Різниця між Омегою 3 та Омегою 3-6-9

10/10/2023
У сучасному світі все більше людей звертають увагу на своє здоров'я та самопочуття, та відповідальність за це часто лежить на виборі правильного харчування та дієтичних добавок. Жирні кислоти, зокрема Омега-3, Омега-6 та Омега-9, залишаються об'єктом нашого інтересу, вони грають важливу роль у підтримці нашого здоров'я та настрою.
Омега-3 - це жирні кислоти, відомі своїми протизапальними та корисними для серця та мозку властивостями. Вони можуть покращити мозкову роботу, зменшити ризик серцево-судинних захворювань і навіть сприяти збереженню хорошого настрою. Омега-6 і Омега-9 також важливі для нашого здоров'я. Омега-6 впливає на імунну систему, а Омега-9 покращує здоров'я шкіри та серця. Придбати їх ви можете зайшовши у магазин спортивного харчування.
У цій статті ми детально розглянемо переваги кожного типу жирних кислот, а також те, як їх можна включити до вашого раціону. Ми також розглянемо, як правильний вибір жирних кислот може покращити стан шкіри і допоможемо обрати омегу саме для вас. Не забувайте, що ваше здоров'я - це ваша найбільша цінність. Зробіть свій вибір та дбайте про себе, включаючи Омега-3 та інші корисні жирні кислоти до вашої щоденної дієти для покращення фізичного та психічного стану.

 

Омега-3 жирні кислоти

Омега-3 жирні кислоти є одними з основних жирних кислот для здоров'я людини. Ці біологічно активні речовини відіграють ключову роль у підтримці здоров’я і можуть бути знайдені в різних джерелах їжі, включаючи рибу, лляну олію, грецький горіх та інші продукти. Основні види Омега-3 включають ейкозапентаєнову кислоту (ЕПК) і докозагексаєнову кислоту (ДГК).

Омега-3 жирні кислоти мають велику кількість корисних властивостей для здоров'я, включаючи:

 1. Підтримка серцево-судинної системи: Омега-3 допомагає знизити ризик розвитку серцевих захворювань за рахунок зниження рівня тригліцеридів, поліпшення кровообігу та зниження артеріального тиску.
 2. Зменшення запалення: вона має протизапальну дію і може бути корисною для людей із запальними захворюваннями, такими як ревматоїдний артрит.
 3. Підтримка нейрофункцій: Омега-3 сприяє здоров'ю мозку і може покращити когнітивні функції, особливо в ранньому віці.
 4. Підтримка здорової шкіри: вона може покращити стан шкіри та волосся, зменшити сухість і висипання.
 5. Підтримка здоров'я очей: Омега-3 може допомогти зменшити ризик розвитку деяких захворювань ока, таких як дегенерація сітківки.

Топ 3 Омега-3 :

 1. CARLSON SUPER OMEGA 3 1,200 MG
 2. PURITAN'S PRIDE TRIPLE STRENGTH OMEGA-3 FISH OIL 1360 MG
 3. NOW ULTRA OMEGA-3
 Омега-3 жирні кислоти

Омега-3-6-9 жирні кислоти

Омега-3-6-9 жирні кислоти є з'єднанням трьох різних типів жирних кислот: Омега-3, Омега-6 та Омега-9. Кожен із цих компонентів має власні важливі функції та впливає на здоров'я організму.
 1. Омега-3 жирні кислоти: включають в себе ейкозапентаєнову кислоту (ЕПК) і докозагексаєнову кислоту (ДГК). Омега-3 сприяють здоров'ю серця і судин, знижуючи рівень тригліцеридів і запобігаючи серцевій недостатності, також корисні для здоров'я мозку.
 2. Омега-6 жирні кислоти: зокрема лінолева кислота, грає важливу роль у важливих фізіологічних процесах, сприяє здоров'ю шкіри, підтримує функції мозку та збалансований обмін гормонів.
 3. Омега-9 жирні кислоти: зокрема олеїнова кислота, зазвичай виробляються організмом за наявністю інших жирних кислот. Вони допомагають знизити рівень «поганого» холестерину в крові і підтримують здоров'я серця.
Омега-3-6-9 жирні кислоти часто зустрічаються в рослинних оліях, таких як оливкова олія, арганова олія та інші. Вони також доступні у вигляді харчових добавок.

Топ 3 Омега 3-6-9:

 1. PURITAN'S PRIDE MAXIMUM STRENGTH TRIPLE OMEGA 3-6-9 FISH, FLAX & BORAGE OILS
 2. SOLGAR OMEGA 3-6-9 1300 MG
 3. NOW SUPER OMEGA 3-6-9 1200 MG

Ризики від споживання Омега-3-6-9

Ризики від споживання Омега-3-6-9 жирних кислот пов'язані переважно з високим дозуванням і порушенням балансу між усіма типами жирних кислот. Ось декілька можливих ризиків:

Перевищення норми кислот Омега-6 може бути так само шкідливим, як і їх недостача. Зайва кількість цих жирних кислот може призвести до розвитку серцево-судинних захворювань, появи запалень в тканинах і органах, підвищення в'язкості крові та впливу на імунну систему. Перевищення рівня Омега-6 також може бути частою причиною порушення психоемоційних і тривалих депресійних станів.

Важливо зберігати правильний баланс між омега-3 та омега-6 жирними кислотами у харчуванні. Так як зловживання омега-3 жирними кислотами збільшує ризик розвитку кровотеч, а також раку простати у чоловіків.

На відміну від Омега-3 та Омега-6 жирних кислот, Омега-9 жирні кислоти виробляються організмом самостійно і не є обов'язковими в раціоні через харчові джерела. Зважаючи на це, Омега-9 не має вираженої шкідливої ​​дії на організм при надмірному споживанні. Проте, посилене споживання Омега-9 також може мати деякі негативні аспекти. Наприклад, деякі джерела Омега-9, такі як олія, можуть утворювати велику кількість калорій та бути шкідливими для людей, які мають проблеми з надлишковою вагою або ожирінням.

 Ризики від споживання Омега-3-6-9

Вибір між Омега-3 та Омега-3-6-9

Омега-3 і Омега-3-6-9 жирні кислоти підходять різним групам людей в залежності від їх потреб та цілей:

Омега-3 підходить для:

 

Омега-3-6-9 підходить для:

 

Здоров'я серця: може бути особливо корисною для людей, які бажають зменшити ризик серцево-судинних захворювань або підтримувати здоров'я серця.

Загального самопочуття: Омега-3-6-9 може бути корисною для тих, хто шукає загальну підтримку здоров'я і бажає забезпечити організм різноманітними жирними кислотами.

Здоров'я мозку: сприяє здоров'ю мозку і може бути корисною для покращення когнітивних функцій.

Догляд за шкірою, волоссям і нігтями: Омега-9 може сприяти здоров'ю шкіри, волосся і нігтів, тому вона корисна для тих, хто приділяє увагу красі та зовнішньому вигляду.

Запалення: Люди, які мають захворювання в організмі, такі як артрит або запальні захворювання шкіри, можуть отримати користь від Омега-3.

Збалансована дієта: Омега-3-6-9 може бути корисною для тих, хто вважає, що їх раціон має нестачу жирних кислот.

 

Чи можна добирати омегу з їжі?

Так, отримати Омега-3, Омега-6 та Омега-9 можна через різноманітні продукти харчування. Бажано отримувати їх з різноманітної та збалансованої дієти, що містить різні джерела цих жирних кислот.
Отже, які продукти рекомендується вживати:
 1. Омега-3: Головними джерелами Омега-3 є морська риба, яка містить ейкозапентаєнову кислоту (ЕПК) та докозагексаєнову кислоту (ДГК). Деякі рослинні джерела включають використання льону, грецьких горіхів та чіа.
 2. Омега-6: Омега-6 часто міститься в оліях (соняшникова, кукурудзяна, соєва), горіхах, насінні (кунжут, гарбузове, соняшникове), а також м'ясі птиці.
 3. Омега-9: Омега-9 можна отримати з оливкової олії, авокадо, горіхів та насіння.

Омега-3 на 100 грамм

Лосось (свіжий)

2,3 г

Сардина

1,5 г

Макрель

5,13 г

Волоські горіхи

6,8 г

Льон

18 г 

Омега-6 на 100 грамм

 Соняшникова олія

 51,5 г

 Кукурудзяна олія

 49,3 г

 Мигдаль

 12 г

 Гарбузова олія

 47 г

 Фундук

 32,7 г


 Добирання омеги з їжі

Рекомендації щодо прийому жирних кислот

Запам'ятайте, що потреба в Омега-3 є постійною і важливо забезпечити регулярне надходження її в організм. Рекомендація про курсовий прийом риб'ячого жиру є помилковою. Також не має значення, коли ви вживаєте капсули з риб'ячим жиром - вранці чи ввечері. Головне – це вживати їх разом з прийомом їжі і підтримувати регулярний режим споживання цих корисних жирів.
Середньостатистичні дорослі люди споживають приблизно 1000 мг активних омега-3 жирних кислот, таких як ейкозапентаєнова кислота (EPA) і докозагексаєнова кислота (DHA) щодня. Спортсменам, які ведуть активний спосіб життя і витрачають багато енергії під час тренувань, може знадобитися більше Омега-3 жирних кислот. Однак конкретна потреба може варіюватись у залежності від індивідуальних факторів, поточного режиму та цілей, як з Омегою 3, так і з Омегою 3-6-9.

 

Висновки

Дослідження показують, що Омега-3 сприяє зменшенню запальних процесів, зниженню ризику серцевих захворювань і покращенню функцій мозку. Водночас, Омега-6 і Омега-9 також грають роль у підтримці загального здоров'я організму. Оптимальний баланс між цими жирними кислотами може бути корисним для підтримки організму.
Збагачення раціону продуктами, багатими на Омега-3 та інші жирні кислоти, може відігравати ключову роль у здоровому способі життя. Однак, важливо пам'ятати про індивідуальні особливості кожної людини та проконсультуватися з лікарем або фахівцем з харчування перед внесенням змін у раціон.
Узагальнюючи, Омега-3, Омега-6 і Омега-9 мають унікальні переваги для здоров'я, ​​вони можуть допомогти вам досягти потрібного ефекту при правильному дотриманні балансу і раціональному споживанні цих жирних кислот.
 

Список використаних джерел

 1. Lichtenstein A, Jones PJ. Lipids: Absorption and Transport. In: Erdman JWJ, Macdonald IA, Zeisel SH, eds. Present Knowledge in Nutrition. 10th ed: ILSI Wiley-Blackwell; 2012:118-131. https://www.fda.gov/media/148454/download 
 2. Smit EN, Muskiet FA, Boersma ER. The possible role of essential fatty acids in the pathophysiology of malnutrition: a review. Prostaglandins Leukot Essent Fatty Acids. 2004;71(4):241-250. PubMed https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15301795/ 
 3. Calder PC. Polyunsaturated fatty acids and inflammatory processes: New twists in an old tale. Biochimie. 2009;91(6):791-795. PubMed https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19455748/ 
 4. Davidson MH. Omega-3 fatty acids: new insights into the pharmacology and biology of docosahexaenoic acid, docosapentaenoic acid, and eicosapentaenoic acid. Curr Opin Lipidol. 2013;24(6):467-474. PubMed https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24184945/ 
 5. Marklund M, Wu JHY, Imamura F, et al. Biomarkers of dietary omega-6 fatty acids and incident cardiovascular disease and mortality: an individual-level pooled analysis of 30 cohort studies. Circulation. 2019; 139(21):2422-2436. Ncbi  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30971107/ 
 6. Mozaffarian D, Rimm EB. Fish intake, contaminants, and human health: evaluating the risks and the benefits. JAMA. 2006;296(15):1885-1899. PubMed https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17047219/ 

 

З якої риби краще обирати Омегу 3?

Краще вибирати морську рибу, таку як лосось, сардина або макрель. Ці види риби містять велику кількість ЕПК і ДГК, основних видів Омега-3, корисних для здоров'я серця і загального здоров'я.

Чи можна вживати омегу дітям?

Чи допомагає омега покращити апетит?

Коли вживати омегу, вранці чи ввечері?

Автор: 

Володимир Кушнір

Топ менеджер компанії mega-mass.ua. Експерт в галузі спортивних добавок.Більше 12 років у сфері спорту, здорового та спортивного харчування. Багаторазовий учасник світових EXPO виставок в Німеччині, Дубаї та Польщі. Особистий досвід вживання та тестування спортивних добавок понад 10 років. Автор блогу в Тік Ток з аудиторією 200 000+ фоловерів про здоровя та красу.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук
Інші корисні статті
Популярні товари
Інші корисні статті