Омега-3

Що таке Омега 3

У добу все більш стрімкого поширення різноманітних вітамінів та добавок також набуває значної популярності й така харчова добавка як омега-3. Це набір незамінних жирних кислот, які переважно можна отримати шляхом споживання морепродуктів, а особливо риби. Омега-3 фактично є риб’ячим жиром, який відіграє фундаментальну роль в розвитку цілого ряду різноманітних функцій в організмі людини. Так як omega-3 є незамінними жирними кислотами, тобто вони не можуть бути вироблені або синтезовані організмом самостійно, це означає, що вони отримуються лише завдяки їхньому зовнішньому споживанню, як вже згадувалося, завдяки морепродуктам або харчовим добавкам. Тому купити омега-3 є надзвичайно важливим кроком для досягнення стійкого здоров’я. 

Основними типами жирних кислот в складі омега-3, які ще називаються поліненасиченими є ейкозапентаєнова (EPA), докозагексаєнова (DHA) та альфаліноленова (ALA) кислоти. EPA та DHA переважно зустрічаються в риб’ячому жирі, а ALA є більш рослинного походження, тобто її можна отримати вживаючи насіння чіа, рослинну олію, горіхи, тощо. Варто зазначити, що додаткове вживання ALA жирних кислот часто не є доцільним, так як даний тип поліненасиченої жирної кислоти зазвичай не є дефіцитним в пересічної людини у зв’язку з тим фактом, що раціон сучасної людини часто є багатим на різноманітні рослинні олії. Саме тому набагато краще додатково вживати в своєму раціоні саме DHA та EPA через той факт, що люди зазвичай мало споживають продуктів морського походження в своєму раціоні. Поліненасичені жирні кислоти EPA та DHA переважають в запропонованих добавках омега-3 на ринку. Omega-3 купити з хорошими концентраціями EPA та DHA можна в інтернет-магазині Mega-mass.

Левова частка досліджень та популяризації на тему жирних кислот омега-3 припало саме на початок двадцятого століття. Завдяки численним дослідженням та експериментам було виявлено, що нордичні популяції, в раціоні яких значною мірою переважають продукти морського походження, істотно менше страждають від серцево-судинних захворювань. Така кореляція послужила поштовхом для ще більш детальних досліджень на тему користі прийому omega-3. Згодом, дослідники підтвердили й ті факті, що достатнє споживання омега-3 в своєму раціоні, може не тільки покращити роботу серця, а й знизити ризик різноманітних запальних процесів організму, покращити роботу когнітивних функцій мозку та в деяких випадках навіть підвищити гостроту зору.  

Значення жирних ненасичених кислот для організму

Омега-3 поліненасичені жирні кислоти є основними елементами з яких складаються клітинні мембрани організму людини. У свою чергу, клітинні мембрани відіграють надзвичайно важливу роль в підтримці здоров’я організму, адже вони надають клітинам можливість здорово та гнучко функціонувати, що в свою чергу забезпечує нормальну роботу центральної нервової системи та головного мозку. Підтримка постачання необхідної сировини для клітинних мембран, чим і виступає омега-3, є важливою для заміни старих тканин та клітин новими. 

Як вже згадувалося вище, в першу чергу виявилося, що omega-3 має беззаперечні позитивні властивості щодо здоров’я серця та загалом серцево-судинної системи. Так як вживання достатньої кількості омега-3 в своєму раціоні може регулювати рівень хорошого холестерину в крові, це зменшує ризик формування атеросклеротичних бляшок всередині стінок судин, що в свою чергу запобігає появам ризиків серцево-судинних хвороб та ускладнень. Саме цю профілактичну функцію для серцевого здоров’я відіграє більшою мірою поліненасичена кислота EPA. 

Жирні кислоти омега 3

У подальших та більш релевантних дослідженнях було доведено, що прийом омега-3 може суттєво покращувати функціонування головного мозку. Саме поліненасичена кислота DHA відіграє цю фундаментальну роль у формуванні підтримки роботи основних когнітивних функцій організму людини таких як пам’ять, концентрація та різні емоційно-поведінкові реакції. Тобто, вживаючи omega-3, людина може значно знизити ризики розвитку дегенеративних захворювань мозку в старшому віці, таких як різні види деменції. Також, не менш важливим є й те, що здорове функціонування мозку завдяки вживанню омега-3 гарантує раціональний та стабільний емоційний стан, тобто це знижує ризик появи депресій, дефіциту уваги, надлишкової агресії, тощо. 

Риб’ячий жир Omega-3, завдяки наявності протизапальних та антибактеріальних компонентів у складі, здатен значно знижувати ризик розвитку запалень у всьому організмі. Додаткове вживання харчової добавки омега-3 забезпечує для організма необхідні ресурси для синтезу протизапальних молекул, які в свою чергу знизять вірогідність появи серцевих захворювань, автоімунних хвороб та навіть раку.   

Окрім того, не менш важливо відмітити, що омега-3 жирні кислоти мають властивість підтримувати здоров’я шкіри волосся та нігтів. Поліненасичені жирні кислоти в поєднанні можуть забезпечити зволоження клітин шкіри зсередини, що, в свою чергу, допоможе зменшити сухість чи навіть запальні процеси, такі як дерматит чи псоріаз. Omega-3 є вкрай корисною для здоров’я та підтримки структури волосся способом живлення волосяних фолікул, тим самим зменшуючи вірогідність випадіння та ламкості волосся. Зміцнення нігтів та їхній здоровий ріст також гарантований при збалансованому прийомі омега-3. 

Омега-3 може бути вкрай корисною для вагітних жінок та малих дітей, так як риб’ячий жир сприяє розвитку імунної системи та мозку способом підвищення активності лейкоцитів, які виконують функцію захисту організму від різноманітних видів вірусів або бактерій. Така допомога організму матиме помітну користь так як організм дитини лише починає розвиватися. Саме цю функцію більшою мірою виконує поліненасичена жирна кислота DHA, яка міститься в omega-3. DHA можна навіть окремо купити в інтернет-магазині Mega-mass.  

Омега-3 для спортсменів

Омега-3 є чудовою добавкою для людей, які не ведуть активний спосіб життя, так як численними дослідженнями було підтверджено, що прийом омега-3 в своєму регулярному раціоні може знизити ризик серцево-судинних захворювань, покращити роботу мозку, знизити вірогідність розвитку запальних процесів в організмі та багато чого іншого. Проте риб’ячий жир є вкрай важливим до прийому і для людей, які активно займаються спортом, тому що при інтенсивних та постійних фізичних навантаженнях організм людини потребує значно більше ресурсів для відновлення та загалом здорового функціонування в умовах такого фізіологічного стресу. Тому, якщо ви займаєтеся певним видом спорту або просто ведете активний спосіб життя, вам варто ознайомитися з такими перевагами вживання омега-3 в контексті постійних фізичних навантажень:
 • Покращення обміну речовин та травлення: науковими дослідженнями доведено, що прийом риб’ячого жиру стимулює кращий обмін речовин в організмі та травлення. Omega-3 в організмі є дефіцитними, тому їхній додатковий прийом забезпечить витіснення Omega-6, які зазвичай відкладаються в жир. 
Спортивна омега 3
 • Значне підвищення показників витривалості та зниження можливих запальних процесів: для спортсменів омега-3 є фундаментальною добавкою через те, що ці жирні кислоти є особливо корисними в контексті покращення витривалості та зниження болю в м’язах після інтенсивних фізичних тренувань завдяки своїм протизапальним властивостям. 
 • Побудова нових тканин та відновлення м’язів: прийом риб’ячого жиру може значно пришвидшити процес відновлення м’язів після тренувань та зменшити їхні пошкодження. Це забезпечить можливість проводити активні тренування більш часто та без надмірних перенавантажень внаслідок побудову нових тканин в організмі.

 

Дозування омега-3 може варіюватися від виробника та потреб людини. Середній діапазон вживання поліненасичених кислот омега-3 щоденно складає від 600 до 1000 мг. Для людини, яка веде активний спосіб життя найкраще вживати приблизно 1000 мг EPA та DHA. Проте варто звертати свою увагу саме на концентрацію EPA та DHA, а не риб’ячого жиру в складі, так як саме поліненасичені кислоти мають безпосередню позитивну дію на організм. Щодо виробників та концентрацій поліненасичених кислот в їхніх доступних варіантах omega-3 можна більше можна дізнатися в наступному розділі, а omega-3 купити можна надзвичайно просто, скориставшись нашим зручним інтернет-магазином.    

Омега-3 - Ціни на сайті

Mega-mass.ua має надзвичайно обширний асортимент доступних опцій омега-3 до покупки. В наявності є лише найкращі європейські й американські виробники, які гарантують еталонну якість та ефективність своєї продукції споживачам. Так як вибір є доволі обширним, ціна може суттєво відрізнятися в залежності від фасування, концентрації та джерела походження поліненасичених кислот в риб’ячому жирі. Наші експерти способом детального аналізу сформували повноцінний рейтинг omega-3 в даній таблиці, з якою ми вам рекомендуємо ознайомитися: 

Назва продукту

Бренд

Концентрація EPA & DHA, мг

Ціновий діапазон, грн

Ultra Omega-3

NOW

750

790-1325

Super Omega 3

Carlson

500

1210

Triple Strength Omega-3 Fish Oil 

Puritan’s Pride

950

625-825

SimplyOne Omega-3 Fish Oil 

Super Nutrition

600

550

Omega-3 Premium Fish Oil 

California Gold Nutrition

300

399

Omega-3 Sport

ActivLab

550

350

Omega-3 

Kevin Levrone

300

345

Omega 3 

NOW

300

345-1300

Omega-3 Fish Oil 

Puritan’s Pride

360

335

Essential Omega-3

MyProtein

300

250-495

При виборі омега-3 також звертайте свою увагу на обширність складу, так як ця добавка може містити додатково вітамін E для кращого засвоєння та ефекту антиоксиданта. Брендами, які пропонують такі варіанти омега-3 з обширним складом, є Kevin Levrone, ActivLab та Carlson. 

Показання

Судячи з максимально різноманітного можливого спектру корисної дії omega-3, ці жирні кислоти можуть рекомендуватися до прийому багатьом категоріям людей. Під ці категорії людей підпадають:

 • Люди із серцево-судинними захворюваннями: прийом риб’ячого жиру в контексті наявних проблем з роботою серця може покращити стан та самопочуття через виведення поганого холестерину та нормалізації кровообігу.
 • Люди з ментальними проблемами: вживання омега-3 в своєму раціоні може допомогти людям, які мають певні нав’язливі психологічні стани (тривожність, депресія, тощо) та покращити роботу когнітивних функцій мозку. 
 • Люди, які мають проблеми із зором: прийом omega-3 також сприяє покращенню здоров’я слизової оболонки ока, чим здійснює профілактику сітківки ока та загалом покращує зір.
 • Вагітні жінки: омега-3 є надзвичайно важливою добавкою для вагітних жінок, адже поліненасичені кислоти, а особливо DHA, може допомогти в правильному розвитку імунної системи, зору та мозку плода. 
 • Люди, які ведуть активний спосіб життя: поліненасичені жирні кислоти беруть безпосередню участь в побудові нових тканин в організмі, що є вкрай важливим для спортсменів, які спричиняють значні пошкодження своїм м’язам при заняттях спортом. 
 • Люди, які хочуть приймати омега-3 для профілактики: так як омега-3 має надзвичайно широкий спектр дії на організм, який покращує його здоров’я, риб’ячий жир може рекомендуватися до прийому в профілактичних цілях покращення здоров’я серцево-судинної та центральної нервової систем, роботи мозку та багато чого іншого. 

Протипоказання

Також, як і в будь-якої харчової добавки, омега-3 жири можуть мати свої протипоказання до вживання. Люди, які приймають певні препарати для розрідження крові або мають проблеми зі згортанням крові, повинні попередньо дізнаватися в свого лікаря чи можна приймати в такому випадку омега-3. Окрім того, важливо звертати увагу на наявність певних алергічних реакцій на морепродукти, що також можуть слугувати протипоказанням до вживання омега-3. Враховувати свої індивідуальні особливості та обставини здоров’я вкрай важливо для уникнення неприємних наслідків та забезпечення максимально ефективної дії від вживання будь-яких добавок чи вітамінів.  

В окремих випадках можуть виникати певні побічні ефекти від вжитку риб’ячого жиру, такі як метеоризм (здуття шлунку), неприємний запах та присмак риби в роті, тощо. Ці ефекти, як правило, не тривають довго та є тимчасовими, тому додаткової консультації в лікаря щодо цього не потребується. 


  

Як вибрати якісну омегу-3?

Щоб вибрати якісний варіант омега-3 потрібно концентрувати свою увагу на бренді та виробнику. Бренд, який має хороші відгуки, з більшою вірогідністю пропонуватиме якісний та ефективний продукт, який ви зможете легко купити в Mega-mass.

Що таке EPA та DHA?

Для чого потрібно пити омегу-3?

Коли потрібно приймати омегу-3?

Скільки потрібно пити омеги-3 в день?

Olimp Gold Omega-3 D3+K2 Sport Edition 60 caps, image Olimp Gold Omega-3 D3+K2 Sport Edition 60 caps, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000005786
В наявності
76500 грн.
Бонусні бали: 765 баллів — 7.65 грн.
БрендOlimp Країна виробникПольща ЦільЗдоров'я серця
Solgar Omega 3 950 mg 50 softgels, image Solgar Omega 3 950 mg 50 softgels, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011140
В наявності
95000 грн.
Бонусні бали: 950 баллів — 9.50 грн.
БрендSolgar Країна виробникСША ЦільЗдоров'я серця
00000010289
В наявності
25000 грн.
Бонусні бали: 250 баллів — 2.50 грн.
БрендMyProtein ЦільЗагальна підтримка організму
00000010297
В наявності
49500 грн.
Бонусні бали: 495 баллів — 4.95 грн.
БрендMyProtein Країна виробникПольща ЦільЗагальна підтримка організму
00000010361
В наявності
39900 грн.
Бонусні бали: 399 баллів — 3.99 грн.
БрендCALIFORNIA GOLD NUTRITION Країна виробникСША ЦільЗагальна підтримка організму
NOW Super Omega EPA 240 Softgels, image NOW Super Omega EPA 240 Softgels, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011203
В наявності
115000 грн.
Бонусні бали: 1150 баллів — 11.50 грн.
БрендNow Країна виробникСША ЦільЗдоров'я серця
NOW Ultra Omega 3-D + D3 180 softgels, image NOW Ultra Omega 3-D + D3 180 softgels, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011553
В наявності
162500 грн.
Бонусні бали: 1625 баллів — 16.25 грн.
БрендNow Країна виробникСША ЦільЗдоров'я серця
Carlson Fish Oil 1600 mg 200 ml Orange, image Carlson Fish Oil 1600 mg 200 ml Orange, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000010823
В наявності
98500 грн.
Бонусні бали: 985 баллів — 9.85 грн.
БрендCarlson Labs Країна виробникСША СмакOrange / Апельсин ЦільЗагальна підтримка організму
Solgar Omega 3 Fish Oil Concentrate 240 softgels, image Solgar Omega 3 Fish Oil Concentrate 240 softgels, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000010215
В наявності
127000 грн.
Бонусні бали: 1270 баллів — 12.70 грн.
БрендSolgar Країна виробникСША
Life Extension Super Omega 60 softgels, image Life Extension Super Omega 60 softgels, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011262
В наявності
78500 грн.
Бонусні бали: 785 баллів — 7.85 грн.
БрендLife Extension Країна виробникСША ЦільЗдоров'я серця
NOW Super Omega EPA 120 Softgels, image NOW Super Omega EPA 120 Softgels, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000010430
В наявності
65500 грн.
Бонусні бали: 655 баллів — 6.55 грн.
БрендNow Країна виробникСША ЦільЗдоров'я серця
NOW Ultra Omega-3 180 softgels, image NOW Ultra Omega-3 180 softgels, image https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
https://mega-mass.ua/uk/#license https://mega-mass.ua/uk/ https://mega-mass.ua/uk/#acquireLicensePage https://mega-mass.ua/uk/
00000011553
В наявності
136500 грн.
Бонусні бали: 1365 баллів — 13.65 грн.
БрендNow Країна виробникСША
Показати ще 12 товарів
Ціна
Бренд
  Показати все (29)
Тип (1)
Країна виробник
Наявність
Хіти продажу