Гінкго білоба – добавка яка покращить вашу пам’ять

19/08/2023

Вступ

Що таке Гінко Білоба ?

Історія розповсюдження рослини

Ефект та корисні властивості Гінко

Наукові докази ефективності

Поєднання з іншими добавками

Яку форму краще обрати

Як приймати цю добавку

Висновки

 

Гарний стан здоров’я характеризується не тільки фізичною силою та витривалістю. Бути здоровим це ще й про розумову й ментальну складову. Хороша пам’ять являється важливим елементом  нашого сьогоденного життя. Запам’ятати корисну статтю яка допоможе вам вирішити важке завдання по роботі чи навчанні або ж бути спокійним за те, що ви не забудете прийти на важливу зустріч яка можливо вплине на ваше майбутнє. На ці всі моменти впливає пам’ять та робота мозку, проте не завжди вивчення віршів чи різні вправи для розвитку дають потрібний ефект. Як перестати постійно все забувати, зробити себе більш продуктивним та врешті решт які купити вітаміни для пам’яті щоб покращити її ? Просте та ефективне рішення цієї проблеми є у цій статті.

 

Що таке Гінкго Білоба ?

Гінкго білоба - це дерево, що відзначається своєю винятковою історією, унікальним виглядом та медичною користю. Це єдиний представник родини Гінкгові, що залишився рости до сьогоднішніх днів. Дерево Гінкго являється живим свідком минулого часу, так як його історія налічує понад 270 мільйонів років. Одним з найвідоміших рис гінкго білоби є його віяльні листя, які вражають своєю незвичайною формою. Ці листки поділені на дві половини, що надає їм схожість з віялом. Вони можуть досягати значних розмірів і стають особливо чудовим видовищем восени, коли їхнє зелене забарвлення поступово перетворюється на жовті та золотисті відтінки.

Окрім свого красивого зовнішнього вигляду, гінкго білоба також привертає увагу завдяки своїм медичним властивостям. Листя цього дерева містять багато біологічно активних сполук, які сприяють підтримці здоров'я. Екстракт білоби відомий своєю здатністю поліпшувати кровообіг та мозкову діяльність. Це робить його корисним додатком для підтримки пам'яті, когнітивних функцій та загального стану мозку.

Історія розповсюдження рослини

Розповсюдження Гінкго пішло ще зі стародавнього Китаю, саме там це дерево займає особливе місце в традиційній культурі. Старі дерева віком від 100 років заносять у спеціальні списки для того щоб охороняти та запобігати винещенню. Також у Китаї існує традиція висаджування цих дерев з нагоди весілля чи народження дитини.

Вперше у Західному світі гінкго білоба був вивчений європейськими дослідниками та мандрівниками. У XVII столітті дерево було вперше описане науковцями, що дало поштовх до вивчення його корисних якостей та розповсюдження у подальшому світі.

У XIX столітті Гінкго був імпортований до Європи та Північної Америки як декоративне дерево. Його вигляд та незвичайна форма листя спричинили значний інтерес серед садівників та пейзажних дизайнерів, що продовжувало його розповсюдження та подальші дослідження його якостей. Так і продовжилось приблизно до другої половини XX століття, де масове вивчення рослини остаточно  встановило, що його активні сполуки можуть значно покращувати кровообіг та пам'ять. Таким чином це все дійшло і до наших часів, де екстракт Гінко білоби масово використовується людством та виготовляється шаленими партіями у вигляді бадів багатьма популярними виробниками.

 

Ефект та корисні властивості Гінкго

Всі корисні властивості Гінкго Білоби ефективні завдяки двом компонентам які безпосередньо місятяться в її листках, це терпеноїди і флавоноїди. Флаваноїди являються антиоксидантною сполукою, саме вони укріпляють судини головного мозку поліпшуючи кровообіг та покращуючи постачання киснем. Терпеноїди в свою чергу захищають нейрони головного мозку та роблять судини більш еластичними. Тому як ми можемо зрозуміти, когнітивні функції, покращення пам’яті відбувається завдяки загальному покращенню кровообігу мозку та зменшення його запалення. Також антиоксиданти у складі рослини, допомагають захищати клітини організму від шкідливого впливу вільних радикалів. Це знижує рівень розвитку захворювань та сповільнює процес старіння.

Серцево-судинні захворювання є чи не однією з найбільш поширених причин смертності у світі. Розвитку цих хвороб сприяють безліч факторів цивілізованого життя сьогодення, в основному це надмірна вага, малорухливий спосіб життя та погане харчування. Гінкго Білоба покращує покращує кровообіг завдяки своїй здатності розширювати судини, що в свою чергу допомагає зменшити ймовірність серцевих захворювань, інфаркту, інсульту та багатьох інших серйозних захворювань.

Наукові докази ефективності

Наукові дослідження, пов'язані з гінкго білоба, зосереджуються на його активних компонентах, таких як флавоноїди, терпеноїди та інші біоактивні речовини. Основною метою цих досліджень є пошук розуміння можливих корисних властивостей для здоров'я людини, а також механізмів дії на вікових людях в яких було виявлено симптоми деменції.

Один із основних напрямків досліджень - це вивчення впливу гінко білоба на підвищення кровообігу та мікроциркуляцію.  Більшість досліджень вказують на те, що гінкго білоба сприяє розширенню судин, поліпшенню кровопостачання до мозку та інших органів. Це має позитивний вплив на пам'ять, концентрацію та загальний стан людини. Висновками проведених досліджень на вікових людях було виявлено, що приймання добавки на протязі кількох місяців в стандартному дозуванні 120мг, було виявлено значне покращення когнітивних функцій за рахунок покращеної циркуляції крові у корі головного мозку.

Перелік основних проведених досліджень не обмежувався тільки на вікових людях. В одному із експериментів відстежувалась  і антиоксидантна дія, що дала змогу спостерігати покращення стану людей різних вікових категорій, клітини організму яких  були ушкоджені впливом вільних радикалів. Незважаючи на стрес та забруднення навколишнього середовища кінцевий результат стану здоров’я був кращий в порівнянні з початком прийому добавки на 15-20%, що дає чітку впевненість в тому, що екстракт цієї рослини чудово працює як для покращення мікроцеркуляції та і має потужну антиоксидантну дію.

Вивчення потенційних користей в основному зосереджується на його антиоксидантних та когнітивних властивостях. Проте варто пам’ятати, що наукові дослідження гінкго білоби продовжуються в силу широкої популярності цієї добавки в традиційній медицині та серед любителів бадів.

Поєднання з іншими добавками

Так як Гінкго білоба є максимально натуральним бадом, поєднання її з іншими речовинами є максимально безпечним. Також це значно покращить результати  роботи мозку та загалом розкриє потенціал когнітивних можливостей.

Омега 3 жирні кислоти

Риб'ячий жир містить омега-3 жирні кислоти, які відомі своїм позитивним впливом на мозкову функцію. Саме активні жирні кислоти, такі як ЕПК та ДГК особливо важливі хорошого функціонування мозку. Ці жирні кислоти становлять приблизно 25% всіх жирів в мозку. Вони є важливими для структури мембран клітин, включаючи нейрони (клітини мозку). Це впливає на здоров'я нейронів, їх зв'язків і передачу сигналів між ними. Тому вживання з риб'ячим жиром покращить пам'ять, концентрацію і покращить період активного запам’ятовування та навчання, сприяючи здоров'ю мозку.

Антиоксиданти

Антиоксиданти, такі як вітамін С і Е, мають захисну дію на нейрони, які запобігають їхньому пошкодженню. Поєднання  з антиоксидантами забезпечить оптимальне функціонування мозку та запобіжить його стресовому впливу.

Єжовик Грибінчастий ( Lions Mane )

Єжовик грибінчастий або Грива лева (Lion's Mane): Єжовик є природним грибом, який відомий своїми нейропротекторними властивостями та підтримкою пам'яті. Його поєднання з Білобою значно підсилить їхні переваги, що буде сприяти поліпшенню когнітивних функцій та захисту клітин мозку.

DMAE

Диметиламінетанол є добавкою яка часто використовується  для покращення когнітивних функцій. DMAE вважається прекурсором холіну і відіграє роль у виробництві ацетилхоліна – важливого компоненту який впливає на пам’ять та увагу. Поєднання з Гінкго надасть додаткового стимулу пам’яті та підсилить загальний ефект добавки.

 

Яку форму краще обрати

Зазвичай дана добавка випускається у різних формах, це можуть бути як звичайні капсули, таблетки і порошки, так і різні рідкі екстракти. У таблетованій формі це, можливо, найзручніший спосіб прийому гінкго білоби, оскільки дозування вже підготовлено і зручно вживати. Таблетки та капсули можуть містять стандартізовану кількість активних речовин, що полегшує контроль за дозуванням.

Водно спиртові екстракти зазвичай можуть містити більше активних сполук та мати краще засвоєння, проте  така форма є менш популярною серед виробників і ціна такого продукту як правило є вищою.

Також Гінкго білоба може бути і у порошковій формі, це також покращує засвоєння і дозволяє мати змогу додавати її до їжі або коктейлів.

Як правильно вживати

Дозування може варіюватися залежно від концентрації активних сполук у конкретному продукті. Зазвичай рекомендується приймати від 120 до 240 мг  екстракту гінко білоби на день. Час прийому зазвичай може бути здійснений в будь який період дня, проте найкраще приймати добавку з їжею. Це допоможе зменшити можливість подразнення шлунково-кишкового тракту та покращити поглинання активних сполук.

Рекомендований курс прийому Гінкго Білоби становить від 4 до 6 тижнів, після чого можна зробити перерву. Далі можна вирішити продовжувати або припинити прийом в залежності від результатів та особистих відчуттів.

Висновки

Гінкго білоба це дивовижна рослина яка відома своїми властивостями та характерна своїм цікавим виглядом листів. Історія цього дерева налічує мільйони років і за цей час в деяких країнах вже стала традицією. Розповсюдження Гінкго пішло ще зі стародавнього Китаю та пройшло серед багато століть досліджень та цікавих знахідок корисних особливостей.  Гінко досить добре покращує пам’ять, когнітивні властивості та призводить до активної циркуляції кровообігу в організмі. Також цю добавку можна безпечно поєднувати із іншими ефективними бадами, що дасть змогу підвищити роботу мозку та покращити загальний стан здоров’я. Вагомим плюсом є те, що її можна знайти у різних формах, наприклад таблетки, капсули або у рідині чи порошку. Тому не варто зволікати над тим де купити вітаміни в Україні, а впевнено обирати Гінко Білобу для покращення свого здоров’я.

Часті запитання

Чи є побічні ефекти від гінкго Білоби ?

У деяких випадках існують побічні ефекти. Це може бути головний біль, зміна кров’яного тиску та шкірні реакції. Хоча рослина вважається максимально безпечною, для деяких категорій людей можуть бути протипоказання. Тому для особливо чутливих споживачів перед початком прийому варто порадитись з лікарем.

Чи є докази ефективності гінкго білоби?
Чи може гінкго білоба покращити зорові функції?
Чи можна приймати гінкго білобу під час вагітності та годування грудьми?
Чи можна приймати гінкго білобу з іншими ліками чи добавками?
Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук
Інші корисні статті
Популярні товари
Інші корисні статті


Інформація, яка міститься в даному блозі не є джерелом для складання діагнозів, проведення лікувальних процедур і отримання лікарських порад або консультації фахівця. Всі статті та публікації розміщені виключно для отримання загальної інформації. При підозрі на будь-які симптоми і поганому самопочутті звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою. Представлені в даних матеріалах описи товарів не носять підтверджувальний лікувальний характер і не можуть бути підставою для визначення діагнозів і лікування хвороб