Добавки для регулювання рівня гормонів в організмі

12/09/2023

Регуляція гормонів в організмі є критично важливою для збереження нашого фізичного та психічного здоров'я. Гормони відповідають за багато процесів у нашому тілі, включаючи ріст, розвиток, настрій і навіть здатність до розмноження. Порушення балансу гормонів може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, таких як цукровий діабет, гіпотиреоз, андрогенна безплідність та інші. З огляду на важливу роль щитовидної залози у регулюванні гормонального балансу, БАДи можуть використовуватися для її підтримки та оптимізації функцій. Такі добавки можуть містити мікроелементи, які необхідні для синтезу тиреоїдних гормонів, а також інші компоненти, що сприяють здоров'ю щитовидної залози. Важливо пам'ятати, що використовувати спортивні добавки бажано разом з медичною консультацією та врахуванням індивідуальних особливостей організму.

 

Що таке гормональна система?

Гормональна система - це складна мережа органів, тканин і рецепторів у нашому організмі, яка регулює і контролює численні фізіологічні процеси. Гормони, які виділяються ендокринними залозами, такими як щитовидна залоза, підшлункова, надниркові залози та інші, є хімічними повідомленнями, які передають інструкції різним органам і тканинам.
Ця система відповідає за регулювання численних процесів, таких як обмін речовин, ріст та розвиток, енергетичний обмін, регуляція температури тіла, репродуктивна функція, а також вплив на настрій і психічний стан.

Гормони діють на органи та тканини дистанційно, тобто вони виділяються в одній частині тіла і впливають на інші далеко від місця їх виділення. Ця система дуже чутлива до різних внутрішніх і зовнішніх впливів, і навіть незначні порушення можуть призвести до різних гормональних розладів та захворювань.

Усвідомлення важливості гормональної системи допомагає нам дотримуватися здорового способу життя, правильного харчування та регулярних медичних обстежень для підтримки її нормального функціонування.

Що потрібно вживати для здоровʼя гормональної системи?

Для підтримки здоров'я гормональної системи і забезпечення її оптимального функціонування, важливо включити в раціон певні корисні речовини та продукти харчування.

Індол-3-карбінол є однією з таких речовин, яка знаходиться в капустяних рослинах, таких як броколі та капуста. Він відомий своєю здатністю регулювати рівень естрогенів в організмі і може бути корисним для жінок, особливо під час менструації та менопаузи.

Селен є важливим мікроелементом, який допомагає щитовидній залозі виробляти гормони. Він може бути знайдений у таких продуктах, як горіхи, яйця, морепродукти та цільні злаки.

Келп, морська водорість, багата йодом, є ключовим елементом для вироблення тиреоїдних гормонів щитовидною залозою. Додавання келпу до дієти може покращити функцію щитовидної залози.

Тирозин - це амінокислота, яка є важливою складовою для синтезу деяких гормонів, таких як тиреоїдні гормони та норадреналін. Тирозин можна знайти в таких продуктах, як м'ясо, риба, яйця, молоко та горіхи.

Важливо наголосити, що перед внесенням будь-яких змін до дієти або вживання добавок, рекомендується звернутися до фахівця з харчування чи лікаря для консультації, оскільки вплив на гормональну систему повинен бути збалансованим.

Селен добавка для гормонального балансу

Селен є надзвичайно важливим мікроелементом, який може відігравати ключову роль у підтримці гормонального балансу в організмі. Цей харчовий компонент володіє потужними антиоксидантними властивостями та впливає на функцію щитовидної залози, надниркових залоз, а також інших ендокринних органів.

 

Однією з найважливіших функцій селену є його вплив на щитовидну залозу, яка виробляє гормони, які регулюють обмін речовин в організмі. Селен сприяє перетворенню тироксину (T4), інакше відомого як тиреоїдний гормон, у його активну форму трийодтиронін (T3). Це сприяє підтримці оптимальної роботи щитовидної залози та забезпечує нормальний обмін речовин, енергетичний рівень та здоров'я шкіри, волосся і нігтів.

 

Селен також може впливати на надниркові залози, що виробляють гормони стресу, такі як кортизол. Оптимальний рівень селену допомагає зменшити вплив стресу на організм, підтримує стійкість до запалення та зміцнює імунну систему.

Селен для гормонального балансу

Келп як природна добавка для підтримки рівня гормонів

Келп - це тип морських водоростей, які можуть відігравати важливу роль як природна добавка для підтримки гормонального балансу в організмі. Вони є особливо багатим джерелом йоду, ключового мікроелемента, необхідного для правильної функції щитовидної залози - одного з основних ендокринних органів.

Щитовидна залоза виробляє і виводить гормони, які регулюють метаболізм, енергетичний обмін, ріст і розвиток. Недостатнє або надмірне споживання йоду може призвести до різних гормональних розладів, включаючи гіпотиреоз і гіпертиреоз.

Келп містить оптимальні дози йоду, які можуть допомогти підтримувати нормальну функцію щитовидної залози та гормональний баланс. Ця морська водорість також багата важливими мікроелементами, такими як магній, кальцій, залізо та вітаміни, які сприяють загальному здоров'ю.
Однак перед включенням келпу до свого раціону, важливо порадитися з лікарем або фахівцем з харчування, особливо для тих, хто має проблеми зі щитовидною залозою або має алергію на морські продукти. Також слід дотримуватися рекомендованої дози, оскільки надлишок йоду може бути шкідливим для здоров'я. Використання келпу як природної добавки може бути корисним для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я, але завжди краще звернутися за консультацією до фахівця.

Індол-3-карбінол для регулювання естрогенів

Індол-3-карбінол (I3C) - це природна речовина, яка отримується з рослин, таких як броколі, капуста і брюссельська капуста. Ця добавка здобула популярність як потенційний спосіб регулювання рівнів естрогенів у організмі, особливо у жінок.

Естрогени - це жіночі гормони, які відповідають за регулювання циклу менструації, росту тканин та розвитку жіночих статевих ознак. Проте надмір естрогенів може призвести до різних проблем, таких як дисбаланс гормонів, передменструальний синдром і навіть ризик розвитку раку молочної залози. І3C відомий своєю здатністю регулювати обмін естрогенів в організмі. Він сприяє перетворенню більш активних форм естрогенів на менш потужні і більш благополучні сполуки. Це може допомогти зменшити ризик розвитку проблем, пов'язаних з надмірним естрогеном, а також поліпшити роботу жіночої репродуктивної системи.

Індол-3-карбінол для регулювання естрогенів

Тирозин це амінокислота для підтримки ендокринної системи

Тирозин - це амінокислота, яка відіграє ключову роль у підтримці та функціонуванні ендокринної системи. Ця речовина є необхідною для синтезу різних гормонів і нейромедіаторів, що впливають на різні аспекти здоров'я та функціонування організму.

Однією з найважливіших функцій тирозину є його участь у синтезі тиреоїдних гормонів, які виробляються щитовидною залозою. Ці гормони регулюють обмін речовин, енергетичний обмін, температуру тіла та інші фізіологічні процеси. Недостатній рівень тирозину може призвести до порушення роботи щитовидної залози та розвитку гіпотиреозу.

Тирозин також є попередником для синтезу катехоламінів, таких як дофамін, норадреналін і адреналін. Ці речовини відіграють важливу роль у регулюванні настрою, стресових реакціях та емоційному стані. Зазвичай тирозин синтезується в організмі з інших амінокислот і може бути знайдений у різних харчових продуктах, таких як м'ясо, риба, яйця, молоко, горіхи та цільні злаки. Проте іноді може бути корисним приймання тирозину у вигляді додаткового харчового доповнення, особливо для тих, хто має проблеми зі щитовидною залозою або емоційними розладами.

Рекомендації щодо використання добавок для регулювання гормонів

Селен

Рекомендується приймати 200 мкг селену раз на день, або за лікарською рекомендацією. Для профілактики достатньо 50-100 мкг щоденно.
Селен краще приймати одночасно з антиоксидантами, як-от вітамін Е та С. Уникаючи одночасного прийому з медичними препаратами, такими як парацетамол, фенацетин, антималярійні засоби, мідь і залізо.
Прийом селену слід планувати в першій половині дня, після їжі, запиваючи водою. У разі небажаних реакцій, припиніть вживання та проконсультуйтесь із фахівцем. Для профілактики курси селену (1-2 місяці) рекомендуються кілька разів на рік.

Келп

Рекомендована щоденна доза йоду для дорослих - 150 мкг. У вагітних та годуючих жінок, ця норма може збільшуватися до 175-200 мкг. Проте важливо не перевищувати максимальну добову дозу, яка становить 300 мкг.
Тривалість прийому келпу варто підбирати індивідуально. Зазвичай, курс прийому триває близько 6 місяців. Після завершення курсу рекомендується зробити перерву або звернутися до лікаря для подальших рекомендацій. Важливо не перевищувати добову норму вживання цих водоростей. Також, келп може бути доступний у вигляді спеціальних добавок у формі капсул, порошків або таблеток. Зазвичай дорослим рекомендується приймати по 1-2 таблетки на день, під час їжі або за рекомендацією лікаря.

Індол-3-Карбінол

Загальноприйнята рекомендована доза I3C становить від 200 до 400 мг на день. Проте конкретна доза може варіюватись у залежності від вашого віку, стану здоров'я і мети прийому (профілактика або лікування). Розділіть денну дозу на дві або більше порцій і прийміть їх протягом дня для підтримки сталого рівня I3C в організмі. I3C краще всього приймати під час прийому їжі, що може покращити його поглинання організмом

Тирозин

Рекомендована щоденна доза тирозину може варіюватися від 500 мг до 2 грамів на день. Дозу слід вибирати в залежності від вашого віку, статі, фізичної активності та інших індивідуальних факторів. Найкраще консультуватися з лікарем або фахівцем з харчування для визначення оптимальної дози. Час прийому: Тирозин потрібно приймати на голодний шлунок.

Висновки

У цій статті ми розглянули різні добавки, які можуть бути корисними для підтримки та регулювання гормональної системи організму. Зокрема, ми дослідили селен, келп, індол 3 карбінол, тирозин і їх вплив на ендокринну систему.
Селен відіграє важливу роль у забезпеченні правильної роботи щитоподібної залози та інших ендокринних органів. Ця добавка може бути корисною для тих, хто має дефіцит селену, але слід дотримуватися рекомендацій лікаря щодо дозування та прийому.
Келп це природні водорості, багаті йодом і іншими мікроелементами, які необхідні для здоров'я щитовидної залози. Додавання келпу може сприяти нормалізації роботи гормональної системи та підтримці здоров'я.
Індол 3 карбінол, здебільшого отримуваний з капустяних овочів, може бути корисним у регулюванні рівнів естрогенів в організмі, особливо для жінок. Ця добавка може сприяти збалансованому функціонуванню гормональної системи.

Тирозин, амінокислота, яка є важливим будівельним матеріалом для гормонів та нейротрансмітерів. Вживання тирозину може підтримувати ендокринну систему та покращувати настрій та енергію. Завжди важливо консультуватися з лікарем перед початком вживання будь-яких добавок, особливо якщо у вас є медичні проблеми або стан гормональної дисфункції. Вибір та дозування добавок має бути індивідуальним і враховувати ваші потреби та особливості організму. Збалансована дієта та здоровий спосіб життя також грають ключову роль у підтримці гормональної системи.
Добавки для регулювання гормонів

Список використаних джерел

  1.  Terry EN, Diamond JA. Selenium. In: Erdman Jr J, Macdonald J, Zeisel S, eds. Present Knowledge in Nutrition. 10th ed. Ames: Wiley-Blackwell; 2012:568-585.
  1. Kathan RH. Kelp extracts as antiviral substances. Ann N Y Acad Sci. 1965;130:390-397.
  2. Holst B, Williamson G. A critical review of the bioavailability of glucosinolates and related compounds. Nat Prod Rep. 2004;21(3):425-447. PubMed
  3. Bonnesen C, Eggleston IM, Hayes JD. Dietary indoles and isothiocyanates that are generated from cruciferous vegetables can both stimulate apoptosis and confer protection against DNA damage in human colon cell lines. Cancer Res. 2001;61(16):6120-6130. PubMed
  4. Schomburg L. Selenium, selenoproteins and the thyroid gland: interactions in health and disease. Nat Rev Endocrinol. 2012;8(3):160-171.

 

Часті запитання

Як індол 3 карбінол сприяє гормональному здоров'ю?

Індол 3 карбінол може допомогти збалансувати рівень естрогену в організмі, впливати гормональному здоров'ю жінок.

Як довго потрібно вживати добавки для підтримки гормональної системи, щоб побачити результати?

Які фактори можуть викликати дисбаланс гормонів і коли варто розглядати вживання добавок?

Які є протипоказання до вживання келпу?

Як впливає селен на гормональну систему чоловіка?

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук
Інші корисні статті
Популярні товари
Інші корисні статті