Магній
Загальна інформація про магній
Магній – мінерал, який знаходиться доволі часто на слуху за рахунок чималого спектру дії. Прийом магнію здатний не лише заспокоювати нервову систему, але й нормалізувати ритм нашого серця. Мінерал здатний понижувати артеріальний тиск, а також помітний позитивний вплив при боротьбі з судомами, через активну участь у водно-сольову балансі нашого організму.
Добре взаємодіє з рядом мінералів та вітамінів, наприклад, при прийомі разом з кальцієм покращує мінеральну щільність наших кісток. Добавки з магнієм доволі часто застосовують при боротьбі зі стресом, безсонням або ж депресіями. Мінерал є доволі важливим для нашого організму, саме тому необхідно аби він надходив у достатній кількості щодня.
Показання до застосування магнію
- Порушення водно-сольового балансу в організмі;
- Часті судоми м’язів;
- Перенапруження нервової системи, стресовий стан;
- Високий артеріальний тиск.
Протипоказання до застосування магнію
До протипоказань відноситься:
- Гіпотонія, брадикардія ;
- Захворюванні нирок;
- При індивідуальній непереносимості компонентів;
- Передродовий період.
Особливості прийому магнію
Для дітей використовувати додатково добавку лише по призначенню лікарем, в решті випадків буде достатньо добирати магній з звичайних продуктів харчування.
Для підлітки та дорослих для підтримки основних процесів організму вживати 270-500 мг магнію на добу. При ознаках нестачі, мінерал вживається 10-30 мг на кожний кілограм власної ваги.
Для людей похилого віку вживати щодня верхню межу норми магнію – 500 мг.
Вагітним та у період грудного вигодовування приймати додатково магній лише після погодження з лікарем.
Склад магнію
По своєму складу добавки з магнієм можуть включати магній цитрат, аспартат, оксид. Добавку можна поєднувати разом з вітаміном В6 або кальцієм.
Як зрозуміти чи є дефіцит магнію в організмі?
Ознак по яких можна визначити чи є дефіцит магнію в організмі чимало, однак перш за все радимо звернути вашу увагу на наявність постійної втоми, різка зміна настрою, запаморочення. Ключовим фактором, який свідчитиме про дефіцит магнію є часті судоми, оніміння кінцівок. Тому якщо помічаєте ряд вищезгаданих ознак варто подумати про доповнення власного раціону магнієм.
Що з продуктів обрати для отримання магнію?
З продуктів харчування можна спробувати добрати необхідну кількість магнію для підтримки мінімальної потреби організму, але якщо ви зіштовхнулися з дефіцитом, то більш раціональнішим рішенням буде саме використання БАДів. Відносно самих продуктів, то насамперед варто збагатити власний раціон харчування злаковими, бобовими, а також різного роду крупами. Багаті на магній ягоди – полуниця, малина, фрукти – яблука, банани, цитрусові та сухофрукти.
Як довго можна приймати магній додатково?
Якщо ж ми говоримо про рівень підтримки власного організму, то магнію необхідно щодня в межах 270-500 мг. Однак, якщо ви зіштовхнулися з дефіцитом та приймаєте його додатково у значно більших обсягах, то для поповнення магнієм тканин використовують зазвичай період тривалість 2 місяці.