Що таке GABA та як її приймати?

04/02/2024

Зміст статті:

 

Гамма-аміномасляна кислота, частіше відома як GABA, представляє собою важливий біохімічний компонент в складі нашої нервового системи. Ця сполука виконує роль ключового регулятора, впливаючи на безліч функцій організму людини. За останні роки, популярність цієї добавки сильно зросла, розкриваючи різноманітні корисні аспекти GABA для здоров'я та функціонування людського організму.
 
Ця стаття розповість про ряд важливих переваг, пов'язаних із впливом GABA на наше фізичне і психічне благополуччя. Від заспокійливого впливу на нервову систему, до важливості для забезпечення якісного сну та регуляції емоційного стану. Розглянувши інформацію цієї статті, ви зможете більше дізнатись про GABA та глибше зрозуміти вплив цього баду на наше здоров'я разом із  потенційними можливостями для покращення якості життя. Придбати цю добавку та якісний спортпіт ви можете на нашому сайті.

Що таке GABA?

Гамма-аміномасляна кислота, або ГАМК, є хімічною сполукою, яка виконує роль нейротрансмітера в центральній нервовій системі людини. Це важливий біохімічний елемент, відповідальний за передачу сигналів між нервовими клітинами.

Головна функція GABA - зменшувати, активність нейронів у мозку. Це допомагає регулювати надмірну активність і запобігає  перебудженню нервової системи. GABA відіграє ключову роль у ряді процесів, таких як заспокоєння, сон, регуляція емоційного стану та контроль м'язової активності.

Проте GABA це елемент, не тільки важливий для нормального функціонування нервової системи, але й має багато користі для здоров'я, включаючи заспокійливий ефект і вплив на якість сну. Таким чином, GABA часто використовується в додатках, препаратах та інших формах для покращення психічного стану та фізичного благополуччя.

Что такое GABA ?

Для чого GABA організму?

GABA  відіграє важливу роль у регуляції нервової системи та забезпеченні оптимального функціонування організму. Для простішого розуміння пропонуємо переглянути таблицю з основними властивостями цієї речовини.

Властивість

Пояснення

Зменшення перезбудження

Зменшує активність нейронів, регулює нейронну активність та запобігає надмірному збудженню.

Заспокійливі властивості

Має здатність заспокоювати нервову систему, сприяючи пониженню на стресу та тривожності.

Регуляція сну та циркадного ритму

Впливає на фізіологічні процеси, пов'язані із засинанням та підтриманням якісного сну, а саме покращує глибоку фазу, що забезпечує кращий сон та відновлення.

Регуляція емоційного стану

Відіграє роль у стабілізації емоційного стану та впливає на загальний настрій.

Потенційна користь для здоров’я

Стимулює покращення вироблення гормону росту під час сну, що покращує відновлення м’язів та покращення жироспалення.

У цілому, GABA є невід'ємною частиною нормального функціонування організму, забезпечуючи баланс та гармонію в роботі нервової системи.

Як працює ГАБА

Гамма-аміномасляна кислота (GABA) є нейротрансмітером, який взаємодіє з нейронами в центральній нервовій системі. Основний принцип його дії полягає в тому, що він викликає  зменшення активності нейронів.
 
Давайте уявимо, що ваш мозок - це місце де нейрони (клітини в мозку) обмінюються інформацією між собою. ГАБА - це своєрідне гальмо, яке гальмує обмін інформації між ними, тобто робить рух нейронів менш активним. Коли ви переживаєте стрес або хочете відпочити, саме тоді ГАБА починає працювати. Вона включається в роботу і нормалізує активність в вашому мозку, роблячи його менш напруженим.
 
Так, ГАБА допомагає вам відчувати себе спокійніше, зменшує стрес і допомагає заснути. Вона, як би, грає роль "релаксаційного менеджера" у вашому мозку, забезпечуючи баланс та спокій у нервовій системі.

Дія ГАБА на нервову систему

Гамма-аміномасляна кислота, або ГАБА, виконує важливу роль у роботі нашого мозку. Цей хімічний зв'язок діє як "гальмо" для нервових клітин, або нейронів. Коли ГАБА взаємодіє з нейронами, вона викликає відкриття спеціальних каналів для хлоридних іонів. Це веде до витоку хлориду всередину клітини. Цей процес робить нейрон менш схильним до зайвого активування, тобто до надмірного збудження. Кажучи простими словами, ГАБА зменшує енергію та зберігає спокій у нервовій системі. Коли ви відчуваєте стрес чи хвилювання, ГАБА допомагає знизити напругу, роблячи нервову систему менш вразливою до надмірної стимуляції.

ГАБА важлива для нормального функціонування мозку і впливає на наш настрій, сон та загальну психічну стабільність. Цей нейромедіатор виступає як своєрідний регулятор, сприяючи збереженню балансу та спокою у нервовій системі.

.

Действие ГАБА на нервную систему

Як пити GABA

Якщо ви вирішили купити GABA та приймати її для вирішення проблем із стресом, сном та покращити своє відновлення, перш за все рекомендуємо ознайомитися із дозуванням та складом на етикетці та правилами використання. Зазвичай більшість виробників виготовляють цю добавку у вигляді капсул або порошку. Оптимальне дозування становить 1.5 – 2 грама добавки на день. Бажано приймати ГАБУ перед сном, так ви уникнете сонливості на протязі дня, покращите свій сон та підтримаєте нервову систему. Рекомендуємо не перевищувати рекомендоване дозування цієї добавки, так як це може призвести до побічних ефектів. Серед них це оніміння кінцівок, язику та задишку. Для покращення ефекту засвоєння ГАБИ деякі виробники також додають у склад вітамін В6, він являється провідником та допомагає ефективніше застосовувати ГАБУ організмом.

ТОП 3 GABA

  1. Muscle Care GABA + melatonin 1mg – Чудове рішення від якісного польського виробника. Бонусом у складі мелатонін, який покращить засинання та забезпечить глибокий сон.
  2. Now GABA 500 mg – Перевірений виробник із Сполучених штатів та вітамін В6 у складі, який покращує ефективність та засвоєння ГАБИ.
  3. Activ lab GABA 750 mg – хороше дозування за вигідним співвідношенням ціни та якості. Перевірений виробник із багатолітнім досвідом споживання.

GABA чи мелатонін для сну

Дуже часто більшість користувачів задаються питанням, що краще обрати та чи можна поєднувати такі дві добавки як ГАБА та Мелатонін. Щоб розібратися у цьому питанні, та зрозуміти характеристики цих двох добавок ми створили детальну таблицю, яка наглядно зрозуміти дію та відмінності цих двох добавок.

Критерій

ГАБА

Мелатонін

Механізм дії

ГАБА впливає на нейротрансмітери, зменшуючи активність нервової системи та сприяючи розслабленню.

Мелатонін регулює циркадний ритм тіла, сигналізуючи про настання темряви та підготовку організму до сну.

Функція

Зменшення стресу, заспокоєння, поліпшення якості сну

Регулювання циклу сну, полегшення засинання та покращення глибини сну.

Визначення

Нейротрансмітер, який виробляється в організмі

Гормон, який природньо виробляється в шишковидній залозі головного мозку

Час прийому

Може бути прийнятий впродовж дня для заспокоєння або ввечері перед сном

Зазвичай приймається близько 30 хвилин до сну для підготовки організму до відпочинку.

Ефективність у покращенні сну

Допомагає заспокоїти нервову систему та поліпшити якість сну, зробивши його глибшим, щоб ви не прокидалися посеред ночі

Сприяє покращенню ритму сну та регулюванню циклу засинання та пробудження

 Важливо зауважити, що ефективність ГАБА та мелатоніну може змінюватися в залежності від індивідуальних особливостей кожної людини. На це можуть впливати особливості психологічного стану, активності та фізичних навантажень. Тому перед вибором тієї чи іншої добавки варто проаналізувати свій стан та порадитись із фахівцем.

З чим пити ГАМК для кращого ефекту

Поєднання гамма-аміномасляної кислоти (ГАБА) з іншими добавками гарантовано покращить їх ефективність у регулюванні стресу, поліпшенні сну та загальної психічної стабільності. Ці добавки являються природніми антистресовими помічниками, які дозволять вам підтримати психічне здоров’я. Ось наступний перелік цих добавок:
 
  1. GABA + магній: Магній підсилить ефект розслаблення та поліпшення сну. Комбінація ГАБА із магнієм може буде корисною для зменшення стресу та покращення якості сну. Магній являється основним мінералом, який покращує стресостійкість та роботу нервової системи, тому його прийняття рекомендоване навіть на постійній основі.
  2. GABA + Ашвагандою: Ашваганда являється одним із найсильніших адаптогенів у світі. Ця рослина понижує кортизол, піднімає поріг стресу та допомагає покращити сон. Серед властивостей цієї добавки широко відоме і підняття рівня статевих гормонів. Цей бад буде чудовим доповненням до ГАБИ, так як містить легку седативну дію та відчутно підтримує нервову систему.
  3. GABA + В-комплекс: Вітаміни групи B, зокрема вітамін B6, який допомагає всмоктуванню ГАБИ організмом. Також інший перелік цих вітамінів допомагає підтримати центральну нервову систему та ефективніше справлятися зі стресом.
  4. GABA + рослинні екстракти: Рослинні екстракти, такі як валеріана, родіола рожева, також мають властивості заспокоєння та ефективно доповнять дію ГАБА.
  5. GABA + мелатонін: Якщо ваша мета - поліпшення сну, поєднання ГАБА із мелатоніном є найефективнішим, оскільки обидві добавки мають потенціал полегшення засинання та покращення якість сну.

 

Добавки які були описані вище можна поєднувати як між собою, так і з гамма-аміномасляною кислотою. Вони також стануть чудовим доповненням для спортсменів, людям із фізичними навантаженнями, та простим користувачам бадів.
 

Протипоказання до прийому GABA

ГАБА вважається максимально безпечною добавкою, яка підходить для більшості споживачів, проте для певних категорій людей можливі обмеження. До них відностяться вагітні жінки та ті які кормлять груддю, люди які мають проблеми з нирками та печінкою. Також не рекомендується використовувати із алкоголем або іншими седативними препаратами.

Висновки

Гамма-аміномасляна кислота, або ГАМК, є хімічною сполукою, яка виконує роль нейротрансмітера в центральній нервовій системі людини. Це важливий біохімічний елемент, відповідальний за прискорення процесів, які відповідають за перезбудження. Головна функція цієї речовини це зниження стресу та різних факторів, які на нього мають безпосередню дію.
 
ГАБА має безліч позитивних якостей для людського організму, до них відносять заспокійливі властивості, регуляцію циркадних ритмів шляхом полегшення засинання та підтримка стану нервової системи. Потрапивши у мозок ГАБА сповільнює ті нейрони, які відповідають за збудження та інші активні процеси.
 
Ось тому ГАБА є настільки важлива для нормального функціонування мозку і впливає на наш настрій, сон та загальну психічну стабільність. Цей нейромедіатор виступає як своєрідний регулятор, сприяючи збереженню балансу та спокою у нервовій системі. Найкраще вживати цю добавку перед сном, приймаючи 1.5-2 грама. Можна поєднувати із магнієм, вітамінами групи В, ашвагандою та мелатоніном. Ці добавки покращать ефект та допоможуть нервовій системі.
 

Список використаних джерел

 1. Книга Рецептори та транспортери глутамату та ГАМК: структура, функція та фармакологія 2001 рік, видавництво: CRC Press (Glutamate and GABA Receptors and Transporters: Structure, Function and Pharmacology )

2. "Роль ГАМК у тривожних розладах" - Journal of Clinical Psychiatry - https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12662130/

3. Рецептори ГАМК і глутамату як терапевтичні мішені при хворобі Паркінсона та інш захворюваннях - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3005251/

4. «Роль ГАМК у патогенезі та лікуванні тривоги та інших нервово-психічних розладів» - Journal of Clinical Pharmacology - https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/gaba-uses-and-risks

5. «ГАМК механізми, що регулюють поведінку: акцент на тривожності» - Frontiers in Pharmacology - https://www.frontiersin.org/journals/pharmacology/articles/10.3389/fphar.2020.01008/full

Часті запитання

Які можуть бути побічні ефекти від прийому ГАБИ ?

При прийомі більше 2 грам, що являється оптимальним, можуть виникнути головні болі, оніміння у кінцівках та запаморочення. Тому варто приймати оптимальне дозування та не збільшувати денну норму.

Чи можна пити GABA вранці?
Чи може бути залежність від ГАБА?
Чи можна пити GABA вагітним?
Які є протипоказання до вживання ГАБА ?
Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук
Інші корисні статті
Популярні товари
Інші корисні статті