Для кожного з тих хто відвідує тренажерний зал, займається та намагається прогресувати як у вазі, так і в силових показників наступають моменти де тренування йде доволі важко. Або ж прокинувшись вранці розуміє, що ті кілька останніх повторів були зайві і тепер він потребує значного відновлення. Однак постає питання, що ж можна використовувати з спортивного харчування аби на тренуванні було більше витривалості під час виконання вправ. Що можна додатково вживати з добавок аби краще відновлюватися.

Тут ми розглянемо, що та для чого можна та краще обрати аби забезпечити виконання даної цілі.



Що обрати для відновлення?

Протеїн – незамінне джерело відновлення. Для гарного відновлення можна використовувати як альтернативу ЕАА після тренування. Найкраще для даної мети підійде саме сироватковий протеїн, який при вживанні на воді доволі швидко засвоюється та запускає процеси синтезу протеїну у нашому організмі. Саме сироватковий протеїн по складу амінокислот найбільше наближений до того, що потрібний людині. Тому якщо не знаєте, що краще взяти для відновлення – розпочніть саме з протеїну та відчуйте на собі плюси достатньої кількості білка у вашому раціоні.

Більше дізнатись тут


Вітамінно-мінеральний комплекс – ще одна з добавок, яка має бути у житті кожної людини, особливо у тих хто тренується та веде активний спосіб життя. Вітаміни задіяні в безлічі біологічних процесів нашого організму, у тому й числі у процесах відновлення. Тому при значних навантаженнях на тренуваннях можна обрати спортивні вітаміни, підвищена концентрація яких, не лише підтримає ваш організм, але й забезпечить краще засвоєння поживних речовин.

Більше дізнатись тут


Омега 3 – поліненасичені жирні кислоти, які мають чималий спектр позитивних дій на організм. Зокрема можна додатково вживати для кращого відновлення після тренувань. Оскільки 2 жирні кислоти, які є складі ДГК та ЕПК володіють протизапальними властивостями, що особливо стає актуально після важкого, виснажливого тренування.

Більше дізнатись тут


ЕАА – це 9 незамінних амінокислот, які в комплексі значно впливають на наш м’язевий ріст, а також як наслідок на відновлення організму після важких тренувань. Так ясна річ, що дані амінокислоти входять у склад білка і наш організм їх також отримує після розщеплення якраз до рівня амінокислот. Але тут велику роль грає час засвоєння, а також загальна кількість, яку може отримати наш організм. Комплекс ЕАА можна вживати як після тренувальний комплекс, одразу після тренування, а також перед сном, аби дати організму вже готовий матеріал для подальшого відновлення.

Більше дізнатись тут


Креатин – дана добавка чудово підійде як для комплексного відновлення організму, так і для збільшення вашої витривалості на тренуванні. Креатин бере активну участь в циклі Кребса – допомагаючи поповнювати запаси енергії в наших м’язах. А також вживаючи його після тренування ви поповнюєте витрачені запаси та сприяєте кращому відновленню вашого організму.

Більше дізнатись тут


Глютамін – замінна амінокислота, тобто може навіть синтезуватися нашим організмом. Але разом з тим якщо брати лише ту кількість, яку утворює наш організм, то для повноцінного відновлення після важкого тренування її може все ж таки не вистачати. Саме тому, якщо ви відчуваєте перетренованість організму, затяжні болі у м’язах, то доповнення власного раціону даною амінокислотою буде дійсно раціональним рішенням. Амінокислоті притаманні кілька ключових позитивних властивостей – бере участь в синтезі білка у нашому організмі, за рахунок чого сприяє кращому відновленню, зміцнює імунітет, подавляє дію кортизолу, а також позитивно впливає на секрецію гормону росту.

Більше дізнатись тут

 

Також можете використовувати такі добавки як:

Л-карнітин – ще одна доволі ефективна добавка не лише для схуднення, але й для відновлення. При прийомі креатину перед тренуванням він не лише сприяє спаленню жирів, але й підвищує витривалість та пришвидшує процес відновлення між вправами. А прийом 2 г карнітину після тренування зменшує після-тренувальні болі у м’язах, сприяє кращому м’язевому росту та загальному відновленню.

Передтренувальні комплекси - спортивне харчування у складі якого вже знаходяться компоненти, які стимулюють нашу нервову систему, дозволяють краще сконцентруватися під час виконання вправ. Крім того склад даного спортпіту передбачає і збільшення витривалості на тренуванні. Однак через те що в складі зазвичай є кофеїн, варто бути обережним з даним видом добавок та надто не захоплюватися ними

Бета-аланін – замінна амінокислота, яку організм виробляє у незначних кількостях самостійно. Однак, якщо під час тренувань ви помітите, що почали надто швидко втомлюватися, то ця добавка саме для вас. Насамперед дана амінокислота допомагає боротися з молочною кислотою, за рахунок чого ми не так швидко «забиваємось» при виконанні вправ. Допомагає знімати втому, а також збільшує кількість м’язевих скорочень під час навантажень.

ВСАА – простими словами це 3 основні незамінні амінокислоти: лейцин, ізолейцин та валін. Дані амінокислоти не можуть синтезуватися нашим організмом, тому необхідно, щоб вони надходили з їжі. При прийомі вранці вони діють як антикатаболік, аби вберегти ваші м’язи від руйнування. Також в основному їх вживають під час тренування, у такому випадку вони покращують енергетичний обмін, а також підвищують витривалість при виконанні вплав. Ще одним плюсом ВСАА є те, що вони вберігають наші м’язи від надмірного руйнування під час самих тренувань.