Що робити при проблемах з зором? Які добавки покращують та підтримують зір?

06/06/2021

Однією з доволі основних проблем людей ХХІ ст. після надмірної ваги є проблеми з зором. Однією з причин погіршення зору у людини сьогодення є досить великий період перебування за екраном монітору комп’ютера, ноутбука та смартфону, що доволі значною силою б’є по резерву нашого зору, однак на цьому все не закінчується.

У даній статті ми розглянемо основні причини, які можуть напряму чи опосередковано впливати на наш зір, що можна зробити аби підтримати наш зір, а також, які добавки є сенс вживати аби оптимізувати даний процес.

Що може впливати на гостроту нашого зору?

Щодо причин погіршення зору їх у наш час назбиралося насправді чимало.

Насамперед, як вже раніше згадувалось це надмірне перебування за екраном монітору та смартфону. Зокрема це пов’язано з мерехтінням монітору, за рахунок чого наші очі починають втомлюватися, сітківка починає пересихати та в більш довшому періоді це напряму впливає на гостроту нашого зору. Крім того сидіння досить близько до монітору чи до екрану телефону перенапружує м’язи ока, в результаті вони постійно спазмуються, втрачають тонус, ми дедалі частіше відчуваємо втому зору та в нас починає прогресувати короткозорість. Тому, як можна помітити, не лише ультрафіолет у надмірній кількості шкодить зору, але й гаджети, які мають синій спектр освітлення.

Сюди ж можна віднести роботу при поганому освітлені, однак воно впливає не напряму, а опосередковано, тобто очі звикають до темнішого простору.

Але робота доволі часто та тривалий період у погано освітленій кімнаті провокує ту ж саме втому очей, яка в подальшому зробить свій внесок у запас нашого зору.

Неповноцінне харчування вносить також немалий вклад у погіршення нашого зору. Це відбувається за рахунок того, якщо наш організм систематично починає недотримувати необхідні для нього поживні речовини, особливо вітаміни, мінерали та каротиноїди. Тобто те що і при коректному харчуванні буває проблематично добрати, що вже казати про людину, яка взагалі не слідкує за тим, що лежить у її тарілці.

Наявність шкідливих звичок, так той самий «бабай» яким постійно лякають, що вони шкодять здоров’ю, однак у нашому випадку це ще й зір. Зокрема при зловживанні алкоголю погіршується капілярний кровотік, який є особливо важливий для очей, як наслідок, вони не отримують необхідного живлення та ми у бонус отримуємо погіршення зору. Ще один підступним агентом є тютюнопаління, оскільки нікотин, який є в цигарках провокує розвиток катаракти, а також провокує дегенерацію жовтої плями ока, яка й відповідає за гостроту нашого зору. Також куріння погіршу кровотік до очей і наша сітківка не отримуючи достатнього живлення починає змінюватися. Не варто забувати, що в цигарках чимало шкідливих мікроелементів, важких металів, які успішно осідають в нашому організмі.

Правила підтримки зору

Відносно правил для підтримки вашого зору, то вони напряму випливають з причин погіршення.

Перш за все необхідно по можливості зменшити дію ультрафіолетового та випромінювання синього спектру світла. Тобто в літку при довгому перебуванні на палючому сонці використовувати сонцезахисні окуляри, які зможуть захистити вашу сітківку від дії сонячних променів. При роботі за комп’ютером періодично робити перерву, прогулюватися, робити очну гімнастику, або ж зміщати фокус на далеко розташовані предмети.

Налагодити раціон харчування, аби організм отримував все, що йому необхідне. Крім того, оскільки ми досить часто недоотримаємо вітаміни та мінерали, то є сенс хоча б на періодичній основі підключати вживання вітамінно-мінеральних комплексів.

Відмовтесь від шкідливих звичок, що допоможе не лише вберегти зір, але й покращить загальне самопочуття організму.

Ну і звісно не забувати про додаткову активність, звичайні прогулянки позитивно впливають на кровоносну систему, що краще насичує ваш організм киснем та буде корисно і для зору.

Що з добавок можна використовувати для підтримки та покращення гостроти зору?

 

Щодо добавок, то розпочнемо з найбільш простого, але досить дієвого – вітамінів. Насправді чимала кількість вітамінів позитивно впливають на наш зір та підтримують його. Сюди можна віднести вітамін В1, який покращує нервовий зв’язок очей та мозку та допомагає нормалізувати внутрішньоочний тиск. Вітамін В2 та В6 покращує кровообіг капілярів очей, що досить важливе для повноцінного насичення киснем та корисними речовинами сітківки ока.

Вітамін С буде корисний не лише для імунітету та боротьби з вільними радикалами, але й також сприяє кращому кровообігу очей та допомагає їх захистити від впливу ультрафіолетового випромінювання. Схожа дія закріплена за вітаміном Е, який покращує тонус капілярів та судин, а також захищає очі від окислення.

Не варто забувати і про бета-каротин, попередник вітаміну А, що дозволяє отримати усі позитивні властивості останнього без можливої негативної дії від передозування. Прийом бета-каротину покращує обмінні процеси в сітківці ока, допомагає мінімізувати вікові зміни зору та захищає ваш зір.

Лютеїн та зеаксантин – відносяться до каротиноїдів та досить часто використовуються разом за рахунок ефекту синергії, доволі дієві антиоксиданти. Дані речовини покращують живлення сітківки ока, за рахунок зміцнення стінок капілярів. Крім того добавка допомагає вберегти кришталик від помутніння, яке може наступити з віком. Добавка є просто номер 1 для людей, які доволі тривалий час працюють за екраном монітору чи постійно напружують свій зір, за рахунок того, що лютеїн допомагає захистити наш зір від впливу випромінювання моніторів комп’ютерів та екрану телефону.

Екстракт чорниці – ще одна добавка, яка допомагає повернути гостроту вашого зору після тривалого напруження очей. Покращує кровообіг та насичення киснем очного яблука, доволі часто даний екстракт додають у комплексі разом з лютеїном та зеаксантином. Єдиний нюанс, якщо ви бажаєте використовувати чисто екстракт чорниці, без інших добавок для покращення гостроти зору, то концентрація може бути значно більша, а саме 200-800 мг на добову порцію.

Ну і звісно ж омега 3, користь добавки нами вже раніше розглядалася, тому рекомендуємо перейти по посиланню та ознайомитися. У випадку зору лише коротко підсумуємо, що омега 3 жирні кислоти покращують живлення мозку та сітківки ока, в результаті чого, це дозволяє запобігти передчасній втомі нашого зору.

Вікові зміни гостроти зору можуть чатувати на кожного, тому ми радимо не забувати про вітамінно-мінеральні комплекси, омега 3, а також лютеїн, останній особливо актуальний, якщо ви багато часу проводити перед монітором.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук
Інші корисні статті
Популярні товари
Інші корисні статті


Інформація, яка міститься в даному блозі не є джерелом для складання діагнозів, проведення лікувальних процедур і отримання лікарських порад або консультації фахівця. Всі статті та публікації розміщені виключно для отримання загальної інформації. При підозрі на будь-які симптоми і поганому самопочутті звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою. Представлені в даних матеріалах описи товарів не носять підтверджувальний лікувальний характер і не можуть бути підставою для визначення діагнозів і лікування хвороб