Ашваганда

Для чого приймають ашваганду

Ашваганда - це один з найбільш розповсюджених видів адаптогенів на ринку добавок для здоров’я. Адаптогени, в свою чергу, це особливий вид рослинних екстрактів, які, як видно з назви, буквально допомагають адаптовуватись організму з різноманітними зовнішніми ментальними подразниками та стресом. Коли людина переживає надмірну втому, тиск чи стрес, адаптогени сприяють кращому пристосуванню до таких викликів. Вони працюють за принципом того, що допомагають налагоджувати рівень гормонів у нашому організмі, а особливо кортизолу - гормону, який виділяється при стресі. Звісно, адаптогени не зводять нанівець фундаментальну причину зовнішніх подразників, проте вони можуть значно допомогти нашому організму реагувати на стрес, тим самим зменшуючи його деструктивний вплив на наше здоров’я.  

Конкретно добавка ашваганда є одним з найбільш розповсюджених, ефективних та, відповідно, досліджених наукою адаптогенів. Окрім базових функцій адаптогенів, таких як боротьба зі стресом, прийом ашваганди може сприяти й цілому спектру інших позитивних аспектів для здоров’я. Первинним джерелом походження та популяризації ашваганди є аюрведа - специфічний вид медицини, який більшою мірою асоціюється з використанням різноманітних трав (таких як ашваганда) та ритуалів, сама ця практика була заснована в Індії та згодом далі поширилась по просторах всієї канонічної Південної Азії. Ще в давнину люди розуміли, яку неймовірну користь може приносити прийом ашваганди, тому застосовували її як в своїх ритуалах, так і навіть при простому регулярному вживанні. У сучасності люди вправно дослідили всі можливі переваги та недоліки цього препарату, тим самим зберегли давню спадщину вживання ашваганди народами Південної Азії.  

Основною відмінністю ашваганди від інших адаптогенів буде її широке застосування в спортивному контексті та наявність численних додаткових позитивних властивостей в порівнянні з іншими поширеними адаптогенами, такими як йохімбін, валер’янка, мака, тощо. Ашваганда здатна підвищити спортивну працездатність, знизити запальні процеси організму, регулювати рівень глюкози в організмі, покращувати роботу мозку та, звсіно, покращувати психічне здоров’я та боротьбу зі стресом. Завдяки присутності результатів та аналізів надзвичайно великої кількості досліджень на тему ашваганди, може гарантуватися її безпека та ефективність від прийому, проте певні протипоказання, нюанси та рекомендації до вживання все ж наявні, як і з будь-якою добавкою, тому наші експерти наполегливо радять детально ознайомитися із подальшими розділами даної статті. 

Mega-mass, враховуючи свою високу репутацію як мережі магазинів добавок для здоров’я, має достатньо широкий вибір доступних варіантів ашваганди з хорошими варіантами ціни. Лише найкращі та найбільш якісні американські і європейські виробники, які дотримуються максимальних стандартів виробництва своєї продукції: Life Extension, Real Pharm, Olimp, NOW та Activlab. Замовити ашваганду ви можете надзвичайно просто користуючись послугами нашого інтернет-магазину.  Окрім адаптогенів, у Mega-mass ви можете знайти спортивне харчування, вітамінно-мінеральні комплекси, хондропротектори та багато чого іншого, як для чоловіків, так і для жінок. Тому не гайте часу й покращуйте якість свого життя з Mega-mass!

Користь ашваганди

Які ефекти ашваганди та відгуки  

Ашваганда є провідним адаптогеном на ринку трав’яних добавок завдячуючи своєму багатому спектру потенційних ефектів на організм. Прийом ашваганди в своєму раціоні забезпечить унікальну багатогранну дію на організм. Експерти Mega-mass, через численні відгуки споживачів, запевняють, що ашваганда є надзвичайно ефективною добавкою, яка може не тільки допомогти зі стресом, а й покращити функціонування головного мозку, регулювати рівень глюкози в організмі, запобігати запальним процесам та навіть покращувати виробіток тестостерону в чоловіків, тому купити таку добавку буде хорошим вибором майже для будь-якої людини. Наші експерти, спираючись на результати наукових досліджень, синтезували деталізований перелік можливих позитивних впливів ашваганди на організм людини, з яким ми наполегливо рекомендуємо вам ознайомитись:

 1. Боротьба з тривогою та стресом: враховуючи свою адаптогенну природу, ашваганда перш за все допомагає організму толерувати стрес та різноманітні ментальні подразники, такі як тривога, паніка та багато інших. Експерименти й дослідження доводять, що ашваганда значно знижує інтенсивність вироблення кортизолу - гормону стресу, а, окрім того, загалом покращує функціонування центральної нервової системи та, відповідно, здатність реагування організму на стресові чинники.
 2. Психологічне благополуччя: окрім очевидних короткострокових адаптогенних переваг ашваганди, таких як зниження стресу, її прийом також в деяких випадках сприяє довгостроковому покращенню психічного здоров’я. Тобто, від прийому ашваганди потенційно можна спостерігати запобігання виникнення депресії або навіть зниження симптомів хронічних емоційних розладів (проте дана сфера все ж досі є дещо спірною та потребує додаткових досліджень).
 3. Покращення якості сну: надзвичайно багато людей приймають ашваганду для покращення якості сну. Відгуки свідчать про те, що ашваганда істотно допомагає людям, які мають певні проблеми зі сном. Дослідження, в свою чергу, показують, що вживання ашваганди конкретно відзначається покращенням входу організму в глибоку фазу сну, коли безпосередньо відбуваються процеси відновлення енергетичних ресурсів організму.
 4. Робота головного мозку: завдяки великій кількості проведених досліджень існують певні дані щодо того, що від прийому ашваганди може значно покращитися увага, швидкість обробки інформації, пам’ять та інші когнітивні функції мозку. Особливо такий ефект може прослідковуватися у людей з певними когнітивними порушеннями або просто у літніх людей. 
 5. Фізична працездатність: численні дослідження свідчать про те, що ашваганда може знайно покращувати працездатність людини в контексті інтенсивних фізичних навантажень. Можна очікувати підвищення силових показників та витривалості за рахунок того, що ашваганда значно покращує та підвищує максимальне споживання кисню під час вправ і не тільки, що є надзвичайно важливим фактором для здорової циркуляції поживних речовин в організмі під час виконання вправ.
 6. Рівень тестостерону: для чоловіків ашваганда потенційно може покращувати виробіток тестостерону - головного чоловічого гормону. Окрім того, прийом ашваганди може підвищувати показники плідності у чоловіків, а особливо підвищуючи якість сперми та активність сперматозоїдів. 
 7. Регуляція глюкози: попередні наукові дослідження підтверджують той факт, що ашваганда потенційно може знижувати рівень цукру в крові, а це, в свою чергу, може бути надзвичайно корисним для людей з цукровим діабетом або просто високим рівнем цукру в крові. 
 8. Запалення: прийом ашваганди може запобігати запальним процесам в певних областях людського організму, але саме ця сфера користі від ашваганди ще не була ретельно досліджена. 

ТОП ашваганда в 2024 

Команда Mega-mass повністю усвідомлює надзвичайну важливість та поширеність такої добавки як ашваганда й саме тому має декілька різних її варіантів для вибору. У наявному асортименті магазинів присутні лише найкращі американські та європейські бренди ашваганди, які гарантують її ефективність та мають достатньо хороші концентрації діючої речовини (вітанолідів) у складі. Наші експерти, аналізуючи тренди та відгуки користувачів, виділили для вас одні з найкращих варіантів ашваганди доступних на ринку, ціни на які зовсім не є високими. Для більш детального ознайомлення з переліком найкращих опцій ашваганди в магазині Mega-mass рекомендуємо звернутися до даної таблиці:

Бренд

Назва

Концентрація вітанолідів на 1 капсулу/таблетку, мг

Країна виробник

Life Extension

Ashwagandha 

12,5

США

NOW

Ashwagandha

11

США

ActivLab

Ashwagandha

21

Польща

Real Pharm

Ashwagandha 100% Natural

21

Польща

Olimp

Chela-Mag B6 Ashwagandha + Zenshen

4,5

Польща

Переваги та недоліки ашваганди

Ашваганда, яка в певних колах також відома як “індійський женьшень”, є однією з найбільш популярних та цінних рослин у традиційній азійській медицині. Ашваганда набула популярності по всьому світу завдяки своїм незаперечним цілющим властивостям, вона використовується вже тисячі років в Індії та інших частинах Південної Азії для лікування різноманітних захворювань. Ашваганда має абсолютно унікальний спектр біоактивних речовин, які включають в себе вітаноліди, алкалоїди та різноманітні флавоноїди, які вважаються відповідальними за її лікувальні властивості.

У сучасних релевантних дослідженнях ашваганда демонструє цілий набір потенційних переваг для здоров’я, таких як зниження рівня стресу та тривожності, покращення якості сну, оптимізація рівнів фізичної витривалості, підтримка роботи мозку та навіть покращення сексуального здоров’я. Такий широкий спектр позитивних ефектів від ашваганди робить її привабливим вибором для тих людей, які шукають натуральні й природні методи підтримки свого здоров’я та загального благополуччя. Однак, як і багато інших трав’яних добавок та препаратів, ашваганда не позбавлена потенційних недоліків та побічних ефектів. Важливо розуміти ці можливі ризики та обмеження при її вживанні у своєму раціоні. Наші експерти підготували для читачів детальний огляд переваг та недоліків ашваганди, щоб допомогти вам зрозуміти, чи підходить дана добавка для ваших особистих потреб в контексті ваших індивідуальних особливостей здоров’я. Дізнатися детальніше про ці плюси та мінуси ашваганди ви можете в двох наступних розділах.

Вплив ашваганди на здоров'я

Переваги препарату

 1. Істотне зниження стресу та тривожності: як адаптоген, ашваганда відіграє ключову роль в регулюванні рівнів стресових гормонів, таких як кортизол. Тобто, приймаючи ашваганду, ви гарантуєте собі значне зниження стресу та тривожності.
 2. Значне покращення якості сну: прийом ашваганди може потенційно покращити ступінь відновлення організму під час сну. Її прийом забезпечує організму значно легший поріг для вступу в глибоку фазу сну, під час якої й  відбуваються безпосередні процеси відновлення організму після виснажливого дня. 
 3. Поліпшення когнітивних функцій: експерименти свідчать про потенційну користь ашваганди в контексті роботи та функціонування головного мозку. Відслідковувалися значні покращення пам’яті, уваги, концентрації та інших основних елементів когнітивної функції від прийому ашваганди в своєму раціоні.
 4. Підтримка фізичної витривалості: численні дослідження довели, що ашваганда слугує повноцінною допомогою в підвищенні показників сили та витривалості, тому її прийом може мати позитивні й бажані наслідки для людей, які активно займаються фізичними навантаженнями. 
 5. Підвищення лібідо та рівня тестостерону: додавання ашваганди до свого раціону може стимулювати значно більший виробіток тестостерону в чоловіків і, як наслідок, підвищувати сексуальний потяг та прилив крові до органів малого тазу.
 6. Зниження рівня цукру в крові: наявні певні дані щодо того, що ашваганда навіть може допомагати з контролем та регуляцією рівня глюкози в організмі людини, а це може бути позитивним фактором для людей, які споживають багато продукції, яка містить цукор, або для діабетиків.  

Недоліки препарату

 1. Потенційні побічні ефекти: у деяких людей, як і будь-який адаптоген, ашваганда може потенційно викликати певні побічні ефекти. Серед них можуть бути діарея, сонливість або болі в животі.
 2. Можливі протипоказання: ще одним недоліком ашваганди є той факт, що її прийом вкрай не рекомендується вагітним або годуючим жінкам, людям з певними захворюваннями щитовидної залози або з певними гормональними розладами. 
 3. Заборона комбінації з іншими ліками: ашваганда може потенційно негативно взаємодіяти з певними категоріями ліків, а саме тими, що призначені для центральної нервової системи або регуляції гормонального балансу. 
 4. Простір для досліджень: хоч історія прийому ашваганди й тягнеться на тисячі років, проте знання щодо конкретних причин її користі або шкоди все ще є доволі обмеженими. Навіть наявність великої кількості попередніх досліджень не є достатньою, тому що, аби повністю зрозуміти ефективність та корінні зв’язки взаємодій ашваганди з організмом людини, потрібні численні додаткові клінічні випробування, експерименти та наукові дослідження. 

Показання та протипокази до прийому ашваганди

Ашваганда, як препарат, широко відома завдяки своїм унікальним цілющим властивостям по всьому світу, але, варто зазначити, що, як і будь-який інший лікарський засіб, вона може мати свої показання та протипоказання до вживання. Даний трав’яний препарат має здатність впливати на різноманітні системи організму, тому відноситися до його вживання потрібно усвідомлено та відповідально. Детальне розуміння всіх цих нюансів є вкрай важливим для забезпечення ефективності, а саме головне - безпеки від використання ашваганди. 

Перш за все, варто підкреслити, що ашваганда зовсім не являється універсальним рішенням для абсолютно всіх проблем зі здоров’ям, а її вживання повинно бути відповідально адаптовано до стану здоров’я та індивідуальних обставин конкретної людини. Вплив ашваганди на організм людини може істотно варіюватися в залежності від дозування, форми прийому та потенційних індивідуальних реакцій організму, такий принцип буде актуальним при вживання будь-яких адаптогенів. Саме тому, у даному контексті, детальний аналіз рекомендацій та протипоказань до вжитку ашваганди є провідним ключовим пунктом для убереження себе від потенційних ризиків та забезпечення собі найбільшої ефективності від її вживання. Ознайомлення з цією інформацією, яку для вас підготували наші експерти, дозволить вам набагато краще розумітися в цій темі та найголовніше - усвідомити, як і в яких випадках варто або не варто використовувати ашваганду. 

Показання (користь)

Купити ашваганду може виявитися чудовим вибором для таких категорій людей (за умови відсутності протипоказань описаних в наступному розділі):

 • Людям схильним до надмірного стресу та тривожності: завдяки своїй адаптогенній природі ашваганда допомагає впоратися зі стресом та тривогою.
 • Людям, які хочуть покращити свої когнітивні здібності: якщо у вас виникне бажання купити ашваганду, то знайте, що її прийом може покращувати пам’ять, увагу та концентрацію.
 • Спортсменам: вживати ашваганду в своєму раціоні може бути чудовим рішенням саме для спортсменів, так як це може покращити витривалість та силу, а також підвищити якість сну для кращого відновлення після виснажливих тренувань.
 • Чоловікам, які хочуть покращити своє чоловіче здоров’я: так як прийом ашваганди може значно сприяти підвищенню рівня тестостерону, показників фертильності та лібідо, то це є хорошим вибором для чоловіків. 

Протипоказання (шкода) 

Вживання ашваганди може бути шкідливим для людей з такими індивідуальними особливостями:

 • Вагітність та/або годування: вживання ашваганди абсолютно не рекомендується вагітним або жінкам, які годують груддю.
 • Наявність аутоімунних захворювань: ашваганда потенційно може вступати в негативну взаємодію з лікуванням аутоімунних хвороб, таких як тиреоїдит або ревматоїдний артрит, тому в такому контексті вживати ашваганду буде не тільки некорисно, а й небезпечно. 
 • Проблеми з печінкою: ашваганда може мати вплив на печінку, тому, при наявності будь-яких значних проблем чи хвороб печінки, ашваганду вживати не рекомендується.
 • Гормональні захворювання: наші експерти наполегливо радять уникати прийом ашваганди при наявності захворювань, що залежать від гормонів, наприклад, при раку грудей, простати або наявності будь-яких захворювань щитовидної залози.
 • Прийом сторонніх ліків: ашваганда може бути небезпечною, якщо її комбінувати з прийомом ліків, які мають вплив на центральну нервову або ендокринну системи. 

Побічна дія

Навіть за відсутності очевидних протипоказань ашваганда потенційно може мати ряд побічних ефектів, таких як дискомфорт у верхній частині шлунку, тошнота, блювота, діарея або сонливість. Тому при вживанні ашваганди варто аналізувати свою чутливість до неї та відповідно до цього регулювати її дозування. Дозування ашваганди, як правило, складає від 20 до 40 міліграм діючої речовини - вітанолідів, а це, в свою чергу, приблизно 250 - 1250 міліграм самої ашваганди. Концентрації препарату будуть залежати від виробника та вашого індивідуального фізичного стану. 

Перед вживанням радимо порадитися з лікарем

Для більшості людей ашваганда є безпечною добавкою в короткостроковій перспективі (до трьох місяців), проте перед вживанням такого багатостороннього та неоднозначного препарату, як ашваганда, ми наполегливо рекомендуємо проконсультуватися з своїм сімейним лікарем або будь-яким іншим кваліфікованим медичним експертом. Відноситися до цього потрібно відповідально навіть тоді, коли ви думаєте, що у вас немає будь-яких протипоказів чи хронічних захворювань, які заважали би вживати ашваганду. 

Olimp Ashwagandha 600 Sport 60 caps, image Olimp Ashwagandha 600 Sport 60 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000010978
В наявності
45500 грн.
Ціни в баллах: 45500 баллів
Бонусні бали: 455 баллів — 4.55 грн.
БрендOlimp Країна виробникПольща ЦільВідновлення ЦНС
Olimp Chela-Mag B6 Ashwagandha+Zenshen 30 caps, image Olimp Chela-Mag B6 Ashwagandha+Zenshen 30 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011710
В наявності
26000 грн.
Бонусні бали: 260 баллів — 2.60 грн.
БрендOlimp Країна виробникПольща ЦільВідновлення ЦНС
Natural Factors Ashwagandha 600 mg 30 caps, image Natural Factors Ashwagandha 600 mg 30 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011556
В наявності
57500 грн.
Бонусні бали: 575 баллів — 5.75 грн.
БрендNatural Factors Країна виробникСША ЦільВідновлення ЦНС
BioTech Ashwagandha 60 caps, image BioTech Ashwagandha 60 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011258
В наявності
45000 грн.
Бонусні бали: 450 баллів — 4.50 грн.
БрендBioTech Країна виробникУгорщина ЦільВідновлення ЦНС
Life Extension Ashwagandha 60 caps, image Life Extension Ashwagandha 60 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000010096
В наявності
40500 грн.
Бонусні бали: 405 баллів — 4.05 грн.
БрендLife Extension Країна виробникСША ЦільВідновлення ЦНС
NOW Ashwagandha 450 mg 90 caps, image NOW Ashwagandha 450 mg 90 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000008169
2
В наявності
51500 грн.
Ціни в баллах: 51500 баллів
Бонусні бали: 1030 баллів — 10.30 грн.
БрендNow Країна виробникСША ЦільВідновлення ЦНС
ActivLab Ashwagandha 60 caps, image ActivLab Ashwagandha 60 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
Зберегти 12%
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000006110
2
В наявності
39900 грн. 35000 грн.
Ви економите: 49.00 грн.
Ціни в баллах: 35000 баллів
Бонусні бали: 700 баллів — 7.00 грн.
БрендActivlab Країна виробникПольща ЦільВідновлення ЦНС
Real Pharm Ashwagandha 100% Natural 90 tabs, image Real Pharm Ashwagandha 100% Natural 90 tabs, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000006037
В наявності
35000 грн.
Ціни в баллах: 35000 баллів
Бонусні бали: 700 баллів — 7.00 грн.
БрендReal Pharm Країна виробникПольща ЦільВідновлення ЦНС
00000012006
Немає у наявності
45000 грн.
Бонусні бали: 900 баллів — 9.00 грн.
БрендActivlab Країна виробникПольща ЦільВідновлення ЦНС
Swanson Ashwagandha 450 mg 100 caps, image Swanson Ashwagandha 450 mg 100 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000009007
Немає у наявності
37500 грн.
Ціни в баллах: 37500 баллів
Бонусні бали: 375 баллів — 3.75 грн.
БрендSwanson Країна виробникСША ЦільВідновлення ЦНС
00000008157
Немає у наявності
32700 грн.
Ціни в баллах: 32700 баллів
Бонусні бали: 654 бала — 6.54 грн.
БрендPuritan’s Pride Країна виробникСША ЦільВідновлення ЦНС
Muscle Care Ashwagandha 90 tabs, image Muscle Care Ashwagandha 90 tabs, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000004472
2
Немає у наявності
20900 грн.
Ціни в баллах: 20900 баллів
Бонусні бали: 418 баллів — 4.18 грн.
БрендMuscle Care Країна виробникПольща
Ціна
Бренд
  Показати все (24)
Тип (1)
  Показати все (15)
Країна виробник
Наявність
Хіти продажу