Увеличение силовых показателей

Збільшення силових показників

Доброго всім часу доби. В даному випадку стаття вийде досить короткою в порівнянні з "Набором ваги" або "Схудненням". Це не тому що немає чого писати, а у зв'язку з тим що сама суть збільшення силових показників не так сильно зачіпає харчування, як безпосередні маніпуляції з вагою тіла. В основному результат залежить від тренувального процесу. Але все ж є деякі спортивні добакі та інші дрібні нюанси, здатні допомогти стати сильніше.

Незважаючи на те, що було написано вище, зачіпити харчування все одно доведеться. Сила на пряму залежить від розміру і тренованості м'язів, а це в свою чергу залежить від того, чим саме, а так само наскільки якісно і правильно ми будемо їх живити. Припустимо що ви ходите в зал або займаєтеся поза ним, прагнучи збільшити силові показники. Робите це регулярно і навіть ідеально, відповідно до всіх правил. Але на жаль нічого не виходить, а все тому, що харчуєтеся "як-небудь" та ще й не регулярно. Але ж без достатньої кількості білка, вуглеводів і жирів, та ще й у правильному співвідношенні вам не отримати задовільний результат. Тому в першу чергу налаштуйте свій раціон відповідно до вашої мети. Якщо у вас немає бажання набирати вагу або скидати її, то споживайте приблизно стільки ж калорій скільки і витрачаєте. Але все одно зробіть більший упор на білкову їжу, так буде більше будівельного матеріалу для відновлення після тренування. Якщо вам буде не вистачати вуглеводні, використовуйте Гейнер, а якщо білка то відповідно Протеїн. Це не буде вирішальним моментом але може істотно полегшити вам життя. Нижче будуть приведені найпопулярніші позиції з цих двох категорій.

 Тепер розглянемо безпосередньо ті спортивні добавки, які впливають конкретно на силові показники. 

Креатин. Напевно одна з найвідоміших добавок в колах тих, хто хоч якось пов'язаний зі спортивною діяльністю. Це Азотомістка карбонова кислота, саме так написано у вікіпедії, але ми не будемо сильно ускладнювати термінами дану статтю. В цілому ця речовина міститься в організмі кожної хребетної істоти і грає найважливішу роль в енергетичному перетворенні, яке протікає в нашому організмі. 

Простіше кажучи, чим більше креатину в нашому тілі, звісно ж в розумних межах, тим більше ми здатні виконати потенційної роботи за один раз. Точніше буде сказати, що креатин підвищує силову витривалість. Застосовувати цю його властивість можна абсолютно в будь-якому виді спорту. Якщо це бодібілдинг або паверліфтінг, то слід очікувати прогресії навантажень, тобто зростання ваги на снаряді. Якщо ж ваш вид спорту більше схильний до тривалих навантажень, то і тут креатин допоможе поліпшити показники витривалості. До речі, схема прийому і необхідна кількість залежить саме від виду спорту і властивим йому видам навантаження.

Існують різні сполуки креатину, кожна зі своєю власною назвою, але всі вони за своєю суттю відрізняються тільки тим, наскільки сильно затримують воду в організмі. Наприклад Креатин Моногідрат сама перевірена і канонічна форма, але так само найбільше затримує воду в організмі. А ось наприклад креатин гідрохлорид куди як менше "заливає", зате коштує трохи дорожче і може дещо слабше працювати.

Ось вам конкретні приклади брендів найпопулярніших позицій в даній категорії:

Креатин гідрохлорид (менше заливає)

Креатин малат (краще засвоюється але заливає приблизно так само, як і моногідрат)

Аргінін. Це амінокислота, яка має безліч корисний властивостей, деякі з них більш, а деякі менш важливі в плані тренувального процесу і збільшення сили. З точки зору збільшення м'язів, а точніше розтягування і насичення додатковою кількістю крові м'язових фасцій, аргінін може зіграти хорошу службу. При підвищеній концентрації аргінін виступає у ролі донатору оксиду азоту, що дозволяє трохи розширити судини і знизити тиск, а як наслідок закачати більше крові у м'язи. Це позитивно позначається на відновленні і відчутті "пампа". Ось деякі представники даної категорії.

Бета-Аланін. Ця речовина особливо буде цікава людям, які займаються анаеробними видами спорту, тобто тими, в яких немає сильно тривалих циклічних навантажень і в тому числі бодібілдерам. Крім усього іншого головною особливістю Бета-аланіну є той факт, що при його застосуванні досить помітно відсувається поріг закислення робочої м'язової группи (на 10-20%), а це говорить про пряме підвищення працездатності під час пікового навантаження. З цією добавкою ви зможете вийти за свій звичний максимум на 10-20%.

Бета-Аланін так само можна поєднувати з іншими добавками для їх синергії, наприклад ідеальні будуть поєднання з креатином і будь-якими донатором азоту. Ну і декілька прикладів.

Цитрулін. Дана добавка просто ідеальне доповнення до всього що було наведено вище. Його властивості гармоніюють як з властивостями аргініну так і з властивостями Бета-аланіну. Цитрулін є безпосереднім донатором азоту і до того ж, як і бета-аланін, має властивість відтягувати процес закислення м'язових волокон. Цітрулін допоможе швидше впоратися з болем після тренування (крепатура). Приймати його найкраще безпосередньо перед тренуванням, добова норма не повинна перевищувати 6 г чистої речовини. 

Цітрулін можна знайти у вигляді спортивної добавки, як в чистому вигляді, так і в складі дуже багатьох популярних продуктів. Для отримання детальної інформації порадьтеся з нашим консультантом.

У висновку усього написаного хочеться сказати, що людство ще не винайшло диво-таблетку, після прийняття якої ви отримаєте значний приріст сили. Все що ми можемо, це тренувати своє тіло і всіляко йому в цьому допомагати, полегшуючи даний шлях.