Що почати вживати новачку для кращого результату у спорті ?

10/08/2023

Вступ

Як обрати добавку новачку?

Добавки для кращого росту мязів та сили ?

Добавки для схудення

Добавки для здоровя суглобів та звязок

Які добавки новачку не потрібні

Виробники добавок яким варто довіряти

Висновки

 

Купити протеїн в Україні або ж краще креатин моногідрат ? Інтернет заповнений інформацією для підняття ефективності у спортивних досягненнях, але найбільше проблема як розібратись у цьому виникає у новачків які тільки починають займатися спортом. Для того щоб вам було легко розібратись з чого краще почати свій спортивний шлях, ми написали у цій статті.

Як обрати добавку новачку?

При підборі певного ряду конкретних добавок дуже важливо враховувати перш за все цілі які стають на меті при початку занять. Всі люди різні, так само і відрізняються типи тіло складень, швидкість метаболізму, рівень активності та загальний спосіб харчування та звичок. Тому цілі бувають різні, це може бути  покращення силових показників та м’язевої маси тіла, схуднення або ж підняття витривалості.

Коли з цілями ми визначились, далі варто враховувати такі фактори як збалансованість раціону харчування, активність на протязі дня та частота тренувань, для того щоб хоча б закрити пробіли у харчуванні білковими добавками або ж доповнити його вітамінно-мінеральними комплексами.

Найперша базова  добавка яку спокійно можна використовувати як старт у спортивному шляху це вітамінно – мінеральний комлекс. Зазвичай у більшості людей не ідеальне харчування яке не містить усіх макро та мікро нутрієнтів, тому щоб отримати вітаміни, мінерали та антиоксиданти,  для того щоб у організму який підлягає стресу на тренуваннях був ресурс для відновлення та життєдіяльності.

При виборі таких комлексів варто звертати увагу на дозування , воно має бути у трохи більшій концентрацї від 100% на дену норму, та містити біодоступні форми вітамінів та мінералів. Як варіант ідеально можуть підійти коплекси від Life Extention Two per Day, Now Foods Adam для чоловіків або Eva для жінок.

 

Добавки для кращого росту м’язів та сили ?

У випадку коли на меті стоїть набір м’язевої маси та сили, або ж коли немає можливості нормально поїсти щоб набрати дорогоцінний білок та калорії допоможуть такі добавки як протеїн, гейнер та креатин.

Протеїн

Білок являється будівельною складовою, при його недостатній кількості зменшується потенційно можливий ріст м’язів та погіршується відновлення після тренувань. Тому для того щоб ефективніше споживати його на допомогу приходять так звані білкові коктейлі. Найкраще обирати продукт тваринного походження, такий як сироватковий концентрат білку, яєчний протеїн або ж яловичий. Саме цей протеїн містить у собі повний амінокислотний склад який допоможе рости та відновлюватись м’язам. Варто уникати білкові коктейлі на основі рослинних складників, таких як соя, горох, рис тощо. Так як вони мають погіршений амінокислотний склад у порівнянні з тваринним білком.

Гейнер

Гейнер являє собою висококалорійну суміш на основі вуглеводів у поєднанні з білком та невеликою кількістю жирів. Він допомагає набору загальній масі тіла та особливо характерний для людей з високою швидкістю метаболізму, котрим важко споживати велику кількість калорій за день. Також гейнер ідеально підійде людям з великою фізичною активністю або ж тим хто немає змоги на повноцінний прийом їжі. Один такий коктейль, зазвичай це 100 грам порошку може замінити один прийому їжі.

Варто обирати гейнер з високим вмістом білку, що забезпечить краще відновлення та дасть додаткову змогу доповнити раціон білком. Якщо ж ви швидко набираєте зайву вагу варто купити гейнер на повільних вуглеводах, зазвичай основою таких гейнерів йде вівсянка.

Креатин

Креатин являється найбільш дослідженою та ефективною добавкою для підняття сили та росту м’язів. Він допомагає збільшити запаси креатинфосфату у м'язах, що забезпечує енергетичний заряд для короткочасних інтенсивних зусиль, наприклад, при силових тренуваннях. Також креатин допоможе вам швидко набрати кілька кілограмів за рахунок того, що затримує воду у м’язах, від чого вони стають більшими та наповненими. Креатин являється абсолютно безпечною добавкою яку можна споживати при будь яких спортивних цілях, будь то набір м’язевої маси, схуднення чи підвищення витривалості.

 

Добавки для схуднення

В першу чергу схуднення варто почати з нормалізації харчування та підвищення рухливості, проте якщо вже є дотримання усіх факторів які сприяють схудненню, варто спробувати добавки які допоможуть ефективніше скидати вагу та відчувати себе комфортно.

Л-карнітин

Це вітамінно подібна речовина яка простими словами використовує жир в якості енергії. Прийом Л-карнітину значно покращить спалення жиру під час силових та кардіо тренуваннь. Хоча якщо ви любителі довгих піших прогулянок, вживання цієї добавки перед активністю також буде сприяти спаленню жирів.

Клітковина

Клітковина це рослинні волокна які знаходяться у звичайній їжі, переважно у рослинних продуктах, таких як овочі, фрукти, горіхи, насіння та зерна. Ця добавка може бути у різних видах, зазвичай це можуть бути капсули або ж просто у порошку. 

Проникаючи у кишечник клітковина утворює гелеподібну масу, що заповнює простір у кишечнику, в наслідок чого знижується апетит та сприяє здоровому травленню. Також серед її властивостей це пониження рівня цукру у крові, рослинні волокна сприяють налагодженню стабільного рівня глюкози.

Клітковину можна вживати як перед їжою, так і добавляти до бількових коктейлів або ж споживати разом із продуктами харчування.

Хром

Ця добавка ідеально підійде людям які переїдають багато солодкого, або ж які мають постійний апетит та не можуть схуднути через це. Хром це мікроелемент, який є важливим для нормальної роботи організму, особливо в контексті обміну вуглеводів та регуляції рівня цукру в крові.  Мінерал знижує рівень цукру в крові та запобігає бажанню до вживання вуглеводів і допомагає контролювати апетит.

 

 

Добавки для здоров’я суглобів та зв’язок

Багато людей які приходять у спорт в старшому віці, та часто стикаються з проблемами болю у суглобах. Для того щоб комфортніше проводити тренування та позбутися неприємних відчуттів які заважають цьому є наступні добавки:

Глюкозамін з хондроетином та МСМ

Це класичне поєднання хондропротекторів для зняття запалення та відновлення суглобів. Обидві речовини є природними компонентами хрящової тканини суглобів і мають важливу роль у забезпеченні їх здоров'я та нормального функціонування. Глюкозамін - є основою будівельного матеріалу хрящової тканини. Він допомагає підтримувати здоров'я суглобів, забезпечуючи правильну структуру хрящів і сприяючи їх відновленню.  Хондроїтин у свою чергу олодіє здатністю затримувати воду в хрящі, що забезпечує його амортизуючу функцію та захищає суглоби від ударів і навантажень.

МСМ ( метилсульфанілметан ) – це органічна сірка яка чудово знімає запалення та усуває больові відчуття.

Колаген

Індустрія добавок та спортивного харчування налічує безліч різних типів колагенів, проте 2 тип колагену це чудове рішення для здоров’я суглобів. Колаген 2 типу є основним компонентом хрящової тканини суглобів. Колаген - це білок, який виконує структурну функцію в організмі, і відповідає за міцність, стійкість та гнучкість хрящів і з'єднань між суглобами. Тому споживання цієї добавки суттєво допоможе в питанні міцності опорно – рухового апарату. Зараз можна навіть купити колаген в Україні який щей містить різні додаткові добавки.

Гіалуронова кислота

Хрускіт у суглобах один з найнеприємніших моментів, який може призвести до хронічного запалення або ж спортивних травм. Для того щоб уникнути цієї проблеми, варто спробувати гіалуронову кислоту.

Це природна речовина, яка знаходиться в організмі, особливо в суглобах, шкірі, очах та спинномозковій рідині. Вона виконує важливу роль у збереженні вологи і забезпеченні зв'язку між клітинами. Головна роль гіалуронової кислоти полягає в забезпеченні гідратації тканин і змащенні суглобів, що допомагає забезпечити гнучкість, м'якість і мобільність.

Гіалуронова кислота також доступна у поєднані з хондропротекторами. Радили б спробувати Joint Support від бренду Kevin Levrone, саме там у складі міститься повноцінний хондропротектор з колагеном та гіалуроновою кислотою.

Які добавки новачку не потрібні

Коли у людини яка тільки починає займатись спортом та хоче трохи схуднути  часто виникає запитання який жироспалювач купити в Україні для кращого ефекту або ж як швидко скинути вагу, тому натрапляє на добавки які їй не зовсім потрібні. Одна з таких добавок є жироспалювачами, основу яких часто додаються компоненти зі стимулючим ефектом. Це може бути кофеїн, таурин, гуарана та інші. Також у складі таких добавок є речовини які піднімають температуру тіла, що викликає дискомфорт хоча і дає термогенний ефект. Якщо ви тільки починаєте займатися спортом вам варто почати з дифіциту калорій та побудувати комфортний для вас раціон харчування та життєдіяльність завдяки якому у вас буде бажання продовжувати цим займатись та поступово ставати краще.

Предтренувальні комплекси також можна віднести до ряду стимуляторів нервової системи. Багато новачків які хочуть прийти в зал та з першого ж місяця ставити рекорди у силових показниках починають вживати предтренувальні комплекси. Для того щоб отримувати прогрес у залі, варто починати поступово з помірних навантажень та дотримуватися принципів прогресії нагрузки. Саме це допоможе вам з мінімальним ушкодженням для здоров’я суглобів та неровової системи досягнути результату. Найкращим предтренувальним комплексом для початківця буде чашка кави або ж швидкі вуглеводи які дадуть вам енергію на тренування.

Виробники добавок яким варто довіряти

Велика кількість не тільки новачків а також і досвідчених атлетів задаються питанням якого виробника обрати та де краще купити спортивне харчування в силу того, що компаній та різних виробників є безліч, проте можна виділити найкращих які завоювали свою довіру у споживачів на ринку спортивного харчування.

Kevin Levrone це американський бренд який виготовляється у Польщі. Ідеальне співвідношення преміальної якості до хорошої ціни. Завоював любов споживачів виступаючи якісною альтернативою дорогим американським брендам. Серед найпопулярніших продуктів цього бренду є лінійка високобілкових гейнерів в тому числі є на складних вуглеводах, а також якісного протеїну та інших добавок.

Sport Generation молодий європейський виробник який починає завойовувати прихильність споживачів спортивного харчування. В лінійці цього бренду поки є протеїн, бцаа амінокислоти та креатин, проте всі ці продукти виділяються чудовою якістю в порівнянні з помірною ціною. Наприклад сировина протеїну має італійське походження а у складі смаків є натуральні підсолоджувачі та ароматизатори.

Activ Lab є польським виробником спортивного харчування та добавок. Ідеально підійде для споживачів котрі бажають якісні продукти за бюджетною ціною. Activ lab має широкий вибір спортивного харчування а також різних бадів, таких як ашваганда, мака, комплекси ZMA та інші.

Optimum Nutritional найпопулярніший та один із найстаріших брендів спортивного харчування у світі, завоював свою довіру преміальними продуктами високої якості та чудовим смаком добавок спортивного харчування. Єдиний мінус цього бренду це на сьогодні є його ціна.

 

Висновки

У підсумку можна сказати, що купити спортивне харчування в Україні не так важко, як підібрати його правильно, проте якщо визначитися з цілями та проаналізувати свої звички зробити це стає легше. Якщо ви новачок у спорті то вам варто починати поступово вливатися в тренувальний процес та підстроювати його під вашу життєдіяльність. В любому випадку все починається з базового харчування, підвищення активності, і вже тоді підключаються добавки які вам у цьому можуть допомогти.

Часті запитання

Як довго можна приймати протеїн ?

Протеїн є будівельним елементом у організмі людини, тому прийняття білкових продуктів є обов’язковим на протязі життя. Додаткові протеїнові коктейлі додаються суто для добору білку в раціон харчування.

Чи варто пити протеїн на схудненні ?

Як довго пити хондропротектори щоб відчути ефект ?

Як швидко гейнер допоможе набрати массу ?

Чи варто постійно приймати вітаміни ?

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук
Інші корисні статті
Популярні товари
Інші корисні статті


Інформація, яка міститься в даному блозі не є джерелом для складання діагнозів, проведення лікувальних процедур і отримання лікарських порад або консультації фахівця. Всі статті та публікації розміщені виключно для отримання загальної інформації. При підозрі на будь-які симптоми і поганому самопочутті звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою. Представлені в даних матеріалах описи товарів не носять підтверджувальний лікувальний характер і не можуть бути підставою для визначення діагнозів і лікування хвороб