Універсальні вітаміни
Загальна інформація про універсальні вітаміни
Беручи до уваги сучасний ритм нашого життя, а також режим нашого харчування та склад нашого раціону використання вітамінно-мінеральних комплексів є необхідною складовою для підтримки нормального самопочуття, а також міцного здоров’я.
У даному розділі зібрані базові вітамінно-мінеральні комплекси для покриття основних фізіологічних потреб людини як у вітамінах, так і у мінералах. Разом з тим, добавки, які ви можете тут побачити є універсальними, тобто підходять абсолютно для кожного члену сім’ї.

Показання до застосування
Щодо показів до застосування, то зупинимося на основних моментах, на які варто звернути увагу:
- Неповноцінне харчування протягом дня;
- Стан гіповітамінозу, тобто недостатнього надходження вітамінів з продуктів харчування;
- Відставання у рості дітей;
- Пригнічення апетиту або ж взагалі втрата маси тіла;
- Часті простудні захворювання, тобто стан пригніченого імунітету;
- Період вагітності чи грудного вигодовування ( по попередній консультації з лікарем).
Протипоказання до застосування
Відносно протипоказань, то перш за все це:
- Індивідуальна чутливість до компонентів у складі вітамінно-мінерального комплексу;
- Одночасний прийом крім БАДу ще й лікарського засобу з підвищеними концентрації компонентів добавки.
Особливості прийому універсальних вітамінно-мінеральних комплексів
Приймати універсальні вітамінно-мінеральні комплекси згідно розрахованого дозування по концентрації діючих компонентів: 1–3 таблеток на день, детальніше переглядати на етикетці конкретного БАДу.
Для підлітків не відхилятися від заданого дозування у зв’язку з необхідністю організму більшої кількості вітамінів для підтримки нормального росту та розвитку.
Для вагітних та годуючих груддю перед вживанням обов’язково порадитися з лікарем, зокрема існують спеціально розроблені вітаміни від виробників, які передбачають усі особливості необхідні вагітним жінкам, з підвищеною концентрацією вітамінів В9 та В12.
Склад універсальних вітамінів
У складі універсальних мультивітамінних комплексів можна помітити основні вітаміни та мінери, відповідно до денної потреби організму людини. Здебільшого у склад входить вітаміни – жиророзчинні А, D, Е, К та водорозчинні В1, В2, В3, В6, В7 (біотин), В9 (фолієва кислота), В12, РАВА, С та також мінерали – цинк, йод, магній, залізо, марганець, кальцій та фосфор.
Як запобігти дефіциту вітамінів у організмі?
Насамперед варто усвідомити, що вітаміни та мінерали, які необхідні нашому організму для міцного імунітету, а також нормального самопочуття знаходяться не лише у фруктах та овочах, але й у решті продуктів харчування, таких як м’ясо, молоко та молочна продукція, різноманітні морепродукти. Тому налагодивши режим харчування можна вже покращити якість власного життя та наповнити свій організм усіма необхідними вітамінами та мінералами.
Як швидко можна одужати, якщо почати приймати універсальні вітаміни?
У даному випадку варто усвідомити, що запорука сильного імунітету та, відповідно, міцного здоров’я це достатня кількість вітамінів та мінералів у нашому організму. Тому, якщо ви вже захворіли то пиття ударних доз вітамінів не прискорить процес одужання. Однак такі вітаміни як С та D у комплексі з цинком можуть дещо облегшити симптоми простудних захворювань. Натомість після одужання, включити дані вітаміни до свого раціону буде доволі доречним, так як це допоможе швидше зміцнити організм та відновитись після перенесеної хвороби.
Синтетичні вітаміни у порівнянні з натуральними неефективні та шкідливі?
Синтетичні вітаміни неймовірно довго знаходяться на ринку, однак питання щодо їхньою корисності виникає у декого й досі. Проте насправді навіть науково доведено, що рівень засвоєння у нашому організмі враховуючи сучасне виробництво не надто гірший, а місцями і виграє у натуральних. Якщо ж піти стороною біохімічних процесів, то можна ствердити, що молекули натуральних вітамінів не надто стійкі до тривалого зберігання, тому з кожним днем вітамінів у тому ж самому фрукті чи овочі стає дедалі менше. Саме тому у синтетичних у цьому плані є безпосередньо ще один плюс. Можна піти і іншим шляхом, не рідкістю стали добавки в яких крім синтетичних вітамінів та мінералів є ще різного роду витяжки з фруктів та овочів. Тому хто переймається щодо даного питання може обрати саме такі, але по ціні вони будуть дещо відрізнятися.
Коли краще пити універсальні вітаміни?
Якщо ж переглянути наші біологічні процеси та життєвий ритм, то найбільш оптимальним часом прийому вітамінів буде саме перша половина дня. Якщо ж доза вітамінів розрахована на 1 таблетку, то найкраще її випити вранці, одразу після сніданку. Однак у тому випадку, коли добова норма була розрахована виробником саме на 2 або більше таблетки, то частину порції вранці після їжі, а інші частину одразу після обіду. Чому ж саме після їжі? Наприклад, такі як вітаміни групи В, а також вітамін С при прийомі на порожній шлунок може спровокувати нудоту або больові відчуття у шлунку, а вітаміни А, D, Е, К є жиророзчинні, тобто мають надходити та засвоюватися саме з жирами.