Добавки для покращення фертильності

11/11/2023
Фертильність є важливим аспектом для багатьох пар, які хочуть мати дітей. Однак іноді фертильність може бути під загрозою через різні фактори, такі як стрес, неправильне харчування, нездоровий спосіб життя і генетичні чинники. У таких випадках використання добавок може бути корисним методом для збільшення шансів на вагітність. У цій статті ми розглянемо найефективніші добавки для покращення фертильності та їх вплив на організм.
 
Фертильність – це не лише ключовий аспект для сімейного планування, але і важливий показник здоров’я жінок і чоловіків. Добавки, такі як фолієва кислота, коензим Q10, вітамін D, мака та омега-3 жирні кислоти, грають важливу роль у підвищенні фертильності. Всі ці товари пропонує магазин інтернет спортивного харчування тому ви завжди зможете підтримати не лише здоров’я, але й досягнути поставленої цілі.

Що з вітамінів пити при вагітності?

Для легшого зачаття, а також нормального розвитку дитини на ранніх термінах, важливо попіклуватися про достатню кількість окремих вітамінів у вашому організмі. Хоч основних вітамінів та мінералів є чимало, проте майбутнім батькам варто подбати про достатню кількість вітаміну Д, а також фолієвої кислоти, якщо з продуктів добрати їх немає можливості, то можна використати спеціальні добавки. Нижче опишемо корисні властивості даних вітамінів, аби ви могли раціонально обрати вітаміни для себе.

Фолієва кислота як основа для вагітності

Фолієва кислота, відома як вітамін В9, грає ключову роль у підтримці фертильності та здоров'я майбутньої матері та плоду. Цей вітамін є невід'ємною частиною раціону жінок, особливо тих, хто планує вагітність. Фолієва кислота важлива для формування нових клітин, зокрема сперматозоїдів та яйцеклітини, і може підвищити їхню стійкість та життєздатність. Цей вітамін важливий у запобіганні вадам розвитку плоду, таким як вроджені вади хребта і мозку. Також відомо, що вітамін В9 знижує ризик передчасного народження і низької ваги новонароджених.
 
Крім того, фолієва кислота сприяє правильному формуванню ДНК, розмноженню клітин, а також покращує загальний гормональний баланс, що може позитивно впливати на цикл менструації та регулярність овуляції. Для того, щоб забезпечити оптимальний рівень фолієвої кислоти, лікарі часто рекомендують вживати вітамінні комплекси перед початком і впродовж перших тижнів вагітності. Також багато фолієвої кислоти міститься в продуктах, таких як листяні зелені овочі, цільні злаки, апельсини та горошок.
 
Рекомендована доза для майбутніх матерів - 400 мкг щодня. Почати приймати її варто задовго до вагітності. Розвиток нервової системи дитини починається вже в перші тижні вагітності, коли жінка не завжди знає про свій стан. Фолієва кислота допоможе запобігти вадам розвитку плоду, таким як вади трубчастого нерва та спинного мозку.

Роль вітаміну D3 у зачатті

Вітамін D3, також відомий як холекальциферол, грає важливу роль у підтримці здоров'я репродуктивної системи. Цей вітамін має безпосередній вплив на різні аспекти репродуктивного здоров'я як у чоловіків, так і у жінок.
 
У чоловіків вітамін D3 сприяє здоров'ю сперми. Достатній рівень вітаміну D-3 пов'язаний зі зниженням ризику безплідності, покращенням якості сперми та зниженням ймовірності аномалії сперми. Вітамін D-3 може підтримувати нормальний рівень тестостерону, що важливо для здоров'я чоловіків і їх репродуктивної здатності.
 
У жінок вітамін D 3 грає ключову роль у регуляції гормонального балансу та покращенні функції яєчників. Недостатність вітаміну D-3 може вплинути на регулярність менструального циклу та вивільнення яйцеклітини, що може призвести до проблеми зі заплідненням. Вітамін D-3 також важливий для підтримки здоров'я плоду та запобіганню передчасних пологів.
 
Загалом, достатня кількість вітаміну D-3 в організмі може сприяти покращенню репродуктивного здоров'я, зниженню ризику безпліддя та підвищенню ймовірності успішної вагітності. Рекомендується звернутися до лікаря чи фахівця з добавок, для встановлення оптимальної дози вітаміну D-3, особливо, якщо це стосується проблем репродуктивного здоров’я. Найоптимальніше приймати вітамін D3 по результатах аналізів, однак враховуючи можливий дефіцит для дорослої людини оптимально безпечною нормою буде 2000 МО.

 

Роль вітаміну Д3 для запліднення

Основні добавки, які допоможуть покращити фертильність

Для легшого зачаття чоловікам та жінкам у період підготовки до вагітності потрібно не лише переглянути власний раціон харчування, відмовившись від шкідливої їжі та додавши фізичну активність, а також додати до продуктового кошика такі добавки як коензим Q10, МАСА, омега 3 та селен. Всі ці добавки несуть беззаперечну користь організму, а також здатні підвищити шанси на успішне зачаття здорової дитини, детальніше з усіма позитивними властивостями цих добавок пропонуємо ознайомитися нижче.

Коензим Q10 для успішної вагітності

Коензим Q10 (також відомий як убіхінон або коензим Q) є життєво важливою добавкою, яка впливає на роботу репродуктивної системи. Ця речовина є антиоксидантом, який виробляється організмом і може бути доданим в раціон завдяки харчовим добавкам.
Коензим Q10 виконує кілька важливих функцій в організмі, які можуть впливати на репродуктивну систему:
 
 1. Захист від окисного стресу: Коензим Q10 захищає клітини репродуктивної системи від шкідливого впливу вільних радикалів та окисного стресу. Це може покращити якість сперми і зменшити ризик пошкодження ДНК сперми.
 2. Енергетичний метаболізм: Коензим Q10 бере участь у процесі енергетичного обміну в клітинах, включаючи ті, що мають відношення до розмноження та розвитку яйцеклітини і сперми.
 3. Здоров'я судин і кровообігу: Коензим Q10 є однією з добавок, яка може сприяти покращенню функції судин та забезпечити нормальний кровотік до репродуктивних органів.
 4. Підтримка загального здоров'я: Загальний стан здоров’я має важливе значення для репродуктивної системи. Коензим Q10 може сприяти покращенню загального здоров'я та підтримувати оптимальну функцію репродуктивної системи.

 

Загалом, коензим Q10 може мати позитивний вплив на репродуктивну систему, зокрема на якість сперми та здоров'я яйцеклітини. Рекомендується приймати коензим Q10 в дозі 100 мг на добу разом з їжею, це сприяє кращому всмоктуванню та ефективному засвоєнню організмом.

Користь MACA для вагітності

Mака, також відома як перуанський женьшень, є рослиною, яка зазвичай використовується в традиційній медицині Південної Америки, особливо в Перу, для підтримки репродуктивного здоров'я та загального благополуччя. Ця рослина містить численні корисні сполуки, такі як вітаміни, мінерали, амінокислоти та фітостероли, які можуть мати позитивний вплив на репродуктивну систему.
 
Мака перуанська має здатність підвищувати енергію та витривалість, що може бути корисним для підтримки сексуальної активності. Крім того, вона може сприяти балансу гормонів в організмі, зокрема у жінок, допомагаючи зменшити симптоми менопаузи та підвищити фертильність. У чоловіків вживання маки перуанської може підвищити рухливість та якість сперми і зменшити ризик еректильної дисфункції.
 
Деякі дослідження також вказують на те, що MACA може мати адаптогенні властивості, допомагаючи адаптуватися до стресових ситуацій, що може бути використано для підтримки психологічного здоров'я та збереження сексуальних функцій.
 
Для підтримки репродуктивного здоров'я та загального благополуччя, вживайте маку перуанську в дозі 500-1000 мг на добу. Ця доза може забезпечити достатню кількість корисних сполук, які підтримують здоров'я репродуктивної системи і підвищують енергію та витривалість

 

Користь MACA для вагітності

Омега-3 та вагітність

Омега 3 є надзвичайно корисною добавкою, яку варто додати у свій раціон майбутнім батькам, це все за рахунок позитивних властивостей як для чоловіків, так і для жінок. Чоловікам омега 3 допоможе покращити якість сперми, збільшити рухливість сперматозоїдів і запобігти проблемам із заплідненням. ЕПК і ДГК сприяють здоровій структурі сперми і допомагають підтримувати здорову простату. Для жінок Омега-3 жирні кислоти можуть мати позитивний вплив на функції яєчників та регуляцію гормонів, полегшуючи симптоми ПМС та сприяючи нормальному менструальному циклу. У вагітних жінок ці жирні кислоти важливі для розвитку мозку та нервової системи плода.
 
Рекомендується включати до раціону продукти, багаті Омега-3, такі як морська риба, масло, горіхи і ріпакова олія, щоб забезпечити оптимальний рівень цих корисних речовин для підтримки репродуктивного здоров'я, приблизно 1000 міліграмів активних Омега-3 на день.
 
Аби обрати правильно, рекомендуємо вам переглянути таблицю з найпопулярнішими позиціями Омега-3 та враховуючи необхідне дозування, обрати для себе найкращу.

Назва та бренд Омега 3

Характеристика

Ціна, грн.

Solgar Omega 3 Fish Oil Concentrate

 

300 мг активних омега-3 на капсулу, отримують з анчоусів та сардини

699 - 1050

Now Super Omega Epa

 

600 мг активних омега-3 на капсулу, отримують з анчоусів та сардини

655 - 1150

Now Ultra Omega-3

 

750 мг активних омега-3 на капсулу, отримують з анчоусів та сардини

790 – 1325

Now Ultra Omega 3-D

 

900 мг активних омега-3 на капсулу, отримують з анчоусів та сардини, містить вітамін Д3

925 - 1545

Now Omega-3

 

300 мг активних омега-3 на капсулу, отримують з анчоусів, сардини та тунця

345 - 1300

 

Puritan's Pride Triple Strength Omega-3 Fish Oil

 

950 мг активних омега-3 на капсулу, отримують з анчоусів, сардини та макрелі

625 – 1795

Life Extension Super Omega

 

600 активних омега-3 на капсулу, отримують з анчоусів, містить екстракт насіння кунжуту,  екстракт плодів та листя оливи

 

860

Carlson Super Omega 3 

 

600 мг активних омега-3 на капсулу, отримують з анчоусів, сардини та макрелі, містить вітамін Е

1210

Kevin Levrone Omega-3

 

300 мг активних омега-3 на капсулу, містить вітамін Е

325

Користь Селену при вагітності

Недостатність селену в організмі може викликати серйозні наслідки для репродуктивної системи як у чоловіків, так і у жінок. Селен є важливим мікроелементом, який грає ключову роль у функціонуванні репродуктивних органів та підтримці загального здоров'я. Його дефіцит може призвести до різних проблем.
 
У чоловіків недостача селену може вплинути на якість сперми та рухливість сперматозоїдів. Окислювальний стрес та пошкодження ДНК сперми можуть бути наслідками недостатньої кількості селену в організмі. Це може призвести до проблеми із заплідненням та підвищенням ризику народження дітей із вродженими вадами.
 
У жінок селен важливий для регуляції гормонів та здоров'я яєчників. Недостатня кількість селену може вплинути на регулярність менструального циклу та фертильність, а також призвести до проблем зі здоров'ям яйцеклітин.
 
Тому важливо збалансовано харчуватися та забезпечити достатній прийом селену з продуктів харчування або дієтичних добавок. Якщо харчовий раціон не забезпечує достатню кількість селену, то дієтичні добавки, які містять хоча б 100 мікрограмів селену, можуть бути призначені для відновлення нормального рівня селену в організмі та підтримки репродуктивного здоров'я.

Інші добавки для покращення фертильності

Існує декілька інших добавок та дієтичних компонентів, які можуть підвищити фертильність як у чоловіків, так і у жінок:
 
 • Цинк: Цинк важливий для здоров'я сперми та підтримує оптимальний рівень тестостерону у чоловіків.
 • Вітамін С: Цей антиоксидант покращує якість сперми та підтримує здоров’я репродуктивних органів.
 • Пролін: Ця амінокислота може покращити структуру сперми та підвищити її життєздатність.
 • Аргінін: Інша амінокислота, яка може покращити якість сперми та рухливість сперматозоїдів.
 • Л-карнітин: Покращує якість сперми та може підвищити швидкість сперматозоїдів.
 • Індол: корисний для репродуктивної системи, може сприяти регуляції гормонів і зменшити ризик високого рівня естрогенових сполук, що може бути корисним для здоров'я яєчників і функцій статевих органів.
 • Вітекс: використовується для покращення репродуктивного здоров'я, може регулювати гормональний баланс, полегшувати симптоми ПМС та сприяти нормальному функціонуванню яєчників.
 • Ашваганда: Цей адаптогенний трав'яний препарат може зменшити стрес, підвищити рівень тестостерону та покращити якість сперми.
 
Також важливо вести здоровий спосіб життя, підтримувати збалансовану дієту та уникати стресових ситуацій, оскільки це також має велике значення для фертильності та репродуктивного здоров'я.
Добавки для покращення фертильності

Висновок

Підтримка репродуктивного здоров'я та фертильності є важливим аспектом для багатьох людей, які прагнуть стати батьками або підтримувати своє репродуктивне благополуччя. Використання дієтичних добавок може бути одним із способів досягнення цих цілей. Важливо розуміти, що ефективність добавок може змінюватися в залежності від індивідуальних особливостей та стану здоров'я. Деякі добавки, такі як фолієва кислота, селен, антиоксиданти та інші, можуть мати позитивний вплив на репродуктивне здоров'я, але обов'язково підтримувати правильні дози та уникати їх перевищення. Здоровий спосіб життя, збалансована дієта та контроль стресу також важливі для досягнення успіху та підвищення фертильності. Доцільно пам'ятати, що індивідуальний підхід та консультація з професіоналами є ключовими при виборі правильних добавок для досягнення репродуктивних цілей.

 

Список використаних джерел

 1. Your Guide to the Female Reproductive System. WebMD
 2. Gallagher JC, Yalamanchili V, Smith LM. The effect of vitamin D supplementation on serum 25(OH)D in thin and obese women. J Steroid Biochem Mol Biol. 2013. Ncbi
 3. Fish Oil, Vitamin B-12 May Offer Relief During That Time of the Month. WebMd
 4. Folate Metabolism and Human Reproduction. NCBI
 5. Prasad AS. Impact of the discovery of human zinc deficiency on health. J Trace Elem Med Biol. 2014;28(4):357-363. Pubmed

 

Часті запитання

Що таке фертильність?

Фертильність - це здатність як у чоловіків, так і у жінок продовжувати потомство, народжуючи дітей. Вона залежить від багатьох факторів, включаючи стан репродуктивних органів та здоровий стиль життя.

Як довго можна пити фолієву кислоту?

Скільки пити вітаміну D3 перед вагітністю?

Чи є протипоказання до MACA?

Що можна пити під час вагітності?

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук
Інші корисні статті
Популярні товари
Інші корисні статті