду факторів, проте залишаються позиції більш дешевші, або навпаки дорожчі. Тому якщо ви хочете купити протеїн в Україні середній діапазон цін ви можете прослідкувати нижче.

Вид протеїну Мін. вартість, грн Макс. вартість, грн
Сироватковий 550 5699
Казеїновий 650 2125
Комплексний 655 4350
Соєвий 399 699
Концентрат 550 2485
Ізолят 395 3125
Гідролізат 42 1857
Яловичий 42 1372

Як правильно вибрати протеїн для тренувань?

Сьогодні існує чимало різних брендів і різновидів протеїнів, тому постає питання, на що краще звертати увагу, коли ви захотіли протеїн купити через інтернет.

Насамперед необхідно визначитися з метою, заради якої вам потрібно вживати протеїн, наприклад, набір маси, схуднення або просто доповнення раціону білком у разі нестачі зі звичайних продуктів.

Для схуднення оптимальним буде ізолят сироваткового білка, оскільки в ньому високий вміст білка, а також відсутній жир і цукор. При цьому 1 порцію протеїну розмішують на 200-250 мл води і вживають одразу після тренування, а також як легкі перекуси протягом дня.

Якщо ж людина працює на набір маси, то ідеальним для доповнення білка буде сироватковий концентрат, який аналогічно розмішується з водою або молоком і вживається після тренування або як перекус. Також гарним доповненням на ніч буде казеїн, щоб запобігти катаболізму та надати організму необхідний матеріал для відновлення.

У разі, якщо людина потребує ситного перекусу, проте через графік роботи повноцінно не може поїсти, найраціональніше буде обрати комплексний протеїн. Змішавши порцію на 200 мл води, вона отримує ситість на досить тривалий період часу.

Протеїн для схуднення і сушіння

Якщо ви вирішили привести своє тіло в належну атлетичну форму, то потрібно буде не тільки переглянути свій раціон харчування, а й дбати про спортпіт, який допоможе дещо оптимізувати цей процес. Насамперед, це може бути звичайний протеїн, однак до його вибору потрібно підійти досить виважено, звертаючи особливу увагу на склад і якість.

Найбільш раціональним вибором під час схуднення для дівчат і хлопців буде ізолят сироваткового білка, адже його очищають від наявних жирів, а також молочного цукру, отримуючи на виході високобілковий продукт, який швидко засвоюється і додає організму необхідних поживних речовин.

Однак як це працює? - Під час схуднення ми зменшуємо калорійність і даємо додаткову фізичну активність, тим самим починає спалюватися під час навантаження жир, проте під загрозою руйнування перебувають і м'язи. Щоб зменшити ризик їхніх втрат, є сенс підвищити вміст білка в раціоні, щоб покривати із запасом необхідну кількість для повноцінного відновлення.

Прийом порції протеїну після тренування необхідний для підживлення організму, а також для запуску процесу синтезу білка для подальшого відновлення пошкоджених м'язів.

Протеїн для набору маси

Протеїн це білок і є основним елементом, з якого складаються і будуються наші м'язи, тому коли людина намагається збільшити м'язову масу, постає питання про правильний вибір протеїну для набору ваги.

Насамперед слід усвідомити, що це доповнення вашого раціону, якщо протягом дня вам не вдається набрати норму зі звичайних продуктів. Найбільш оптимальним вибором для худих людей серед протеїнів для нарощування м'язів може бути звичайний концентрат білка сироваткового, а також казеїн - як доповнення на вечірній час.

Протеїн концентрат містить оптимальну кількість білка на порцію, яка легко і без проблем буде засвоєна нашим організмом. Тому його можна використовувати як перекус, а також одразу після тренування, оскільки порцію протеїну наситять ваші м'язи потрібними амінокислотами, а також запустять механізм відновлення і нарощування м'язів. Також як нешкідливі та поживні перекуси можна використовувати протеїнові батончики.

Казеїн під час набору ваги зручно вживати на ніч, оскільки він поступово засвоюється впродовж кількох годин, вивільняючи потрібні амінокислоти в кров, тим самим зупиняючи катаболізм і сприяючи кращому відновленню та росту м'язів.

Пропонуємо ознайомитися з нашим рейтингом найкращих представників.

Список ТОП-20 продуктів протеїну для набору маси в Україні

Дана добірка продуктів спортивного харчування складена експертами з Mega mass і може відрізняться від рейтингу інших спортивних представників.

 1. Optimum Nutrition Gold Standard 100% Whey;
 2. Optimum Nutrition Gold Standard 100% Casein;
 3. Rule One Whey Blend;
 4. BSN Syntha-6;
 5. Kevin Levrone Gold Iso;
 6. Kevin Levrone Gold Whey;
 7. BioTechUSA Iso Whey Zero;
 8. Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional;
 9. Scitec Nutrition 100% Whey Isolate;
 10. SAN 100% Pure Titanium Whey;
 11. Real Pharm Real Whey;
 12. Real Pharm Real Casein;
 13. Syntrax Matrix;
 14. Syntrax Micellar Creme;
 15. ActivLab 100%Whey Premium;
 16. MyProtein Impact Whey Protein;
 17. ActivLab WPC 80 Standard;
 18. ActivLab Mega Protein;
 19. Sport Generation Gold Premium 100% Whey Protein;
 20. Go On Nutrition Protein Bar 33%.

Станом на сьогоднішній день ринок перенасичений різноманітними виробниками, у кожного можуть бути свої сильні та слабкі сторони, проте щоб не пожалкувати про вибір того чи іншого бренду, пропонуємо вам ТОП виробників дійсно належної якості.

Бренд Мин. цена, грн Макс. цена, грн
Optimum Nutrition 1555 5699
Rule One 715 2675
BSN 1545 4350
Syntrax 655 2320
Ultimate Nutrition 1565 3125
Kevin Levrone 42 2250
BioTechUSA 710 2500
Scitec Nutrition 710 2909
My Protein 875 2065
Real Pharm 650 1699
ActivLab 395 1650

Часті запитання про Протеїн

Навіщо приймати протеїн?

Протеїн використовується для доповнення білком раціону, також він може використовуватися як легкий перекус протягом дня. Люди, які активно тренуються, використовують протеїн для кращого відновлення після тренувань і захисту м'язів від руйнування.

Як вибрати і купити протеїн?

Які нові протеїни з'явилися в Україні 2023 року?

Що буде, якщо пити протеїн і не займатися спортом?

Скільки коштує 1 кг протеїну в Україні?

Скільки протеїнового коктейлю потрібно пити на день?

00000012086
В наявності
69900 грн.
Ціни в баллах: 69900 баллів
Бонусні бали: 1398 баллів — 13.98 грн.
БрендApplied Nutrition Країна виробникВеликобританія Смак Chocolate / Шоколад
00000012207
В наявності
133000 грн.
Ціни в баллах: 133000 баллів
Бонусні бали: 2660 баллів — 26.60 грн.
БрендNutrex Країна виробникСША СмакVanilla / Ваніль ЦільРіст м'язів
00001111280
В наявності
235000 грн.
Бонусні бали: 2350 баллів — 23.50 грн.
БрендApplied Nutrition Країна виробникВеликобританія СмакChocolate Milkshake / Шоколадний Мілкшейк
00000012093
2
В наявності
69900 грн.
Бонусні бали: 1398 баллів — 13.98 грн.
БрендApplied Nutrition Країна виробникВеликобританія СмакVanilla Ice Cream / Ванільне Морозиво ЦільСхуднення
00000011860
1
В наявності
69500 грн.
Бонусні бали: 1390 баллів — 13.90 грн.
БрендNutrend Країна виробникЧехія СмакWhite Chocolate / Білий Шоколад ЦільРіст м'язів
00000000678
1
В наявності
539900 грн.
Ціни в баллах: 539900 баллів
Бонусні бали: 5399 баллів — 53.99 грн.
БрендBSN Країна виробникСША СмакChocolate Milkshake / Шоколадний Мілкшейк
00000011449
1
В наявності
39500 грн.
Бонусні бали: 790 баллів — 7.90 грн.
БрендReal Pharm Країна виробникПольща СмакBanana / Банан ЦільРіст м'язів
00000011564
3
В наявності
42500 грн.
Бонусні бали: 850 баллів — 8.50 грн.
БрендActivlab СмакBanana Chocolate / Банан Шоколад ЦільРіст м'язів
00000011189
В наявності
369500 грн.
Ціни в баллах: 369500 баллів
Бонусні бали: 3695 баллів — 36.95 грн.
БрендBioTech Країна виробникУгорщина СмакRaspberry / Малина
00000011810
3
В наявності
169900 грн.
Бонусні бали: 3398 баллів — 33.98 грн.
БрендApplied Nutrition Країна виробникВеликобританія СмакChoco Bueno / Шоколад Буено ЦільРіст м'язів
00000011790
2
В наявності
239900 грн.
Бонусні бали: 4798 баллів — 47.98 грн.
БрендApplied Nutrition Країна виробникВеликобританія СмакVanilla Ice Cream / Ванільне Морозиво
00000011795
4
В наявності
139900 грн.
Бонусні бали: 2798 баллів — 27.98 грн.
БрендApplied Nutrition Країна виробникВеликобританія СмакBanana Milkshake / Банановий Мілкшейк
Показати ще 12 товарів
Ціна
Вага
Вид
Степінь очищення
Країна виробник
Цель:
Наявність