Допа мукуна добавка для збільшення мотивації

16/09/2023

Вступ

Що таке Допа Макуна ?

Ефективність добавки

Допа мукуна для спортсменів

Поєднання для кращого ефекту

Як краще приймати Допа Мукуна?

Висновки

 

Створювати, досягати, змагатись та все до чого схиляється людська природа розвитку регулюється певними нейромедіаторами у мозку людини. Те до чого людство прийшло та продовжує йти та розвиватись завдячує цим самим гормонам які стимулюють “людину розумну” покращувати своє життя. Вся індустрія розваг, будь то комп’ютерні ігри чи фільми та серіали базовані на основному гормоні допаміні який відповідає за задоволення, мотивацію та спонукає нас до ще більшого пошуку того, що робить нас щасливими та робить потужний викид допаміну у кров. В умовах сьогодення можна легко погіршити секрецію цього гормону через його надмірну кількість та легко впасти в депресію або ж допамінову апатію. Як забезпечити себе від цього та які купити вітаміни для настрою, щоб уникнути цього та станів апатії ? Ми розібрали у наступній статті.

 

Що таке Допа Мукуна ?

Мукуна пекуча являє собою рослину яка росте переважно на території Африки та Азії, також відома “як бархатні боби” Це багатовікова рослина яка має вигляд кучерявого куща з довгими пагонами, які можуть досягати до 15 метрів у довжину. Молода рослина Мукуни повністю вкрита пухнастими волосками, доросла ж майже без волосків. При контакті з рослиною на тілі виникає моментальне подразнення в вигляді сильного зуду та почервоніння, від цього і походить назва Мукуна Пекуча.

В ході розвитку історії людства було виявлено, що насіння цієї рослини можна використовувати в якості протидії зміїних укусів та інших ядовитих тварин. Проте подальша популярність та дослідження над Мукуною показали, що екстракт цієї рослини досить добре стимулює вироблення допаміну у мозку людини, що перешкоджає проявам депресії, нервовим розладам а також покращує загальну розумову активність. В ході досліджень було виявлено, що вживання цієї рослини можна використовувати в якості лікувального препарату хвороби Паркінсона, а у чоловіків з признаками еректильної дисфункції покращувати рівень лібідо.

Використання Мукуни досить поширене у аюрведичній медицині, в основному на теренах Індії, Західної Африки і Центральної Америки. Винятковим є те, що листки висушують та перетирають у порошок і використовують як суміш для куріння щоб отримати всі вищеперераховані ефекти для організму.

 

Ефективність добавки

 

Мукуна пекуча містить в собі безліч активних компонентів таких як : алкалоїди, сапоніни, терпеноїди та багато інших компонентів які виступають в якості потужних антиоксидантів. Проте основним компонентом через який ця добавка і набула свою популярність являється Л-допа або Леводопа, що являється природнім прекурсом допаміну. Основний механізм дії характеризується тим, що леводопа проникає у  мозок де вона метаболізується у допамін, що призводить до усунення дифіциту допаміну, що у свою чергу блокує признаки паркінсонізму, апатії, вялості та погіршення мотивації та концентрації уваги. Тобто якщо узагальнити при потраплянні у організм данна речовина природним шляхом стимулює вироблення допаміну, який у свою чергу піднімає настрій, покращує концентрацію та мотивацію. Також, багато досліджень вказують на те, що дана добавка гарно працює і як для підтримки функції мозку та нервової системи, адже  також високий рівень допаміну покращує стресостійкість та загалом тонізує мозок, що дозволяє ефективніше вчитися або ж запам’ятовувати інформацію.

Допа мукуна буде досить ефективною для вікових людей, котрі мають признаки хвороби Паркінсона, так як Леводопа застосовується практично при всіх формах паркінсонізму, тому що тривале прийняття добавки показує значні покращення у людей з цим захворюванням.  Добавка зменшує більшість симптомів паркінсонізму — ригідність, гіпокінезію, тремор, дисфагію, слинотечію, а також збільшує об'єм рухів та відновлює здатність до концентрації уваги.

 

Допа макуна для спортсменів

Коли питання стосується виснажливих тренувань та ще поєднання їх з навчанням або ж роботою та сімейним життя, часто багато спортсменів стикаються з пониженням концентрації або ж погіршенням мотивації до занять спортом. Для того щоб продовжувати рухатись та прогресувати у спорті, Допа Мукуна може стати чудовим доповненням до тренувального процесу у вигляді додаткової підтримки мотивації та концентрації. Основний компонент Мукуни це Леводопа, що впливає на наступні властивості спортсмена.

Л-допа це прекурсор допаміну, цей нейромедіатор напряму зв’язаний з мотивацією. Тому для того щоб плідно потренуватися та відчути результат, прийняття даної добавки однозначно допоможе як досвідченим спортсменам так і  новачкам які тільки починають займатися спортом. Також не варто забувати за ті види спорту де потрібна концентрація уваги. В цьому випадку також Л-допа є чудовим доповненням та допоміжним засобом для кращого результату.

Підтримка енергетики спортсмена є дуже важливою в період інтенсивних та частих тренувань. Це може бути просто тренажерний зал або ж тренування по боксу чи будь який інший силовий вид спорту. Допамін який виробляється після прийому добавки також чудово підвищує енергетичний рівень та допомагає більше та інтенсивніше займатися без відчуття втоми.

Ну і антиоксидантні властивості  Мукуни пекучої будуть захищати клітини організму тренованого спортсмена. Частий стрес від тренувань та прийом Мукуни захистить організм від окислювального стресу, тим самим покращить відновлення,  збереже спортивне довголіття,  та загальний стан здоров’я

 

 

Поєднання для кращого ефекту

Насправді Допа Мукуна це досить універсальний ноотроп який можна поєднувати з різними добавками для досягення різних цілей. Це може бути навчання, спорт, або ж просто підняття настрою та покращення загального рівня життя.

Одне за найкращих та найпотужніших поєднань, якщо ваша ціль це підняття настрою являється добавка 5-HTP. Гідроксидтриптофан являється прекурсором серотоніну в організмі який відповідає за відчуття радощів та задоволення життям. Поєднання 5-HTP та Допи Мукуни буде мати подвійний ефект в плані настрою та мотивації, адже серотонін та допамін є основними нейромедіаторами які його регулюють.

Поєднання з кофеїном також буде ефективне на певний проміжок часу. Кофеїн є стимулятором нервової системи та покращує увагу, витривалість та когнітивні функції. Кофеїн буде стимулювати мозок та підвищувати його продуктивність і так як дія кофеїну являє собою короткий викид ендорфінів в кров поєднання його з Макуную підсилить ефект.

Гінкго білоба є природньою добавкою яка буде покращувати церкуляцію крові у головному мозку, що у кінцевому ефекті надає гарний стимул когнітивних функцій. Краще запам’ятовування та більш жвава робота мозку. Поєднання з Білобою покращить загальний стан мозку та допоможе довонити один одного.

DMAE  ( диметиламінетанол ) є добавкою яка часто використовується разом з Мукуною для покращення когнітивних функцій. DMAE вважається прекурсором холіну і відіграє роль у виробництві ацетилхоліна – важливого нейротрансмітера, який впливає на пама’ять та увагу. Поєднання добавок доповнить один одного та буде мати чудове застосування в той час коли потрібно інтенсивно розумово працювати.

Л-тирозин і л-допа (леводопа) з мукуни пекучої - це дві різні амінокислоти, які  впливають на нейротрансмітери та функцію мозку, і їх комбінація є досить сильною в якості підняття концентрації та впливу на настрій. Л-тирозин - це амінокислота, яка є прекурсором для синтезу катехоламінів, включаючи норадреналін і допамін. Вона використовуєтся для поліпшення концентрації, енергії та витривалості під час фізичних навантажень і підвищення настрою. Л-допа є прекурсором для синтезу допаміну, ключового нейротрансмітера, який відповідає за настрій.  Поєднання л-тирозину і л-допи допоможе підтримати функцію мозку, підвищити рівень допаміну і норадреналіну, і, таким чином, покращити настрій, енергію і фокус.

Як краще приймати Допа Мукуна?

Перед початком прийому Мукуни Пекучої перш за все варто звернути увагу на свій стан настрою, життєдіяльність та те, що ми зараз відчуваємо. Дійсно при різних проявах депресії, апатії ця добавка буде допомагати та природнім шляхом покращувати стан та настрій. Проте, якщо ж сильних проявів немає, можна просто обійтися так званим “допаміновим детоксом”, тобто обмежити себе в легки радощах, таких як гортання інтернет стрічки, перегляд розважальних коротких відео та слухання музики. Це дасть змогу повернути чутливість рецепторів допаміну та покращити загальний стан життєдіяльності. У випадках коли навіть це не допомагає, варто все ж таки звернутись до Допи Мукуни.

Дозування може варіюватися в залежності від вашого віку, статі, здоров'я і конкретної цільового вживання. Зазвичай дозування коливається від 100 до 500 мг на день. Проте оптимальним буде 100-200 мг під час або після прийому їжі. Зазвичай радимо розподіляти дозування на два прийоми протягом дня. В любому випадку варто почати з меншого дозування та спостерігати за тим як реагує організм та при потребі поступово збільшувати його. Також варто надто не перевищувати дозування, для того щоб уникнути можливих побічних ефектів.

Мукуну пекучу можна приймати у різних формах, таких як капсули, порошки, чи водні екстракти. Вибір форми залежить від вашого зручності та особистих вподобань. Проте зазвичай більшість виробників випускають добавку в стандартних капсулах, що забезпечує зручність використання та швидкість засвоєння данного баду.

 

Висновки

Мукуна пекуча є рослиною яка має іторичне походження з терен Африки та Азії. Ця рослина має цікаву форму своїх листів та серед жителів тих континентів де вона росте, отримала назву “бархатні боби” так як має цікавий волосистий покрив молодих листів. В ході історії було виявлено, що Мукуну можна використовувати в якості протидії ядовитих укусів та комах, але подальша популярність призвела до вивчення та дала змогу розкрити і інші корисні властивості Допи Мукуни. Дослідження показали, що Допа Мукуна містить в собі безліч активних компонентів таких як : алкалоїди, сапоніни, терпеноїди та багато інших компонентів які виступають в якості потужних антиоксидантів. Проте основним компонентом через який ця добавка і набула свою популярність являється Л-допа або Леводопа, що являється природнім прекурсом допаміну. Вживаючи цю добавку можна досить сильно простимолювати свою допамінову систему та покращити концентрацію, мотивацію та усунути прояви депресії. Мукуна чудово поєднується з іншими бадами та ноотропами, які також допомагають покращувати настрій та когнітивні функції. Професійним спортсменам та просто людям які активно займаються спортом добавка допоможе додатковій мотивації та покращенню спортивних результатів. Тому якщо ви хочете підняти свій настрій та бути завжди бадьорим обирайте Допа Мукуна.

Часті запитання

Чи є побічні ефекти від прийому Допа Мукуна ?

Прийом Мукуни пекучої може мати як позитивні, так і побічні ефекти, і вони можуть варіюватись в залежності від дозування, тривалості вживання та індивідуальних особливостей кожної людини. З основниз побічних ефектів це : головокружіння, запаморочення, порушення сну та зміна настрою.

Який курс прийому Мукуни Пекучої ?
Чи є наукові докази ефективності Мукуни пекучої?
Кому не рекомендовано вживати Допу Мукуну?
Як швидко можна відчути ефект після прийому ?
Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук
Інші корисні статті
Популярні товари
Інші корисні статті


Інформація, яка міститься в даному блозі не є джерелом для складання діагнозів, проведення лікувальних процедур і отримання лікарських порад або консультації фахівця. Всі статті та публікації розміщені виключно для отримання загальної інформації. При підозрі на будь-які симптоми і поганому самопочутті звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою. Представлені в даних матеріалах описи товарів не носять підтверджувальний лікувальний характер і не можуть бути підставою для визначення діагнозів і лікування хвороб