Общий набор веса

Загальний набір ваги

Нудний вступ, але все ж таки краще прочитати... ⬇(Детальніше)⬇

Доброго вам дня. У даній статті мова піде, як то видно з назви, саме про набір ваги, причому конкретно про збільшення самої цифри на вагах. Тут ми не будемо загострювати увагу на якості набраної ваги, це питання буде піднято в іншій подібній статті, з якою ви можете ознайомитися за посиланням --->Якісний набір ваги.

Смілюся припустити, що перейшовши в даний розділ на нашому сайті ви попередньо зіткнулися з проблемою відсутності приросту загальної ваги тіла при абсолютно різних умовах. В цьому питанні не має великої різниці якої ви статі, біологічні процеси що проходять в чоловічому і жіночому організмах в цьому плані однакові, але при необхідності буде зроблений акцент на якомусь особливому аспекті який притаманний тільки чоловікам або тільки жінкам.

Так як нижче будуть пропонуватися шляхи вирішення завдання по збільшенню ваги пов'язані в основному з харчуванням, то відразу припустимо що у вас відсутні будь-які захворювання або клінічні проблеми, в іншому випадку в першу чергу потрібно звернутися до лікаря за консультацією і прибрати спочатку цю проблему, а потім займатися питаннями дієтології. У приклад можна привести різні гормональні порушення, наслідком яких часто є збої в загальній консистенції тіла.

Ну ось нарешті зрозумівши що ви повністю здорові, а від наміченої ваги вас відділяє лише різноманітність сучасного продуктового ринку і відсутність правильного знання що, коли і для чого краще їсти і які саме добавки приймати, можете братися за нижче написаний текст.

Не зважаючи на всю цю довгу пердмову що була вище, на головне питання відповідь буде всього одина і досить коротка. !!!Споживайте більше ніж витрачаєте!!! Мається на увазі калорійність раціону. Ви повинні зрозуміти, що за відсутності будь-яких проблем зі здоров'ям наш організм це машина, яка виконує роботу і підтримує своє існування виключно за рахунок того чим його живлять. У кожного продукту є своя калорійність і умовно склавши всі ті показники кожнї конкретної страви або продукту який ми з'їмо за цілий день і буде отримана добова кількість споживаних калорій. З іншого боку на кожну дію, починаючи від розумового процесу і закінчуючи складним фізичним тренуванням ми витрачаємо ті самі отримані калорії. Ось і виходить, що якщо ми отримуємо приблизно стільки ж скільки і витрачаємо, то зовні нічого мінятися не буде. Наша ж задача збільшити вагу тіла, а це значить що потрібно створити якийсь профіцит (надлишок) споживаних калорій, для того що б організм мав матеріал, з якого будуть будуватися різні тканини.


Питання, над якими слід замислитися в першу чергу:

1. Як порахувати і де знайти таблиці калорійності продуктів?

2. Як зрозуміти скільки я витрачаю калорій на добу?

3. Що саме мені їсти, щоб набрати вагу?

4. Які спортивні добавки мені можуть допоможуть і як їх приймати?


Відповіді на ці питання, посприяють вам у досягнені своєї мети, давайте розберемо їх один за одним.

Відповідь на Перше питання!

<pЩоб порахувати калорійність тих продуктів харчування, які ви споживаєте, можна вдатися до найпростішого способу: перевернути пачку і подивитися на його склад, якщо це щось куплене в магазині і загорнуто в цю саму упаковку. В іншому випадку, на просторах Великого і Могутнього Інтернету є безліч ресурсів і таблиць, які допоможуть вам у підрахунку калорійності вашого раціону, варто тільки ввічливо попросити Гугл показати вам "таблиці калорійності" або "калорійність продуктів харчування". Для прикладу, можна навести такі ресурси: Посилання №1 и Посилання №2. Але ви вільні користуватися всіма благами всесвітньої павутини і знайти найкращі варіанти. Також ви могли помітити, що у продукту крім калорійності, є ще деякі показники, так як кількість білків, жирів і вуглеводів. Не переживайте, про це буде трохи нижче.

Відповідь на Друге питання!

Далі питання "Скільки ж я витрачаю калорій на добу?". І відповідь в повній мірі зможе дати виключно професіонал-дієтолог з багатим досвідом роботи і обізнаністю в специфічних знаннях даної тематики. Тому що багато чого залежить від роду вашої робочої діяльності, режиму харчування, способу життя, особистої фізіології і багатьох-багатьох інших факторів. У даній статті будуть загальні висновки з цього питання. Ми радимо перший час не вдаватися в такі хитромудрі нюанси, а керуватися логікою і здоровим глуздом. Слід в першу чергу привести свій раціон до якогось постійного значення, 3х або 4х разове харчування приблизно в один і той самий час в приблизно одному і тому ж об’ємі. Зафіксувати даний показник, порахувавши калорійність подібного раціону, а також сумарна кількість білків, жирів і вуглеводів — це і буде ваша відправна точка, з якої ви у подальшому почнете рухатися в сторону його збільшення.

Трохи туманно щодо Третього питання!

Відповідаючи на питання "Що ж мені є, що б набрати вагу?" ми і розглянемо білки, жири і вуглеводи, про які так багато говорять і значення яких знаходяться поруч з калорійністю будь-якого продукту. По суті, це три великі сегменти, на які можна розділити будь-який продукт. Так білок — це будівельний матеріал для будь-якої тканини в нашому організмі, жири — виконують функцію каталізатора в багатьох обмінних процесах, а ось вуглеводи — є найбільш простим джерелом енергії, і саме вони і дають можливість найбільше підвищити калорійність раціону. Більш детально це питання буде розглянуто в статті про якісний набір ваги, а поки буде достатньо того, що потрібно дотримуватися адекватного балансу між усіма цими трьома компонентами харчування. Проте при наборі ваги явний акцент слід поставити саме на вуглеводну їжу. Наприклад це можуть бути різні види каш, борошняні вироби, цукровмісні продукти тощо. Але навіть при наборі ваги слід зміщувати основні вуглеводні прийоми їжі на першу половину дня, а ближче до сну скорочувати прийом вуглеводів все більше і більше. Так само не варто забувати і про білкову їжу: м'ясо, молочна продукція, яйця і т.п.

Ну і нарешті Четвертий пункт! (Саме те, заради чого ми тут і зібралися)

І ось тільки тепер можна поговорити про спортивні добавки, як про метод підвищення калорійності раціону. Прошу зауважити що на одному тільки спортивному харчуванні ви не отримаєте бажаного результату. Але грамотне підключення добавок до свого раціону дасть неймовірний результат і якщо не полегшить, то помітно прискорить досягнення вашої мети. Головний інструмент для набору ваги з усього асортименту магазинів спортивного харчування, це звичайно ж ГЕЙНЕР. З однієї цієї назви зрозуміло, що продукт призначений для набору, збільшення і приросту чого-небудь, так як в прямому перекладі з англійської, слово GAIN саме це і означає. 

За своїм складом гейнер є ніщо інше, як багато-багато вуглеводів і зовсім трохи білку, ну і все інше. Це і є головна формула будь-якого гейнера. Зустрічаються звичайно виключення, та й багато брендів конкуруючи один з одним придумують все нові склади і процентні співвідношення головних компонентів, але суть не змінюється. Наприклад у однієї і тієї ж фірми може бути гейнер як із середнім вмістом білка >Real Mass<, так і з набагато більшим його відсотком у складі >Muscle On<. Але ми рекомендуємо не морочити собі голову такими нюансами при першому знайомстві з даним видом. Підберіть зручну вам цінову політику бренду і уточніть смак. Нижче буде приведено по декілька брендів різних цінових політик з посиланнями...

Преміум якість (Америка, Канада, дорога Європа)

1. Optimum Nutrition

2. BSN

3. Ultimate

4. Universal

Середній сегмент (Швидше за все якість не гірше попереднього, але дещо менше реклами і може трохи гірші смаки)

1. BioTech

2. Scitec Nutrition

3. Allmax

Бюджетний ціновий сегмент (Нижче наведені бренди, ну ось нічим не гірші середньої категорії, від слова Зовсім, але натомість помітно дешевші завдяки більш скромній маркетинговій політиці і відсутності "дорогих" спортсменів у своїй команді)

1. Real Pharm

2. Activlab

3. Muscle Care


Якщо ви визначилися з брендом, який вас влаштовує, тоді ще декілька порад, які вам можуть чимось допомогти... Виходьте з того, що в добу ви будете пити 1-3 порції по 80-100г кожна, в середньому 2 порції по 100 г чистого порошку. Таким чином, можна зробити висновок, що пачки вагою в 1-2кг існують тільки для того, щоб спробувати смак і якість засвоєння продукту, їх вистачить на 7-10 днів. Так що, виключно починаючи від 3 кг і вище ви можете розраховувати що вам її вистачить на місяць і можна буде оцінити результативність його застосування.

Точних порад щодо часу вживання гейнера дати просто не можливо. Слід розуміти, що організм розцінить прийом даної добавки як "перекус" середньої величини. І зрозуміло, що поєднувати його з основними прийомами їжі немає ніякого сенсу, краще це робити між прийомами їжі або відразу після тренування. Розмішавши ті самі 100г порошку на 300-400 мл рідини (молоко, вода і т.д.).

З основним продуктом спортивного харчування для Gainерації ваги ми визначилися, тепер що стосується менш важливих аспектів:

    • • Вітамінно-мінеральні комплекси - це дуже важливий нюанс, який може вирішити весь результат програми з набору маси, саме ці, на перший погляд незначні, компоненти, беруть участь у регуляції всіх обмінних процесів в організмі. Якщо ви не впевнені до кінця у розмаїтті свого раціону і наявності в ньому всього спектра корисних мікронутрієнтів, то обов'язково варто звернути увагу на даний вид спортивних добавок. Ну і за традицією найпопулярніші з них у різному ціновому діапазоні:

  • Креатин - це спортивна добавка, яка почала застосовуватися однією з найперших в історії спорту, ще з середини 20-го століття. Головна її мета підвищити силову витривалість, але один з вторинних аспектів її вживання є затримка рідини в організмі, що побічно, але все ж підвищить вашу вагу. Проте основний ефект — це підвищення продуктивності в цілому. Тут немає сенсу називати найпопулярніші позиції, оскільки весь креатин моногідрат однаковий, ми просто залишимо тут посилання на категорію >>>КРЕТАИН<<<
  • Ну і наостанок, я тут згадаю протеїн. Саме наостанок, тому що основне завдання в отриманні якомога більшої кількості калорій і забезпечення себе необхідними мікронутрієнтами вже закрита за допомогою гейнера і вітамінно-мінеральних комплексів. А середньо-необхідна кількість білка буде присутня і в звичайній їжі, як не крути. Та й до всього іншого, саме Протеїну буде приділено багато уваги в статті "Якісний набір ваги", так що тут просто посилання на загальну категорію >>>ПРОТЕЇН<<<. При відсутності, на вашу думку, достатньої кількості білкових продуктів рекомендуємо все-таки додати в раціон і цей вид спортивного харчування.

На закінчення, хочеться сказати, що все вище викладене носить виключно рекомендаційний характер і спрямоване на вирішення однієї задачі, допомогти вам досягти поставленої мети. Ви так само можете звернутися за консультацією в плані підбору спортивного харчування згідно вашої мети до наших консультантів, як на сайті, так і в стаціонарних магазинах.