Креатин

Креатин - найкраща добавка для збільшення силових

Креатин - це одна з найбільш популярних добавок серед спортивного харчування, її рекомендують вживати як новачкам, так і досвідченим спортсменам, оскільки це однозначно “робочий” продукт з величезною доказовою базою, яка підтверджує його ефективність. 

Вживання креатину буде актуальним для кожного хто активно тренується, захоплюється бодібілдингом чи навіть паверліфтингом та дозволяє вивести власні тренування на вищий рівень, збільшуючи силову витривалість, пришвидшуючи відновлення організму та створюючи сприятливі умови для росту м’язів. 

Існує багато різних форм креатину, обираючи які, ви можете отримати певні переваги, наприклад приріст загальної маси, ріст силових показників з меншою затримкою води в організмі, краща боротьба з закисленням, саме це робить креатин топ добавкою, якщо ви зайшли на сайт спортпіта

Що таке креатин і як він діє на тренуванні?

Креатин - це спортивна добавка, яка представляє собою азотовмісну карбонову кислоту та використовується нашим організмом для відновлення АТФ, тобто підтримує енергетичний запас наших м’язів, аби вони могли довший час знаходитися під навантаженням. 

Як працює креатин? - Коли ми виконуємо вправу, наш організм витрачає АТФ в якості джерела енергії, аби зрушити вагу снаряду з місця, проте даного джерела надовго не вистачає, тому спортсменам приходить на допомогу креатин, який у ході ряду процесів в організмі допомагає відновити АТФ, що дає нам змогу виконати на кілька повторів у вправі більше. Саме більший час під навантаженням дозволяє створити максимально сприятливі умови для росту наших м’язів та збільшення силових, відповідно.

Додатковий прийом креатину здатний не лише покращити ріст м’язів та підвищити наші силові показники, але й пришвидшити відновлення організму після тренувань. Частина форм креатинів у більшій чи меншій мірі затримують воду у м’язах, з якою затримуються і поживні речовини, вони й допомагають нам легше відновитися та швидше повернутися у зал до активних тренувань.

Основні властивості креатину:

 • Збільшення сили та витривалості на тренуванні;
 • Стимулює відновлення після тренувань;
 • Покращує ріст м’язів;
 • Більшує об’єми м’язів;
 • Зменшує травматизм.

Рекомендації щодо вживання креатину:

 • Розмір порції залежатиме від форми креатину;
 • Найкраще аби зайве не навантажувати організм приймати креатин без так званої фази “загрузки”
 • Оптимальна схема прийому: 1 порція до тренування та 1 порція після, у дні відпочинку 1 порція в будь який час доби після вживання вуглеводів.
 • Приймати креатин курсом - 1-2 місяці, далі на такий самий період робити перерву.

Якщо ви не знаєте з чого саме розпочати знайомство з спорт пітом, саме креатин може підійти для цього найкраще - відчутний ефект від використання та абсолютно безпечний для вашого організму.

Види креатину та як його обрати

Сьогодні ринок спортивного харчування не стоїть на місці та пропонує все більше різних варіацій креатину, кожен з них може мати сильні, або ж слабкі сторони. Проте пропонуємо зосередити увагу на самих основних, які є перевірені часом та гарантовано поліпшать якість ваших тренувань, а саме:

 • Креатин моногідрат - добавка, яка покращує силові показники та дозволяє більш інтенсивніше потренуватися, проте затримує воду в організмі, збільшуючи загальну масу тіла;
 • ТСМ або ж три креатин малат - форма креатину, яка має дещо кращу ступінь засвоєння, а також крім підвищення силових показників здатна покращити витривалість;
 • Креатин гідрохлорид - креатин для тих, кому важливо залишатися у незмінній масі тіла, дозволяє повноцінно викластися на тренуванні, але взагалі не затримує воду в організмі;
 • Комплексний креатин - представляє собою добавку спортивного харчування, яка включає у собі поєднання різних форм креатину, дозволяє організму засвоювати його як щось нове серед креатину, а також покращує силові показники з мінімальним накопиченням води.

Креатин моногідрат 

Креатин моногідрат - це креатин з додаванням молекули води, за рахунок чого він затримує воду в наших м’язах у максимальному обсягу, зазвичай 1,5-3 кг. Дещо дешевший у виробництві, що робить його доступним для кожного, хто хоче збільшити масу та прогресувати у силі. Оптимальна порція креатину моногідрату 5 г, у дні тренування вживаємо порцію до та порцію після тренування, у дні відпочинку лише 1 порцію, аби підтримувати концентрацію креатину в організмі.

ТОП 5 креатинів моногідратів

Креатин гідрохлорид 

Креатин гідрохлорид - це поєднання креатину з кислотою, що дозволяє отримати максимальну розчинність у воді, швидке всмоктування у крові та відсутність затримки води у м’язах. Дана форма креатину є відносно нова, проте знайшла чималу кількість прихильників, які відчули дійсно належний ефект після вживання. Враховуючи особливості складу та засвоєння, креатину гідрохлориду потрібно вживати менше, ніж моногідрату для отримання ідентичного ефекту. Оптимальною порцією буде по 1,5-2,5 г до та після тренування, та одна порція у день відпочинку.

ТСМ - три креатин малат

ТСМ або ж три креатин малат - це поєднання двух молекул креатину з однією молекулою яблучної кислоти - малату, яка використовується у якості транспортної системи та покращує засвоєння самого креатину. До того ж саме малат сприяє швидкому виведенню молочної кислоти з м’язів, що збільшує витривалість атлета під час тренування. Для досягнення повноцінного ефекту достатньо приймати порцію 4 г 2 рази у дні тренування та 1 раз у день відпочинку.

Одним із перевірених ТСМ є BioTechUSA Tri-Creatine Malate 

Комплексний креатин 

Комплексний креатин представляє собою поєднання різних форм креатину, що допомагає покращити силові показники, збільшити витривалість на тренуванні, поліпшити відновлення м’язів з мінімальною затримкою води в організмі. Даний різновид креатину стане чудовим доповненням ваших тренувань та принесе для організму щось нове, його можна спокійно використовувати при багатофункціональних тренуваннях, або ж якщо ви перестали відчувати належний ефект від прийому креатину моногідрату.

Якщо ви хочете купити комплексний креатин, рекомендуємо звернути увагу на наступні позиції:

На що варто звертати увагу при виборі креатину?

Креатин - це добавка номер один аби підвищити власні силові показники, збільшити загальну масу тіла, наростити м’язи та покращити відновлення після тренувань, проте аби отримати максимальну кількість плюсів від прийому варто зробити правильний вибір серед наявних позицій. Далі ми розглянемо основні фактори, які варто брати до уваги при виборі креатину.

 • Стиль тренувань - тренування у залі можуть відрізнятися у кожної людини, тому варто враховувати специфіку тренувального процесу. Якщо ви здебільшого займаєтеся у силовому форматі чи ціль це бодібілдинг, то найкращий вибір буде креатин моногідрат. Проте для людей у яких велика кількість повторень або ж багатофункціональний тренінг найбільш оптимальним буде креатин гідрохлорид або три креатин малат.
 • Ціль - вагомим аргументом у виборі креатину буде ваша поточна ціль, якщо ви хочете збільшити силові, а також наростити м’язи найбільш оптимальним буде креатин моногідрат, він є досить доступним по ціні, а також має значну доказову базу, яка засвідчує його ефективність. 
 • Якість продукту та технологія виробництва - якісна сировина та сучасні стандарти виготовлення, це запорука “робочого” продукту. На даний момент виробники закуповують сировину у Китаї, відповідно на подальший ефект впливатиме подальше очищення та мікронізація креатину. Доведено, що мікронізований креатин, як пудра, значно краще та повноцінно засвоюється у нашому організму, тому купуючи подібний креатин ми отримуємо кращий результат.
 • Форма випуску - запитання зручності вживання буде актуальне завжди, відповідно більша частина людей обирають креатин у порошку, так вони отримують більшу кількість порцій та легше засвоєння у організмі. Проте є частина покупців, яким зручніше випити капсулу або таблетку, однак, обираючи таку форму виготовлення варто додавати 15-20 хв до загального часу засвоєння плануючи власний тренувальний процес.
 • Виробник - надійність бренду може сказати багато чого, тому, якщо у вас є бажання купити креатин моногідрат чи іншу форму, обирайте насамперед перевіреного постачальника та виробника, таким чином ви зможете отримати продукт, який дасть вам той результат, на який ви розраховуєте.

Для чого купувати креатин?

Креатин є надзвичайно популярною добавкою з спортивного харчування який має значну доказову базу, щодо ефективності застосування та ряд переваг.

Проте сьогодні існує чимало різних форм креатину, тому людина не надто обізнана у даних запитаннях зіштовхується з проблемою вибору, який краще обрати та що все ж таки вона отримає від прийому креатину.

Якщо ви раніше ніколи не вживали креатин, рекомендуємо зупинитися на креатині моногідрати, оскільки це найбільш перевірена форма добавки, додатковий прийом якої дозволить отримати наступне:

 • приріст силових показників на тренуванні;
 • підвищення інтенсивності у виконанні вправ; 
 • виражену стимуляцію для росту м’язів;
 • зменшення травматизму при виконанні вправ;
 • повноцінне відновлення організму.

Найкращі креатини в Україні, які варто купити

Далеко не кожна людина обираючи креатин знає якого виробника краще обрати, оскільки для отримання максимальних результатів варто вживати саме перевірений продукт, який дійсно допоможе вивести ваші тренування на наступний рівень. 

Тому аби вам було простіше визначитися пропонуємо вашій увазі ТОП 10 креатинів в Україні:

 1. BioTech 100% Creatine Monohydrate
 2. Scitec Nutrition 100% Creatine Monohydrate
 3. Kevin Levrone Gold Creatine
 4. Real Pharm Creatine Monohydrate
 5. ActivLab Creatine Monohydrate
 6. BioTech Creatine PH-X
 7. Scitec Nutrition Crea Bomb
 8. Sport Generation Gold Premium Micronized Creatine
 9. BioTech Tri-Creatine Malate
 10. Kevin Levrone Anabolic Crea 10

Огляд найпопулярніших креатинів в Україні

Креатин - це добавка спортивного харчування, яку найчастіше можна знайти у кошику покупок спортсменів та людей, які тренуються та ведуть активний спосіб життя. Проте аналізуючи наші продажі за попередній рік, розглянемо 5 позицій креатину, які купувалися найчастіше.

 1. Kevin Levrone Gold Creatine - класичний креатин моногідрат, мікронізований до стану пудри та максимально очищений, надзвичайно легко розчиняється та засвоюється в організмі, значно покращує силові показники та помірно затримує воду в організмі, оптимальний вибір для загальної маси тіла.
 2. Scitec Nutrition 100% Creatine Monohydrate - креатин моногідрат грубшого помелу, фрагменти креатину нагадують пісок, має дещо гіршу розчинність, проте більше затримує воду в організмі та теж підвищує силові показники на тренуванні.
 3. BioTechUSA PH-X - буферезований креатин моногідрат, за рахунок транспортної системи дозволяє уникнути затримки воду в організмі, проте відчутно підвищує силові показники. Випускається у капсульній формі, що є перевагою для частини людей за рахунок зручності застосування. 
 4. Real Pharm Creatine Monohydrate - бюджетний креатин моногідрат, який є мікронізований тому майже повністю розчиняється у воді, має незначний осад. Помітно затримує воду в організмі, а також покращує силові показники, додатковим плюсом є можливість вибору креатину зі смаком.
 5. Kevin Levrone Anabolic Crea 10 - поєднання 10 різних форм креатину, ефективно підвищує силові показники, підвищує витривалість на тренуванні, а також має легки енергетичний ефект за рахунок тауріну у складі. При вживанні мінімально затримує воду та через склад розмір порції є не надто великий. Оптимальний вибір для тих, хто хоче спробувати щось нове та дієве.

Переваги та недоліки використання креатину

Креатин може відчутно покращити результат ваших тренувань та стимулювати ріст м’язів і набір маси, однак в даного спортивного харчування можуть бути як плюси, так і мінуси при використанні. Розглянемо на прикладі популярного креатину моногідрату.

Переваги креатину

Недоліки креатину

Підвищує витривалість під час тренування

На період вживання затримує додаткову кількість води 

Збільшує силові показники

При довгостроковому вживанні у великих дозуваннях може погіршувати травлення

Стимулює ріст м’язів

 

Покращує відновлення після тренувань

 

Як правильно приймати креатин для максимально ефекту та набору маси

Аби отримати бажаний ефект від прийому креатину потрібно вживати добавку правильно, зокрема основні правила прийому та дозування можуть відрізнятися від форми креатину. 

Існує багато різних припущень та міфів як краще приймати креатин, наприклад вживання креатину з фазою “загрузки” - перший тиждень у підвищеній концентрації, а потім мінімальна для підтримки концентрації креатину в організмі. Насправді, аби креатин працював, його можна спокійно приймати наступним чином:

 • Креатин моногідрат - у дні тренування 5 г креатину перед тренуванням та 5 г після тренування, а у дні відпочинку просто по 5 г в будь якій половині дня, при цьому краще запивати чимось вуглеводним або солодким (сік, солодка вода, прості вуглеводи). Курс прийому до 2 місяців, далі на такий самий період зробити перерву.
 • Три креатин малат - у дні тренування 4 г креатину до тренування та 4 г після тренування, у день відпочинку 4 г для підтримки концентрації креатину в організмі також з швидкими вуглеводами або соком. Тривалість вживання 1-2 місяці, далі на аналогічний період зробити перерву.
 • Креатин гідрохлорид - у дні тренувань 1,5-2,5 г перед та 1,5-2,5 г після тренування, у дні відпочинку до 2,5 г з солодким напоєм або швидкими вуглеводами. Загальний період вживання до 2 місяців, після чого робить перерва від креатину на аналогічний період.
 • Комплексний креатин - як у дні тренувань, так і у дні відпочинку приймається по 1 порцій, однак розмір порції визначається виробником, оскільки вона буде залежати від загальної кількості різних форм креатину та додаткових елементів у складі. Термін вживання такого креатину триває від 1 до 2 місяців часу з подальшою перервою на подібний період.

Оптимальні варіанти креатину з урахуванням бюджету 

Сьогодні можна знайти багато різноманітних варіантів креатину, проте сировина, яка використовується при виробництві буде абсолютно однакова, тому відмінності полягатимуть у ступені подрібнення, очищення креатину, а також бренду, який його зафасував.

Проте аби не переплачувати зайве рекомендуємо вам кілька дійсно якісних варіантів різної цінової категорії.

Бренд та назва креатину

Мінімальна ціна, грн

Максимальна ціна, грн

Кількість порцій

Scitec Nutrition Crea Bomb

1265

1265

66

Real Pharm Creatine Monohydrate

899

899

100

BioTech 100% Creatine Monohydrate

895

895

60

Scitec Nutrition 100% Creatine Monohydrate

865

865

60

BioTech Creatine PH-X

535

790

18-42

Kevin Levrone Gold Creatine 

695

695

60

Sport Generation Gold Premium Micronized Creatine

599

840

60-100

BioTech Tri-Creatine Malate 

825

825

60

Kevin Levrone Anabolic Crea 10

625

625

30

Інші продукти спортивного харчування

Креатин безспірно завжди займає лідируючі позиції по продажах у спортивному харчуванні. Однак у першу чергу він виступає в якості доповнення та стимулятора вашого прогресу, для повноцінного результату є сенс поєднувати його з іншими позиціями, які ви зможете придбати на нашому сайті

Протеїн

Протеїн - це білок, який потрібний нашому організму для ряду функцій, одна із основних це відновлення м’язів після інтенсивних тренувань. Тобто приймаючи протеїн ми даємо нашому організму додатковий ресурс який буде використовуватися ним для нарощення нових м’язів. На нашому сайті представлений великий вибір протеїнів під основні ваші цілі, зокрема наявний концентрат та ізолят сироваткового білку, казеїн, комплексний протеїн, рослинний від найбільш популярних та перевірених виробників.

Гейнер

Гейнер - це спортивне харчування призначене для набору загальної маси тіла за рахунок значної кількості вуглеводів та помірної кількості білка, які містять у кожній порції. Дана добавка спортивного харчування допомагає доповнити раціону додатковими калоріями та необхідними поживними речовинами, що створить сприятливі умови для збільшення ваги. У нас ви зможете придбати гейнери з різним вмістом білка, а також на складних, простих чи комплексних вуглеводах.

ВСАА

ВСАА - це 3 основні незамінні амінокислоти - лейцин, ізолейцин та валін, які у більшій мірі знаходяться у наших м’язах. Додатковий прийом ВСАА допоможуть захистити м’язи від катаболізму і покращать відновлення та їхній ріст. Існують багато різних варіацій, наприклад, чисті ВСАА, ВСАА з глютаміном, ВСАА з мінералами, у порошку чи таблетках, всі ці варіанти ви з легкість зможете купити на нашому сайті.

Амінокислоти

Амінокислоти - це складові елементи з яких складається білок, а також багато з них виконують й інші додаткові та важливі функції для нашого організму. Це може бути як ЕАА чи комплексні амінокислоти, які обирають для відновлення після тренувань, так і триптофан - для настрою чи глютамін - для зменшення крепатури та зміцнення імунітету. Завітавши у відповідну категорію на нашому сайті ви зможете придбати найбільш актуальну добавку для вас.

Вітаміни та мінерали

Вітаміни та мінерали є беззапереною основою для нормального функціонування нашого організму, міцного імунітету, легкого травлення, відчутної стресостійкості. На нашому сайті представлене велике різноманіття вітамінно-мінеральних комплексів для різного віку, омега 3, окремі важливі вітаміни чи мінерали, все це ви можете купити в 1 клік.

Жироспалювачі 

Жироспалювачі - це добавки, які допомагають організму позбутися зайвих кілограм. Дані позиції спортивного харчування є досить різносторонні, є полегшенні варіанти, які допомагають нашому організму використовувати жир у якості енергії, проте є дещо серйозніші комбінації, які додатково стимулюють, підвищують температуру тіла, а також покращують обмін речовин. Перейшовши у дану категорію чи можете підібрати найбільш оптимальний варіант та з легкістю купити жироспалювачі онлайн.

Хондропротектори

Хондропротектори - це добавка, яка підтримує здоров’я суглобів, хрящів та зв’язок, а також допомагає запобігти травматизму та стимулює відновлення. Позиції будуть актуальні, як для вікових людей, так і для тих хто веде активний спосіб життя. На нашому сайті представлений широкий вибір хондропротекторів починаючи від легших варіантів для підтримки та закінчуючи потужними комплексами для відновлення.

Як замовити креатин в інтернет-магазині Mega-mass.ua

Далеко не кожен готовий купувати в інтернеті по ряду причин, зокрема це може бути страх втратити кошти, отримання неякісного товару чи підробки, або ж складнощі у оформленні замовлення. 

Проте, наш інтернет-магазин завжди намагається бути якомога ближчим до кожного покупця, відповідно схема по які ми можете купити креатин онлайн дуже проста:

 • Обрати у категорії Креатин, товар, який вас цікавить
 • На карті товару, яка відкрилася вказати необхідну кількість та натиснути “Купити”
 • Далі в вікні, яке відкрилось натиснути кнопку “оформити замовлення”
 • Вказати дані для відправки: прізвище та ім’я, контактний телефон, спосіб отримання (у відділенні, адресна доставка чи самовивіз з магазину), спосіб оплати (накладений платіж чи переказ на банківський рахунок) та натиснути червону кнопку “оформити замовлення”
 • Очікувати на дзвінок менеджера для підтвердження замовлення.

Часті запитання про Креатин

Що таке креатин?

Креатин - це добавка, яка представляє азотовмісну кислоту та використовується нашим організмом аби відновлення природного джерела енергії у м’язах - АТФ.

Як приймати креатин?

Чи варто пити креатин з фазою “загрузки”?

Як довго можна пити креатин?

Що дає креатин організму?

Креатин моногідрат як приймати?

Коли приймати креатин?

Які побічні ефекти можуть бути від креатину?

Що краще - креатин у порошку чи капсулах?

00000010513
3
В наявності
74500 грн.
Ціни в баллах: 74500 баллів
Бонусні бали: 1490 баллів — 14.90 грн.
БрендActivlab Країна виробникПольща
Applied Nutrition Creatine Monohydrate 250 g, image Applied Nutrition Creatine Monohydrate 250 g, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000012053
В наявності
79500 грн.
Бонусні бали: 1590 баллів — 15.90 грн.
БрендApplied Nutrition Країна виробникВеликобританія ЦільПідвищення силових показників
00000011692
12
В наявності
92500 грн.
Ціни в баллах: 92500 баллів
Бонусні бали: 1850 баллів — 18.50 грн.
БрендKevin Levrone Країна виробникПольща СмакNo Flavor / Без смаку ЦільРіст м'язів
Universal Nutrition Animal Micronized Creatine 300 g, image Universal Nutrition Animal Micronized Creatine 300 g, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000000188
2
В наявності
125000 грн.
Бонусні бали: 1250 баллів — 12.50 грн.
БрендUniversal Країна виробникСША СмакUnflavored / Без смаку ЦільРіст м'язів
00000010704
10
В наявності
59900 грн.
Ціни в баллах: 59900 баллів
Бонусні бали: 1198 баллів — 11.98 грн.
БрендSport Generation Країна виробникПольща СмакUnflavored / Без смаку ЦільРіст м'язів
00000010703
9
В наявності
84000 грн.
Ціни в баллах: 84000 баллів
Бонусні бали: 1680 баллів — 16.80 грн.
БрендSport Generation Країна виробникПольща СмакUnflavored / Без смаку ЦільРіст м'язів
00000010513_1
3
В наявності
74500 грн. 59900 грн.
Ви економите: 146.00 грн.
Ціни в баллах: 59900 баллів
Бонусні бали: 1490 баллів — 14.90 грн.
БрендActivlab Країна виробникПольща
Kevin Levrone Anabolic Creatine 300 g, image Kevin Levrone Anabolic Creatine 300 g, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000010530
5
В наявності
69500 грн.
Ціни в баллах: 69500 баллів
Бонусні бали: 1390 баллів — 13.90 грн.
БрендKevin Levrone Країна виробникПольща СмакUnflavored / Без смаку ЦільРіст м'язів
00000011105
6
В наявності
67500 грн.
Ціни в баллах: 67500 баллів
Бонусні бали: 1350 баллів — 13.50 грн.
БрендKevin Levrone Країна виробникПольща СмакCitrus Peach / Цитрус Персик ЦільРіст м'язів
00000004581
4
В наявності
65000 грн.
Ціни в баллах: 65000 баллів
Бонусні бали: 1300 баллів — 13.00 грн.
БрендMyProtein Країна виробникВеликобританія СмакUnflavored / Без смаку
00000000513
В наявності
179900 грн.
Ціни в баллах: 179900 баллів
Бонусні бали: 1799 баллів — 17.99 грн.
БрендOptimum Nutrition Країна виробникСША СмакUnflavored / Без смаку ЦільРіст м'язів
00000000212
3
В наявності
119500 грн.
Ціни в баллах: 119500 баллів
Бонусні бали: 1195 баллів — 11.95 грн.
БрендOptimum Nutrition Країна виробникСША СмакUnflavored / Без смаку ЦільРіст м'язів
Показати ще 12 товарів
Ціна
Вага
Форма випуску
Країна виробник
Наявність