Що таке хондропротектори, кому вони потрібні та як правильно їх обрати?

08/11/2020

Впродовж нашого життя ми неодноразово могли чути як в звичайних аптеках, так і в магазинах спортивного харчування такий термін як «хондропротектори», однак насамперед не до кінця розуміли, що означає цей термін, тому давайте розставимо всі крапки над «і» та визначимо для себе, що це означає. В першу чергу це поєднання ряду елементів, які знімають запалення та зменшують больові відчуття, а також надають нашому організму додаткові ресурси для відновлення та підтримки суглобів та зв’язок. Особливо актуальні подібні комплекси для людей, які вже зіштовхнулися з дискомфортом, або ті, хто постійно навантажують суглобо-зв’язковий апарат, наприклад спортсмени. Переглянувши статтю ви без проблем зможете підібрати спортивне харчування.

Що це таке та які існують види?

Хондропротектори – це препарати, які місять у своєму складі речовини здатні проявляти протизапальну та відновлюючи дію для суглобів та зв’язок. Самий склад даних добавок може бути різний, наприклад з базовими елементами, такими як глюкозамін та хондроітин, які входять у склад як самого суглоба, хрящів, так і в між суглобну рідину. Саме тому при профілактиці травматизму від значних фізичних навантажень або ж безпосередній терапії при травмі потрібно отримувати ці елементи додатково.

Якщо переглянути асортимент магазинів спортивного харчування цих БАДів, то можна помітити різні різновиди, сюди можна віднести:

Якщо ж розглядати колаген, то простими словами це структурний білок, який використовується нашим організмом для оновлення шкіри, волосся, пластин нігтів, а також підтримки належного стану суглобо-зв’язочного апарату. Корисні властивості колагену це доволі об’ємна тема, тому про неї більш детальніше поговоримо у наступній статті, а зараз наголосимо про основне.

Для профілактики та підтримки належного стану наших суглобів та зв’язок доцільно вживати тваринний або морський колаген. Щодо дозування, то тут ситуація полягає в наступному: при профілактиці – 5 грам, однак якщо ви потребуєте саме відновлення, тобто в терапевтичних цілях – 10 грам. Оптимальним часом для прийому є ранок та вечір, приймати краще всього саме на пустий шлунок за 30 хвилин до їжі. Важливо приймати цю добавку разом з вітаміном С, який сприяє кращому засвоєнню колагену.

 

Якщо ж брати саме глюкозамін, хондроітин та MSM, то це є комплекс з кількох основних елементів, які входять до складу суглобів, синовіальної рідини. MSM – простими словами це органічне сполучення сірки, яке володіє протизапальними властивостями. За рахунок чого отримується доволі дієва синергія, яка бореться з запальним процесом хворого суглобу, а також відбувається поступове відновлення та зміцнення пошкодженої ділянки.

При виборі даного БАДу рекомендуємо звернути увагу на концентрацію діючих речовин у порції, тобто глюкозаміну має бути не менше 1,5 г., хондроітину – не менше 1,2 г. та MSM – 1-2 г. Щодо самого прийому, то зазвичай наведену вище концентрацію виробники розподіляють на три таблетки, тому для кращого засвоєння краще споживати по 1 таблетці тричі на день.

Якщо ж переглянути асортимент хондропротекторів на полицях магазинів спортивного харчування, то найкращим варіантом є саме комплексні добавки, в складі яких присутня так звана «ідеальна п’ятірка», тобто колаген, глюкозамін, хондроітин, MSM, а також гіалуронова кислота. Так як основну дію та властивості чотирьох наведених компонентів ми вже вище розглядали, то зупинимось на останньому елементі.

Гіалуронова кислота є не менш  важливим елементом у комплексних хондропротекторах, так як вона зв’язує молекули води, або ж простими словами робить між суглобну рідину більш в’язкою, що у свою чергу сприяє швидшому зняттю запалення та покращує живлення самих суглобів. Щодо добової потреби при відновленні, то за день оптимально отримувати 100-150 мг даного елементу.

Відносно приймання, то так як у складі є колаген, то для кращого засвоєння ми рекомендуємо приймати цю добавку за 30 хв. до їжі. У поєднанні всі ці п’ять елементів створюють потужні умови для відновлення нашого організму та забезпечення міцного здоров’я для наших суглобів, а також спортивного довголіття для людей, які ведуть активний спосіб життя.

Кому ж потрібні ці БАДи?

Як зазначалось вище особливо актуальними хондропротектори є для людей в житті яких присутні значні фізичні навантаження їхнього тіла в процесі праці, тому аби запобігти отриманню різного роду травм необхідно періодично пропивати дані добавки, аби мінімізувати цей ризик.

Ще однією групою людей для яких вживання цих БАДів буде доцільним це професійні спортсмени, а також люди які ведуть активний спосіб життя, тренуються в залі з великою вагою снаряду. Так як їхні суглоби та зв’язки періодично піддаються навантаженню, відповідно, для того аби забезпечити собі спортивне довголіття пропивати хондропротектори в періоди інтенсивних навантажень є просто необхідними.  

До останньої категорії можна віднести людей, які вже мають травму чи в зв’язку з віком у них присутні болі в суглобах та зв’язках. Для таких осіб вживання хондропротекторів є терапевтичним, тобто тривалим по часі до моменту зникнення больових відчуттів та відновлення організму. Термін вживання тут буде вже визначатися враховуючи складність ситуації.

Яких правил дотримуватися при виборі хондропротекторів?

Зараз на полицях магазинів здоров’я та краси є доволі чималий перелік різновидів даної групи добавок, з різними комбінаціями, а також подальшим ефектом, тому не рідко можна побачити очі споживача, який не може зрозуміти, що краще йому обрати.

Перш за все на що варто звернути увагу це поточний стан ваших суглобів, а також яким навантаженням ви піддаєте свій організм. Відповідно якщо на даний момент дискомфорту немає, однак ваші суглоби постійно навантажуються, то для профілактики можна пропити 1-2 місяці комплекс хондропротекторів – глюкозамін, хондроітин та MSM або звичайний колаген. Вони будуть підтримувати належний стан суглобо-зв’язочного апарату та мінімізувати ризик травматизму.

У випадку, коли вже є дискомфорт чи була отримана травма при фізичних навантаженнях, то ідеальним вибором можуть стати комплексні хондропротектори. Так як вони містять у своєму складі речовини, які допомагають зняти запалення, а також компоненти які сприятимуть швидшому відновленню нашого організму.

Автор: 

Володимир Кушнір

Топ менеджер компанії mega-mass.ua. Експерт в галузі спортивних добавок.Більше 12 років у сфері спорту, здорового та спортивного харчування. Багаторазовий учасник світових EXPO виставок в Німеччині, Дубаї та Польщі. Особистий досвід вживання та тестування спортивних добавок понад 10 років. Автор блогу в Тік Ток з аудиторією 200 000+ фоловерів про здоровя та красу.

Інші корисні статті
Популярні товари
Інші корисні статті