Яку кількість протеїну потрібно вживати щодня

Протеїн, як відомо – це мабуть найперший і найголовніший лад матеріал, який життєво важливий для клітин нашого організму. У харчуванні звичайних людей білок займає другу позицію після вуглеводів і жирів, які дають енергію тілу. А ось для спортсмена білки мають бути виключно на першому місці. Насамперед, це стосується бодібілдерів.

Кожен професійний та непрофесійний бодібілдер знає, наскільки важлива дієта. Багато спортсменів ведуть спеціальні щоденники, в них записується вся їжа. І, як правило, особлива увага тут приділяється протеїну. Проте, раціон новачка, аматора та професіонала буде відрізнятися, в тому числі потреба у загальній кількості білка, тому, аби ви з легкістю могли обрати краще спортивне харчування рекомендуємо переглянути дану статтю.

Яка кількість протеїну потрібна на день?

Звичайній, активній людині та спортивним людям достатньо 1.3-1.8 грам білка на один кілограм ваги. Бодібілдер, який прагне наростити м'язову масу, повинен збільшити цю цифру до 2.5-6 г речовини на кілограм ваги. Тобто – 240-400 г білка потрібно споживати щодня. Йдеться про людину, яка має середню вагу – 80 кг.

Скільки протеїну ми можемо отримати із продуктів харчування?

Ви можете підрахувати, скільки вам потрібно білкової їжі кожен день. Наприклад, для споживання 2 грамів на кілограм ваги, необхідно в день з'їдати, як мінімум півкіло м'яса, літр молока, кілька яєць, 200 грамів сиру. Це досить багато для звичайної людини, не кажучи вже про те, що це досить дорого. Але вибір є, його Ви знайдете тут, саме для цього і створювався порошковий білок.

Одне з основних правил, це те, що в жодному разі Вам не можна забувати про інші продукти харчування, які містять клітковину, вуглеводи, ненасичені жири, мінерали і вітаміни, амінокислоти різних ланцюжків. Без цих елементів ефекту від занять спортом можна не чекати. Тому, крім продуктів, перерахованих вище, доведеться вживати багато овочів, каші, фрукти, хліб, а також продукти, які здатні переробити білок в м'язову тканину.

Види протеїну

Сьогодні можна купити протеїн залежно від сировини, способу очистки та інших параметрів, проте можна виділити наступні види протеїну.

  • Сироватковий концентрат – виготовляють з сироватки молока, містить незначну кількість лактози та молочного жиру, найкраще для набору якісно м’язевої маси.
  • Протеїн ізолят – теж отримують з сироватки, але повністю очищений від лактози та молочних жирів, тому швидше засвоюється та спокійно може використовуватися при схудненні.
  • Казеїн – повільний білок, який отримують з продуктів сироваріння та час засвоєння складає 4-8 годин, найкраще приймати на ніч, аби захистити м’язи від катаболізму та покращити їхній ріст.
  • Комплексний протеїн – поєднання сироваткового, яєчного протеїну, а також казеїну, засвоюється до 4 годин та ідеально підійде в якості ситного перекусу протягом дня.

Рослинний протеїн – виготовляють з сої, рису, гороху, конопель, має неповноцінний склад амінокислот, проте може використовуватися для відновлення веганами та вегетаріанцями.

Якщо людина була підготовлена і довгі роки займалася бодібілдингом, вона може, в принципі, обійтися дієтою, складеною індивідуально. Але просто так упоратися з таким навантаженням дуже непросто.

Чи можна використовувати протеїни, куплені у магазині.

Щоб вживати протеїн у чистому вигляді, достатньо замовити спортивне харчування, яке підходитиме. Воно не стосується допінгів, а також інших заборонених засобів, тому його можна використовувати, навіть якщо мають відбутися спортивні змагання.
Куплений в магазині протеїн має одну важливу особливість. Він дуже просто засвоюється і не навантажує ШКТ, печінку та нирки. На день можна вживати 2.-2.5 г білка на 1 кг ваги, і навіть більше – все залежить від того, чого ви хочете досягти в результаті.

Чи може протеїн зашкодити?

Протягом певного часу люди були стурбовані можливою шкодою спортивного протеїну на організм. Це не так, організм зазвичай може засвоювати велику кількість протеїну, але не більше, ніж йому необхідно. Надлишки просто виводяться, щоправда, проходить це через нирки, тому дуже важливо! пити багато негазованої води, їсти клітковину. Якщо ви дотримуєтесь дієти, ви займаєтеся на посилених тренуваннях, то можна замовити протеїн у нас і вживати його з винятковою користю для себе. Ще однією з побочек виведення надлишку протеїну можна відзначити аміачний запах від тіла під час активних навантажень та потіння. Також ми часто чуємо "від протеїну не варто!" - просто подумайте над тим, що таке протеїн він же білок, і що в його складі, після подумайте і запитайте: яким чином він може впливати на чоловічу потенцію або рівень тестостеронових гормонів?